روانشناسی

قانون جذب چیست؟

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قانون جذب با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

شاید این جمله را شنیده باشید که اگر انسان بهترین چیزها را آرزو کند و آینده زیبایی را تصور نماید ، حتما روزی به آن خواهد رسید. این گفته افرادی است که قانون جذب را باور کرده اند. مطابق با این قانون نیروی فکر ما می تواند زندگی مان را تغییر دهد، به شرط آن که بتوانیم آن را تقویت کنیم و در جهت مثبتی به کار بگیریم.

افرادی که به قانون جذب اعتقاد دارند ، موفقیت را تنها یک هدف نمی دانند ، بلکه آن را به عنوان مقصد خود در نظر داشته و تمام تمرکزشان را برای رسیدن به این مقصد به کار گرفته اند. پس اگر ما هم از این قانون پیروی کنیم ، افکار منفی از ذهن مان دور می شود و در این هنگام است که حتی به کنترل درآوردن آینده هم دور از انتظار نخواهد بود.

قانون جذب از چه جایی نشات گرفت؟

ایجاد مفهوم قانون جذب به فلسفه و اعتقادات دینی انسان ها نیز باز می گردد. همان طور که در کتاب های مقدس به این موضوع اشاره شده است. اما برخی منابع فینیاس کویمبی جوانی اهل لبنان را اولین کسی می دانند که عمیقا به این موضوع فکر کرده است. او به بیماری سل دچار شده بود و پیشرفت بیماری اش به حدی رسیده بود که به عقیده پزشکان درمانش یک معجزه محسوب می شد.

روزی در حین اسب سواری احساس کرد که دردی در بدن خود ندارد و با ریشه یابی این احساس به حقیقتی جالب دست یافت. او دریافته بود که با پرورش افکار مثبت در ذهنش می تواند آثار بیماری اش را کمتر کند. سال ها بعد پرینس مولفورد این موضوع را به عنوان یک قانون مطرح کرد. او در ابتدا این قانون را در حوزه سلامتی مورد بحث قرار می داد اما بعدها آن را به همه جنبه های زندگی انسان مربوط دانست.

از قانون جذب برای کسب سلامتی استفاده کنید

با قانون جذب جاذب سلامتی و تندرستی باشید
با قانون جذب جاذب سلامتی و تندرستی باشید

هر چند که استفاده از داروها ، رژیم غذایی مناسب ، ترک اعتیاد ، ورزش و یا حتی عمل جراحی برای سالم ماندن و یا بازیابی سلامت بسیار اهمیت دارد اما قانون جذب نیز برای کسب این سلامتی بی تاثیر نخواهد بود. قانون جذب به هیچ عنوان جایگزین این موارد نیست اما اگر شما بتوانید آن را در جهت مناسبی به کار بگیرید و به جای پرورش افکار منفی در مورد بیماری ها ، خود را فردی سالم و بی دغدغه بدانید تاثیر شگرفی در زندگی خود مشاهده خواهید کرد.

کسی که می داند تنها برای یک مدت کوتاه زنده است و بیماری او روز به روز پیشرفت می کند دو شیوه را برای گذراندن این زمان در پیش خواهد گرفت. اولین کار که متاسفانه بسیاری از افراد به سراغ آن می روند ، تن دادن به بیماری و فکر کردن در مورد مرگ و نابودی است. اما راه دوم لذت بردن از روزهای باقی مانده زندگی و مقابله با افسردگی است. بسیاری از افراد در سراسر جهان با تفکر در مورد بهبودی توانسته اند بیماری های خود را شکست داده و به آن ها غلبه کنند. این افراد در کمال ناباوری و تنها با تفکرات مثبت متوجه بهبود و یا کاهش پیشرفت بیماری خود شده اند. پس نیروی فکرتان را دست کم نگیرید.

از قانون جذب برای مبارزه با استرس و اضطراب خود استفاده کنید

استرس یکی از حالات درونی است که همه ما به ناچار آن را در زندگی خود تجربه می کنیم. این حالت ممکن است بر اثر قرار گیری در یک موقعیت خاص مثل شرکت در یک جلسه امتحان ، سخنرانی و یا هر عامل دیگری به وجود آمده باشد. آن چه که در این جا اهمیت بیشتری دارد ، این است که ما چگونه باید با این حالت مقابله کنیم. تاکنون روش های متعددی برای درمان استرس و استرس شدید معرفی شده اند اما قدرت فکر ما و استفاده از قانون جذب برای رفع این مشکل هم غیر قابل انکار است.

اگر قرار است فردا در یک جلسه به سخنرانی بپردازید ؛ اما استرس به شما اجازه نمی دهد که حتی شب را به خوبی استراحت کنید ، تنها راهی که برایتان باقی می ماند پرورش افکار مثبت در ذهنتان است. این کار علاوه بر بهبود حالات روانی شما به افزایش اعتماد به نفس تان هم کمک می کند و باعث می شود تا این جلسه را با موفقیت پشت سر بگذارید.

از قانون جذب برای کسب ثروت بیشتر استفاده کنید

دارایی مادی و پس اندازی که امروز به دست آورده اید نتیجه نوع نگرش شما نسبت به پول و ثروت است. شاید به این فکر کنید که اگر ثروتمند شدن با فکر کردن به پول به دست می آمد ، پس همه افراد باید تنها با تغییر نگرش خودشان ثروتمند می شدند. مسلما فکر کردن به این موضوع تنها شرط ثروت نیست ، اما نظرتان در مورد کسی که برای کسب درآمد بهتر ، ایده ای را در ذهن ندارد ، چیست؟

این حقیقت را باور کنید که اگر شما به درآمد بیشتر فکر کنید ، قطعا به دنبال کشف راهکارهایی برای افزایش آن خواهید رفت. پس در این حالت هم شما قانون جذب را در پیش گرفته اید. چون افرادی که ایده خاصی را در نظر نمی گیرند ، به همین درآمد کم خود قانع می شوند و دست یابی به ثروت بیشتر را امری محال تلقی می کنند نه حتی یک آرزو.

از قانون جذب برای به دست آوردن عشق تان استفاده کنید

چگونه عشق از دست رفته را با قانون جذب عشق برگردانم
چگونه عشق از دست رفته را با قانون جذب عشق برگردانم

کسی که او را بیش از همه دوست دارید و عشق تان به او بیش از حد عمیق است ، آن چنان برایتان مهم خواهد شد که حتی فکر کردن به او هم شما را خوشحال می کند. پس از همین حالات درونی تان برای جذب او استفاده کنید. هرگز نا امید نشوید. به خودتان روحیه بدهید و از عشق تان دست برندارید. اما چگونه می توانید با قانون جذب عشق توجه شخصی دیگری را به خودتان جلب کنید؟

راه حلش بسیار ساده است. کافی است اعتماد به نفس داشته باشید و خود را فردی با ویژگی های مثبت بدانید ؛ کسی که شخص مورد نظرتان برای به دست آوردنش تلاش خواهد کرد. در این صورت می توانید ویژگی های مثبت اخلاقی و رفتاری خود را تقویت کنید. هرگز برای از دست دادن عشق تان در هراس نباشید و ذهن خودتان را برای افکار مثبت آزاد نگه دارید.

برای پیروی از قانون جذب به چه ملزوماتی نیاز داریم؟

حال که در مورد قانون جذب و موارد استفاده از آن مطالبی را بیان کردیم ، باید در مورد بهترین راهکارها برای جذب بر طبق این قانون تمرکز کنیم. در ادامه برخی از کارهایی که برای استفاده از قانون جذب باید انجام دهید را به شما یادآوری می کنیم.

آرامش خودتان را حفظ کنید

آشفتگی را کنار بگذارید. برای جذب انرژی مثبت باید ذهن تان را از هر آن چه که شما را آزار می دهد خالی کنید. دست از افکار تکراری بردارید. اجازه ندهید تا شایدها و اگرها برای شما تعیین تکلیف کنند.

بدون محدودیت فکر کنید

بسیاری از افراد در پیدا کردن بهترین آرزوی خود تردید دارند. علت این موضوع ندانستن آرزو نیست ، بلکه محال دانستن آن است. فراموش نکنید که ذهن ما آزادترین جای جهان است و هیچ حد و مرزی را نمی شناسد. پس بدون هیچ محدودیتی به هر آن چه که در آرزویش هستید فکر کنید.

قدر شناس باشید

آینده شما با شکرگزاری و قانون جذب
آینده شما با شکرگزاری و قانون جذب

قطعا شما از بسیاری نعمت ها برخوردار هستید که شاید تا به حال توجه چندانی به آن ها نداشته اید. یک دوست صمیمی که می توانید ساعت ها با او صحبت کنید ، یک خانواده دلسوز ، یک کتابخانه ارزشمند ، یک کار حتی با درآمد متوسط ، سلامتی یا پیشرفته نبودن بیماری و حتی یک روز شلوغ و پر مشغله می تواند نعمتی باشد که به شما به داده شده است.

هر آن چه که دارید را روی کاغذ بنویسید و به پاس هر کدام از آن ها از خداوند تشکر کنید. به یاد داشته باشید که بسیاری از افراد به طور ناخواسته از این نعمت ها محروم شده اند و شاید داشته های شما آرزوی آن ها باشد. قدردان بودن کائنات را وادار به اطاعت از شما می کند و راه رسیدن به امکانات و نعمت های بیشتر را برای تان هموارتر می سازد.

به تلاش های گذشته تان نگاه کنید

شما در طول زندگی بارها از سد شکست رد شده اید و طعم شیرین پیروزی را چشیده اید. باور داشته باشید همانطور که مشکلات پیشین را پشت سر گذاشته اید ، مشکلات امروز را هم از میان خواهید برداشت. افسردگی و احساس ترس بدترین بلا را بر سر افکار شما خواهد آورد. خود را با فکر کردن به موفقیت های گذشته خود آرام کنید.

فرکانس هایی که جهان برای شما می فرستد را جدی بگیرید

زمانی که شما دستیابی به موقعیت خاصی را آرزو می کنید ، قطعا شایستگی رسیدن به آن را داشته ید. قرارگیری در یک مسیر و حتی تفکر در مورد آن هیچ وقت اتفاقی نیست. کائنات برای شما فرکانس هایی را می فرستد که لایق آن هستید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به ندای درون تان توجه کنید. یاس را کنار بگذارید و به دنبال این فرکانس بروید تا آن چه را که در آرزویش هستید به دست آورید.

به آن چه که در فکرتان می گذرد عمل کنید

حقیقت این است که تفکر مثبت شرط لازم برای رسیدن به موفقیت است اما کافی نیست. آن چه که این پازل دو تکه ای را کامل می کند ، عمل کردن است. اگر در فکر رسیدن به یک موقعیت تحصیلی عالی هستید باید از سد کنکور و امتحانات پیشِ روی تان بگذرید که این امر تنها با درس خواندن میسر می شود. در واقع باید بدانید که قانون جذب نیروی محرکه شما خواهد شد تا با امید بیشتری در راه قدم بگذارید. باور کنید از طریق همین افکار مثبت راه تان هموارتر می شود و با اعتماد بیشتری بر تصمیم تان پا فشاری خواهید کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قانون جذب با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره