طلاق

سوالات مشاوره طلاق و قبل از طلاق توافقی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طلاق با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همیشه موضوع طلاق در کشور ها و فرهنگ های مختلف مسئله ای ناخوشایند و جنجال برانگیز است. متاسفانه آمار طلاق در کشور ، وضعیت اسف بار و نگران کننده ای را نشان می دهد. مراجعه به مرکز مشاوره در خصوص طلاق می تواند تا حدود زیادی از به وجود آمدن طلاق جلوگیری کند. اکثر طلاق ها در سال های اولیه زندگی مشترک و به خصوص سه سال اول پس از ازدواج اتفاق می افتد. پس اهمیت مشاوره طلاق برای این سال ها بیشتر از هر زمان دیگر است. اگر به صورت مستمر با مشاور طلاق در ارتباط باشید و از راهنمایی های ایشان استفاده کنید ، می توانید زندگی مشترک خود را تضمین کنید. همچنین می توانید مدیریت زندگی خود را در دست بگیرید و در برابر عوامل به وجود آورنده ی طلاق به راحتی بر مشکلات خود چیره شوید.


علت اصلی طلاق چیست؟

عوامل زیادی ممکن است باعث طلاق و جدایی شوند. از اختلافات کوچک گرفته تا مسائل مهم و بزرگ. عمده ترین عوامل به وجود آورنده طلاق در سال های اخیر مربوط می شود به مسائلی مثل: مشکل در روابط جنسی ، عدم تفاهم در زندگی مشترک ، مشکلات  در روابط زناشویی ، مشکلات مالی ، خیانت ، دخالت های خانواده ، عدم تناسب فرهنگی ، تحصیلی ، اعتقادی و خانوادگی ، ازدواج در سنین بالا ، اختلاف سن زیاد و …  اشاره کرد. علاوه بر مواردی که ذکر شد عوامل دیگری نیز وجود دارد که باعث ایجاد طلاق در زوجین می شود که در ذیل برخی از آن ها را به همراه توضیح مختصری بیان می کنیم.

پنهان کاری در مورد مسائل مهم: یکی از مسائل مهم که در مشاوره های طلاق مشاهده می شود پنهان کاری یکی از زوجین می باشد. برای مثال فرد سابقه بستری شدن در بیمارستان را به دلیل وجود بیماری روان پریشی در گذشته خود داشته و این موضوع را با همسر خود در میان نگذاشته است. در بیشتر موارد زوجین پس از متوجه شدن پنهان کاری های همسر خود به شدت عصبانی و ناراحت می شوند که در نتیجه تصمیم به پایان دادن به زندگی مشترک خود می گیرند..

ناباروری یکی از زوجین: مسئله بسیار مهم دیگری که در بیشتر موارد باعث طلاق در بین زوجین می شود نازایی و نابارور بودن یکی از زوج ها می باشد ، به این صورت که یکی از آن ها علاقه بسیاری به داشتن فرزند دارد. حال زمانی که در زندگی مشترک خود نتوانند صاحب فرزندی شوند این موضوع باعث به وجود آمدن دلخوری ها و ناراحتی های بسیاری می شود که در نهایت منجر به طلاق می شود.

پیشرفت یکی از زوجین: مسئله دیگر پیشرفت یکی از زوجین چه از لحاظ مالی و یا از لحاظ تحصیلات می باشد ، به این صورت که فرد پس از ازدواج به موفقیت ها و پیشرفت های بسیاری دست پیدا می کند که باعث می شود همسر خود را پایین تر از شخصیت و لیاقت خود بداند به همین دلیل تصمیم می گیرد که زندگی مشترک خود را پایان دهد و یا در برخی موارد یکی از زوجین این تفکرات را دارد که با ادامه دادن به زندگی مشترک خود نمی توانند هیچ گونه پیشرفتی در زندگی داشته باشند. 

باتوجه به تجربه جلسات مشاوره طلاق، در به وجود آمدن طلاق همان اندازه که رفتار یکی از زوجین آنها را به سمت طلاق سوق داده به همان اندازه هم طرف دیگر تلاشی برای حل مشکل نکرده ، پس هر دو طرف به یک اندازه مقصر هستند. در صورتی که همیشه زوج ها، علت ایجاد مشکل و در نهایت طلاق را بر گردن همسرشان می اندازند و خود را مقصر نمی دانند. اکثر این افراد نمی دانند برای چه چیزی ازدواج کرده اند و تا چه حد حاضرند به پای همسرشان بمانند. آنها باید بدانند که با شروع زندگی مشترک بسیاری از شرایط تغییر می کنند و باید بتوانند با بسیاری از مشکلات مقابله کنند. 

متاسفانه آمار طلاق در تهران ۵۰ درصد است ، یعنی از هر دو زوج یکی طلاق می گیرند.

مشاوره طلاق چه کمکی به شما می کند؟

 

مشاوره طلاق چه کمکی به شما می کند؟
مشاوره طلاق چه کمکی به شما می کند؟

بسیاری از افراد به هنگام مطرح شدن نام مشاوره طلاق ، واکنش منفی نسبت به آن نشان می دهند. زیرا نمی دانند جلسه مشاوره طلاق برای چه امری تشکیل می شود. جلسات مشاوره طلاق در واقع برای اینکه شما بتوانید به راحتی طلاق بگیرید نیست ، بلکه برای تسهیل حل مشکلات  و جلوگیری از طلاق و جدایی به وجود آمده اند. همچنین باید توجه داشته باشید که به وجود آمدن مشکل ، عیب نیست! بلکه برطرف نکردن آن یا پیگیری  نکردن برای حل آن عیب است. پس اگر مشکلی دارید باید به دنبال حل آن باشید.

 باید توجه داشته باشید که اگر خودتان بتوانید مسائل و مشکلات را رفع کنید پس از رفع آنها رابطه مستحکم و قوی تری خواهید داشت. برای رسیدن به چنین رابطه ای می توانید از جلسات مشاوره طلاق استفاده کنید. این جلسات به زوجین کمک می کنند تا بتوانند ناگفته های همدیگر را درک کنند و در جهت حل مشکل و جلوگیری از طلاق تلاش کنند. پس نباید به هر دلیل کوچکی سریع تصمیم به جدایی بگیرید.

فواید مشاوره طلاق غیر حضوری

در جلسات مشاوره طلاق حضوری:

  • معمولاً زوج ها نمی توانند ناراحتی خود را بروز دهند.
  • ملزم به صرف زمان و هزینه گزاف می باشد.
  • برخی از افراد آشنایی لازم با مراکز مشاوره طلاق را ندارند.
  • افراد به هنگام طلاق و جدایی ، حال و روز خوبی ندارند. قطعا علاقه و رغبتی برای استفاده از جلسات مشاوره طلاق حضوری ندارند.
  • اکثر افراد دسترسی مناسبی به مراکز مشاوره طلاق ندارند و مشکلاتشان حل نشده باقی می ماند. همچنین در بسیاری از شهرها و روستاها دیده می شود که اصلا مراکز مشاوره طلاق وجود ندارد.

قبل از تصمیم گیری برای طلاق این سوالات را از خودتان بپرسید

بهتر است قبل از این که تصمیم به طلاق بگیرید از خودتان یک سری سوالات را بپرسید ، شاید با فکر کردن درباره پاسخ به این سوالات از تصمیم خود برای طلاق منصرف شوید. در ذیل برخی از این سوالات را نام می بریم.

  • آیا درباره موضوعی که باعث به وجود آمدن دلخوری ها و مشکلات در رابطه تان شده است با یکدیگر صحبت کرده اید؟ زیرا بسیاری از زوجین درباره مشکلات و ناراحتی های خود با یکدیگر صحبت نمی کنند ، گمان می کنند که همسرشان از رفتار ها و واکنش های آن ها متوجه مسئله ای که باعث ناراحتی شده است می شود که این طور نیست و در بسیاری از موارد همین موضوع باعث می شود تا یکی از آنها با خود این فکر را کند که هیچ اهمیتی برای همسر خود ندارد و همین مسئله باعث بروز دلخوری های بسیاری می شود.
  • برای نجات زندگی مشترک تان چه راهکارهایی وجود دارد؟ با پرسش این سوال از خودتان می توانید لیستی را تهیه نمایید که در آن کارهایی که خودتان و همسرتان باید برای بهتر شدن زندگی مشترک تان انجام دهید را بنویسید و به آن ها عمل کنید ، پس از آن می توانید متوجه شوید که چه مقدار از مشکلاتتان کمتر شده است.
  • آیا درباره کارهایی که انتظار دارید همسرتان انجام دهد با او صحبت کرده اید؟ گاهی علت بسیاری از مشکلات بسیار ساده می باشد و دلیل آن صرفا این است که همسرتان نمی داند که شما چه انتظاراتی از او دارید همین مسئله باعث به وجود آمدن اختلافات بسیاری می شود.
  • آیا واقعا بدون همسرتان خوشحال تر هستید؟ باید زوجین به این موضوع فکر کنند که آیا چیزهایی که بعد از طلاق به دست می آورند از همسرشان با ارزش تر است یا خیر ، اگر یکی از رفتارهای همسرتان باعث ناراحتی شما شده ، می توانید با فکر کردن به نکات و رفتار های خوب او دیدگاه های منفی تان را نسبت به او کمتر کنید.

مراحل انجام مشاوره طلاق

زمانی که زوجین تصمیم به طلاق می گیرند و دیگر خودشان توانایی حل اختلافات و مشکلاتشان را ندارند ، نیازمند راهنمایی ، فردی هستند که با تجربه و دانش خود اقدام به حل مشکلات به وجود آمده آنها کند. در این مواقع یک مشاور با تجربه می تواند کمک شایانی کند. مراحل انجام مشاوره طلاق به این صورت می باشد که مشاور در وهله و گام اول علت طلاق را مورد بررسی قرار می دهد و پس از آن آقا و خانم را با پیامد های ناشی از طلاق آگاه می کند. در مرحله دوم مشاور سعی می کند هر یک از زوجین را با مهارت های لازم جهت مقابله با سوگ حاصل از طلاق آشنا نماید تا زوجین پس از طلاق بتوانند با این مساله کنار بیایند. مسئله بسیار مهم دیگر که امروزه باعث به وجود آمدن مشکلات زناشویی بسیاری شده است ، وجود مشکلات جنسی می باشد ، اهمیت این موضوع به قدری است که علاوه بر این که پیش از طلاق باید به طور کلی بررسی شود چنانچه هر یک از زوجین دارای مشکلات جنسی هستند باید این مشکل پس از طلاق هم حل شود زیرا چنانچه فرد پس از طلاق اقدام به تصمیم گیری مجدد برای شروع زندگی مشترک نماید این مشکل می تواند مجددا باعث به وجود آمدن اختلافات بسیاری در زندگی شود از این رو فرد ابتدا باید درمان و سپس تصمیم به شروع زندگی مشترک جدید کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طلاق با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۱۶۴۷

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن