روانشناسی

۱۰ راهکار فوق العاده برای افزایش اعتماد به نفس که روی شما را باز می کند!!

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهکارهای افزایش اعتماد به نفس با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اعتماد به نفس یک خصیصه ی اکتسابی است که از بدو تولد در ذهن انسان پایه ریزی می شود و با گذشت زمان وسیع تر و تکامل یافته تر می گردد ، اعتماد به نفس از جمله فاکتورهای موفقیت افراد است. اگر کمی به آدم های موفق اطرافتان دقت کنید خواهید دید که اغلب آن ها از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند.

راهکارهایی فوق‌العاده برای افزایش اعتماد به نفس

نه گفتن را بیاموزید

مهارت ” نه ” گفتن یعنی اعتماد به نفس ، اراده و پافشاری بر حقوق خود. کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند خیلی راحت و در نهایت ادب از کلمه ی ” نه” استفاده می کنند. خانواده ، والدین ، مربیان و مسئولان مراکز آموزشی به عنوان الگو می توانند این مهارت را به موقع و طبق اصول اخلاقی به کودک آموزش دهند.

البته به شرط این که آن ها خود شیوه ی صحیح پاسخ دهی منفی را فرا گرفته باشند. از همان ابتدا کودک باید بداند که ” نه ” گفتن ، پررویی ، گستاخی و بی ادبی نیست بلکه رد محترمانه ای برای مقابله با خواسته های بی مورد دیگران است.

برای رسیدن به اعتماد به نفس از گام های کوچک شروع کنید

برای رسیدن به اعتماد به نفس از گام های کوچک شروع کنید
برای رسیدن به اعتماد به نفس از گام های کوچک شروع کنید

برای موفقیت هایتان خوشحال باشید هر چند کوچک باشند. برای رشد اعتماد به نفس خودتان را به چالش بکشید ، رقابت کردن در مسیری سالم به انسان انگیزه ی پیشرفت می دهد. هرگز دست از تلاش برندارید ، اگر خواهان این هستید که فردی موفق ، با اعتماد به نفس بالایی باشید موانع پیش رو را بردارید و با پشتکار هر مشکل را به موفقیت تبدیل کنید.

خود را در معرض مقایسه با سایرین نگذارید

هر فردی با خصوصیات خودش متولد می‌شود و زندگی می کند. درصد شکست و موفقیت افراد به موقعیت و تلاشی که می کنند بستگی دارد ، همیشه هستند کسانی که در مواردی نسبت به شما برتری داشته باشند پس اگر خودتان را با دیگران مقایسه کنید اعتماد به نفس تان ضعیف می شود و نمی توانید شاد باشید پس فقط بروی خودتان تمرکز کنید تا با انگیزه ای قوی تر و اعتماد به نفسی بالاتر پیشرفت کنید.

از شکست نترسید

هر شکست می تواند مقدمه ای برای پیروزی باشد. پس شکست ها را خیلی جدی نگیرید زیرا خوب که نگاه کنید خواهید دید که درون شکست ها پیام هایی نهفته است که شما می توانید از آن ها برای پیشرفت خودتان استفاده کنید. اگر می خواهید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید هرگز اجازه ندهید شکست ها شما را از پا درآورند.

افراد موفق از این رو دارای اعتماد به نفس بالایی هستند که هیچگاه شکست را مانعی برای پیشرفت خود نمی بینند بلکه شکست هایشان را نردبانی برای پیروزی می دانند.

افکار و اندیشه های خود را بیان کنید

با اعتماد به نفس و محکم افکارتان را بیان کنید ، از قضاوت دیگران نترسید زیرا شما هیچوقت نمی توانید همه را با خود موافق کنید ، عده ای که با شما همراه هستند از شما تعریف و تمجید می کنند و آن هایی که مخالف شمایند ممکن است شما را انتقاد و تمسخر کنند پس از نظرات مخالف هراسی نداشته باشید ، قوی باشید و عقاید خود را به راحتی ابراز کنید. چیزی که به شما ارزش می دهد تعداد شکست ها و پیروزی هایتان نیست بلکه تلاش و پشتکار شما در راه رسیدن به اهداف تان تعیین کننده است.

قاطع باشید

قاطع باشید
قاطع باشید

برای داشتن اعتماد به نفس بالا اگر فردی سست عنصر و باری به هر جهت باشید هرگز به مقصد نخواهید رسید پس در ابتدا هدفی را مشخص کرده و با قاطعیت آن را دنبال کنید. اگر به نظر خودتان کاری عاقلانه و درست است انجامش دهید وقتی به نظرات بقیه گوش می دهید باعث می شود در تصمیم گیری مردد شوید چون هر کس نظر خاصی ارائه می دهد و این شما را سردرگم و ضعیف خواهد کرد و نخواهید توانست با قاطعیت تصمیم بگیرید پس اعتماد به نفس را درون شما کاهش می دهد. البته قاطعیت قطعاً به معنای قلدری و آزار دیگران نیست بلکه باید بیاموزید که در عین قاطعیت ، مودب و آرام باشید.

برای افزایش اعتماد به نفس از زبان بدنتان کمک بگیرید

احتمالاً شما هم تا به حال با کسانی برخورد کرده اید که در نگاه اول قیافه ی آویزان و وارفته ی آن ها داد می زند که خودشان هم خودشان را قبول ندارند. ارتباط غیر کلامی ( حالات چهره) در نشان دادن اعتماد به نفس نقش مهمی دارند.

پس به زبان بدنتان اهمیت بدهید و از آن خوب استفاده کنید طوری که اگر با کسی روبرو شدید اعتماد به نفس در چهره ی شما آشکار باشد این گونه دیگران نیز شما را باور خواهند کرد. پس وقتی مشغول صحبت کردن هستید مستقیم به چشمان طرف مقابل نگاه کنید ، سرتان بالا باشد ، صاف بایستید ، شانه ها مایل به عقب و محکم و قوی دست بدهید.

شیک پوش باشید

در هر موقعیتی که باشید ظاهر آراسته علاوه بر این که حال شما را بهتر می کند در دید بقیه نیز متفاوت خواهید بود. از رنگ های مناسب و گرم استفاده کنید ، مناسب سنتان و آن طور که در خور شخصیت شماست لباس بپوشید. ظاهر شیک و مرتب در درجه ی اول موجب بالا رفتن اعتماد به نفس خودتان می شود و نیز در برقراری ارتباط با دیگران بسیار مؤثر است. لزوماً نباید شبیه سوپراستارها باشید تا جذاب به نظر برسید فقط کافی است لباس های تمیز و مرتب بپوشید ، به بهداشت فردی و ظاهرتان اهمیت بدهید ، عطر های خوشبو استفاده کنید تا جذاب باشید.

مثبت اندیش باشید

کائنات همان چیزی را به شما می دهند که از او می خواهید پس سعی کنید همیشه به چیزهای خوب فکر کنید. اندیشیدن به مشکلات و پیشامد های بد گذشته هیچ چیز را عوض نمی کند فقط مانع پیشرفتتان می شود و اعتماد به نفس شما را ضعیف می کند. بیشتر روی دستاورد های مثبتی که کسب کرده اید تمرکز کنید. با اعتماد به نفس برای آینده ای بهتر برنامه ریزی کنید.

از حضور در اجتماع اجتناب نکنید

از حضور در اجتماع اجتناب نکنید
از حضور در اجتماع اجتناب نکنید

روابط اجتماعی یکی از مهم ترین جنبه های زندگی هر انسانی است و برقراری ارتباط با دیگران از مهارت های اصلی فردی می باشد که اهمیت زیادی دارد. گوشه گیری و انزوا جدا از همه ی معایبی که دارد به شدت اعتماد به نفس را کاهش می دهد. پس اگر خواهان زندگی شاد و سالمی هستید و می خواهید که از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشید روابط اجتماعی خود را تقویت کنید.

هرگز احساس بی لیاقتی نکنید

انسان های تنبل و بی کفایت هرگز به سطح مطلوبی از اعتماد به نفس نمی رسند زیرا در تصور آن ها هیچ کاری به نتیجه نمی رسد ، آیه یاس خواندن کار همیشگی آن ها است حتی روش نادرست خود را به دیگران هم توصیه می کنند. به خودتان امیدوار باشید با این تصور که می توانید ، قدم اول را برای انجام امور بردارید ، اجازه ندهید سستی و کاهلی مانع حرکت شما شود ، عبارت ” من می توانم ” را ملکه ی ذهنتان کنید.

اگر برای ترک عادت های بد و بالا بردن اعتماد به نفس خود احساس ناتوانی می کنید می توانید در هر کجای ایران که هستید با مرکز مشاوره خانواده رایکو از طریق تلفن تماس برقرار کنید تا مشاورین این مرکز به شما در حل مشکلتان کمک کنند.

برای دوستانتان گوش شنوا باشید

وقتی در کمال آرامش به درد و دل های اطرافیان و دوستان خود گوش می کنید ، عکس العمل های به جا به صحبت هایشان نشان می دهید و در زمان مناسب حرفشان را تأیید می کنید ، نشان دهنده ی این است که از اعتماد به نفس بالایی برخوردارید این گونه اعتماد دیگران نیز به سمت شما جلب می شود. حتی در صورتی که نظر شما مخالف آن ها است به حرفهایشان گوش کنید تا ارتباط متقابلی بین شما برقرار شود.

حرف آخر

فراموش نکنید که همیشه و در همه حال خوب باشید ، خوب بودن از شما انسانی متفاوت و با اعتماد به نفس می سازد. در واقع منبع تقویت و خاموشی اعتماد به نفس ، خود شما هستید. پس به یاد داشته باشید که رمز موفقیت در هر کاری اعتماد به نفس است. خودتان را باور کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهکارهای افزایش اعتماد به نفس با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن