روانشناسی

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

تقریبا اغلب مردم اطلاعات کاملی درباره روانشناسی و مشاوره روانشناسی ندارند، شاید این مسئله برای اکثر افرادی که در رشته روانشناسی تحصیل کرده اند آشنا باشد که وقتی فردی با آن ها برخورد می کند و متوجه رشته تحصیلی آن ها می شود اولین واکنش این شخص این است که “شما روانشناسی خوانده ای بگو من چه جور آدمی هستم!؟” ولی آیا واقعا به همین سادگی است؟ یعنی یک روانشناس فقط با دیدن ظاهر افراد می تواند درباره خصوصیات و ویژگی های او اظهار نظر کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر، گر چه روانشناسی به معنای پژوهش و مطالعه رفتار انسان ها می باشد ولی بدون گذراندن جلسات مشاوره و انجام تست های روانشناسی نمی توان به کسی مشاوره داد. مشاره روانشناسی شاخه های گوناگونی دارد که در این نوشتار سعی کرده ایم درباره اهمیت مشاوره روانشناسی و انواع شاخه های روانشناسی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. لازم به ذکر است که مرکز مشاوره خانواده تلفنی رایکو با مشاوران با تجربه خود در تمامی زمینه های مشاوره اعتیاد، مشاوره طلاق، مشاوره ازدواج، مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی و … مشاور تخصصی انجام می دهد. 

انواع نحوه ارائه مشاوره روانشناسی

 

انواع نحوه ارائه مشاوره روانشناسی
انواع نحوه ارائه مشاوره روانشناسی

نحوه انجام مشاوره به دو صورت حضوری و غیرحضوری می باشد. در این بخش سعی کرده ایم درباره نحوه انجام مشاوره هر یک به طور مختصر توضیحاتی را ارائه دهیم.

از مهم ترین اهداف مشاور روانشناسی حل مسئله می باشد.

مشاوره روانشناسی تلفنی

 مشاوره به صورت تلفنی امروزه در میان مردم رواج بسیاری پیدا کرده است زیرا افراد می توانند با صرف هزینه کمتری برای رفع مشکل خود از مشاوران و روانشناسان با تجربه به صورت تلفنی راهنمایی بگیرند، گرچه این نوع از مشاوره دیر زمانی نیست که به وجود آمده است اما به دلیل استقبال هم مردم و هم خود روانشناسان روز به روز در حال گسترش و پیشرفت می باشد. نکته ی حائز اهمیت در مشاوره به صورت تلفنی این است که تمامی مشاوران می بایست با تجربه و اطلاعات کافی باشند تا در صورت تماس یک فرد سالم که نیاز به مشاوره وراهنمایی دارد و یا یک فرد بیمار که دچار نوعی از اختلال روانی است، به راحتی پاسخ وی را بدهند و او را راهنمایی نمایند. در هر دوصورت تیم تخصصی مرکز مشاوره تلفنی رایکو در تمامی زمینه های روانشناسی به صورت تلفنی مشاوره تخصصی ارائه می دهد. 

مزایای مشاوره روانشناسی تلفنی: معمولا پس از انجام مشاوره به صورت تلفنی میزان اضطراب، تنش و بار روانی بیماران کاهش می یابد. یکی دیگر از مزایای مشاوره به صورت تلفنی این است که افراد در بین ساعات ۸ صبح تا ۱۲ شب بدون معطلی و با پرداخت هزینه مناسب می توانند به یک مشاور مجرب و متخصص دسترسی داشته باشند. از مزایای دیگر مشاوره تلفنی این است که افراد می توانند از تمامی نقاط کشور برای حل مشکل خود با مرکز مشاوره تلفنی رایکو تماس بگیریند.
مشاوره روانشناسی حضوری
 قبل از مراجعه به مشاور می بایست مرکز مشاوره معتبری را انتخاب کنید و به این نکته توجه داشته باشید، فردی که به عنوان مشاور انتخاب می کنید حتما در همان زمینه و شاخه ی مد نظر شما تحصیل کرده باشد برای مثال اگر قصد دارید برای رفتارهای پرخاشگرانه فرزندتان نزد مشاور بروید بایستی مشاوری که به آن مراجعه می نمایید متخصص در حیطه روانشناسی کودک باشد. 
مزایای مشاوره روانشناسی حضوری: از مزایای مراجعه به مشاور و روانشناس حضوری این است که شما می توانید فردی که به عنوان مشاور انتخاب کرده اید را ببینید و به طور مستقیم و رو در رو از او کمک و راهنمایی بخواهید علاوه بر این ممکن است در مشاوره تلفنی فرد نتواند به راحتی برخی از مشکلات خود را بیان کند ولی در مشاوره حضوری با ارتباط برقرار کردن با مشاور و به وجود آمدن حس دلگرمی و صمیمیت به راحتی می توان تمامی مشکلات را بازگو کرد. 

یک روانشناس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 

یک روانشناس خوب چه ویژگی هایی دارد؟
یک روانشناس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

سوالی که برای اغلب کسانی که به دنبال یک روانشناس و مشاور خوب هستند پیش می آید این است که یک روانشناس خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد. روانشناس می بایست دارای علم و اطلاعات کافی در رشته و تخصص خود باشد، برخی از روانشناسان بی تجربه گمان می کنند که تنها با ابراز همدردی و همدلی با مراجعه کننده خود می توانند به آن کمک کنند ولی یک مشاور و روانشناس خوب علاوه بر داشتن حس همدلی می بایست اطلاعات کافی در زمینه تمامی بیماری های روانی و انواع تیپ های شخصیتی داشته باشد تا متناسب با مشکل مراجعه کننده از آن ها جهت درمان استفاده نماید.


معرفی انواع شاخه های مشاوره روانشناسی

روانشناسی و مشاوره شاخه های گسترده ای دارد از جمله آن ها می توان به مشاوره طلاق، مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی، مشاوره کودک، مشاوره اعتیاد و … اشاره کرد. در این قسمت از مقاله برخی از شاخه های مشاوره روانشناسی را بیان می نماییم.

 • مشاوره ازدواج : شناسایی و بررسی ویژگی های شخصیتی و رفتاری آقا و خانم، انجام انواع تست های روانشناسی، کمک و راهنمایی جهت انجام انتخاب عاقلانه و صحیح
 • مشاوره اعتیاد، ارائه راهکارهایی جهت ترک فرد معتاد، انجام مشاوره هایی برای خانواده های آن ها، آموزش نحوه مقابله با وسوسه های دوران ترک
 • مشاوره کودک : آموزش انواع سبک های فرزندپروری، درمان اختلال های روانی کودکان، آموزش انوع راهکارهای برخورد با کودک لجباز، پرخاشگر، ارائه راهکار جهت درمان شب ادراری و خوابگردی کودک و …
 • مشاوره تحصیلی : شناسایی استعداد ها و علایق دانش آموز، ارائه آگاهی نسبت به انواع رشته ها جهت انتخاب رشته، بررسی علت و دلایل افت تحصیلی دانش آموزان، انجام برنامه ریزی های تحصیلی
 • مشاوره زناشویی : بهبود روابط زناشویی، آموزش الگوهای صحیح رفتاری، تاثیر مشاوره جنسی بر روابط زناشویی، بررسی علت اختلافات زناشویی و ایجاد راهکار برای رفع آن

برخی از اختلالات روانی که با مراجعه به روانشناس بررسی و درمان می شود:

علاوه بر مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم اختلال های روانی بسیاری وجود دارد که با مراجعه به روانشناس بررسی و درمان می شود برخی از این اختلال های روانی شامل: نشانه های افسردگی و درمان آن، اسکیزوفرنی، دوقطبی، پارانوئید، بررسی اختلال شخصیت خودشیفتگی و راه درمان آن، اختلال های اضطرابی، اختلال جنسی، اختلال وسواس فکری عملی، اختلال شخصیت مرزی، اختلالات خوردن و … اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۱۲ نظرها

  1. با سلام و درود، چنانچه همسر شما شکاک می باشند، سعی کنید صبور باشید و وقتی همسرتان از چیزی گله میکنند، شنونده حرف هایش باشید. وقتی همسرتان برای چندمین بار چیزی را از شما می پرسد مانند اینکه (با چه کسی بیرون بوده اید؟)، تلاش کنید به جای گرفتن حالت تدافعی، با آرامش صحبت کنید و برخورد خونسرد داشته باشید. ضمنا پذیرش اینکه هر روز مجبور باشید با شک های همسرتان کنار بیایید کار آسانی نیست اما اجازه ندهید که این بد گمانی ها روزتان را خراب کنند یا حال و حوصله شما را به هم بریزند.

 1. سلام من ۱۹ سالمه و دارم میرم دانشگاه ولی اصلا اعتماد به نفس ندارم نمیتونم تو جمع حرف بزنم و خجالت میکشم برای اینکه اعتماد به نفسمو ببرم بالا چه پیشنهادی میدین.

  1. با سلام و احترام، اولین اقدام برای افزایش اعتماد به نفس این است که بتوانید خود را باور داشته باشید و منحصر به فرد بودن خود را بپذیرید. در دانشگاه، زندگی شخصی، محل کار و … تلاش کنید بهترین حالت خودتان باشید چرا که داشتن شجاعت و جسارت برای ریسک کردن، می تواند به راحتی حس اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. یکی دیگر از مهم ترین اقدامات، داشتن پشتکار و تلاش برای رسیدن به خواسته هایتان می باشد، در نهایت می بایست با تمامی ترس های خود، مانند ترس از صحبت در جمع، کنفرانس دادن و … بجنگید تا بتوانید بر آنها غلبه کنید.

  1. با سلام و درود، بهترین رفتارهایی که در برابر همسران شکاک باید داشته باشید این موارد است: شما عامل بدگمانی‌های همسرتان نباشید، حرف‌های همسرتان را بشنوید، در برابر او حالت تدافعی به خود نگیرید، مراقب رفتار و کردارتان باشید، روحیه خود را نبازید، سعی کنید بیشتر در دسترس باشید و در نهایت از مشاور متخصص حتما کمک بگیرید.

  1. با سلام و احترام، بهترین راهی که می تواند والدین را هنگام از دست دادن فرزند آرام کند، گذراندن مرحل سوگ به شکل طبیعی است. شما به عنوان اطرافیان ایشان، برای دلداری دادن، نباید از آنها بخواهید که درد و رنج خود را فراموش کنند. به آنها اجازه دهید با گریه و یا تنهایی کوتاه مدت خود را تخلیه روانی کنند، به دلیل ابتلا والدین به افسردگی، شما باید در کنارشان حضور داشته باشید و یاری رسانی کنید، بگذارید هر چقدر که می خواهند گریه کنند و به صحبت هایشان در مورد فرزندانشان گوش کنید و با آنها نهایت همدلی را داشته باشید.

 2. سلام خسته نباشید من یه سوالی دارم. تازگیا یه مقدار که کار و درسام زیاد میشه خیلی استرس میگیرم هول میکنم نمیتونم اولویت بندی کنم کارامو. شما در این زمینه هم راهنمایی میکنید؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر، برای درمان استرس و توانایی کنترل آن، یک سری راهکارهای کلی و عمومی وجود دارد که در مرحله اول می توانید آنها را امتحان کنید، سعی کنید از محیط و موقعیت هایی (افزایش کارهایی که باید انجام دهید) که این حس را تجربه میکنید دوری کنید و سپس برای حداقل ۱۵ الی ۳۰ دقیقه ورزش کنید؛ از آنجایی که همه افراد در جامعه با مسئولیت هایی روبرو می شوند، می بایست برای به اتمام رساندن وظایف خود، یک برنامه ریزی معقول داشته باشید و از انجام کارهای بیهوده و اضافی به طور کامل بپرهیزید و به عنوان آخرین اقدام، نیاز است که مهارت مدیریت زمان را در خود تقویت نمایید تا در طول روز موفق به انجام تمامی وظایف و مسئولیت های خود شوید.

 3. سلام، من ۳۵ سالمه و متاهلم مدتیه که فقط احساس خواب آلودگی دارم تو هر حالتی دوست دارم بخوابم نمیدونم واقعا چه مشکلی برام پیش اومده از کار و زندگیم موندم لطفا کمکم کنید.

  1. با سلام و احترام، علل اصلی خواب آلودگی می تواند شامل مواردی چون: افسردگی، مشکلات تیروئید، کم خونی، فشار خون پایین و … باشد، اما به طور کلی جهت رهایی از این مشکل، به عنوان اولین اقدام، می بایست مصرف کافئین را به حداقل برسانید به طوری که ۴ تا ۶ ساعت قبل از رفتن به رختخواب، به هیچ عنوان کافئین مصرف نکنید، همچنین برخی داروهایی که برای برخی از مشکلات مانند آسم یا افسردگی مصرف می شوند، ممکن است در شما احساس خواب آلودگی را ایجاد کنند که می بایست این مورد را با پزشک خود در میان بگذارید؛ لازم به ذکر است، مطالعات صورت گرفته، نشان می دهد استفاده از آب سرد نیز برای شستن صورت، پاسخ آنی به مشکل خواب آلودگی می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره