جنسی و زناشویی

شب زفاف | آموزش های شب اول عروسی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شب زفاف و اطلاعاتی پیرامون شب اول عروسی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از مهم ترین تجربه های زندگی بسیاری از افراد ، تجربه ازدواج و مراسم شب عروسی است. از گذشته ، این شب مهم که به شب زفاف نیز شناخته می شود ، دارای آداب مخصوصی بوده است و هر زوجی لازم است که پیش از ازدواج ، تا حدودی از این موارد آشنایی داشته باشد. معمولا بیشتر زوجین و به خصوص عروس خانم ها ، از تصور شب زفاف ، دچار استرس و اضطراب می شوند. معمولا این موضوع برای افرادی که تا شب ازدواج تجربه رابطه جنسی نداشته اند بسیار بیشتر است.

علت استرس این افراد ، تصور ذهنی دردناکی است که از شب زفاف دارند و باعث می شود که خاطره شیرین پیوند و ازدواج خود را با تلخی یک تصور ، جایگزین کنند. البته بیشتر این نگرانی به خاطر عدم اطلاع از کارهایی است که در این شب می بایست انجام بگیرد و در صورتی که آموزش های لازم در این زمینه ارائه شود ، مطمئنا این احساس نگرانی و ترس ، جای خود را به خاطرات شیرین و به یاد ماندنی از بهترین شب زندگی خواهد داد.

شب زفاف چه شبی است؟

بیشترین اهمیت شب زفاف ، به دلیل برقراری اولین رابطه جنسی در شروع زندگی مشترک زوجین است. بر اساس رسوم ایرانی ، شب عروسی هر شخص شبی است که فرد می تواند با همسر خود نزدیکی داشته و بکارت زن ، برداشته شود. البته این موضوع در سال های اخیر و در فرهنگ جدید کشورمان تا حدودی کمرنگ شده است و زوجین یا پیش از ازدواج و در دوران عقد رابطه زناشویی را تجربه می کنند و یا اینکه خود را ملزم به انجام نزدیکی در شب عروسی ندانسته و آن را موکول به شب های بعد و شرایط مساعدتر می کنند. در هر صورت ، ضروری است زوجین از برخی نکات برای شب زفاف ، آگاهی داشته باشند. در این صورت علاوه بر اینکه می توانند یک رابطه لذت بخش جنسی را تجربه کنند ، نگرانی و استرس آنها نیز کاهش خواهد یافت.

انتخاب بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی

اصولا برای برقراری رابطه جنسی ، نمی توان زمان خاصی را تعیین کرد و عامل مهم برای داشتن یک رابطه جنسی عالی ، حال و هوای زوجین و میل و خواست آن ها است. بنابراین نباید به خاطر عرف و رسوم قدیمی ، خود و همسرتان را در شرایطی قرار دهید که هیچ هیجانی برای انجام آن ندارید. بهتر است اگر در شب زفاف احساس خستگی می کنید و یا اینکه عروس دچار استرس شدید است ، زمان آمیزش را به وقت بهتری که هر دو طرف ، احساس آرامش داشته و امکان کسب نهایت لذت را از رابطه جنسی دارند ، موکول نمایید.

توصیه ای که به آقایان می شود این است که هیچ وقت در شب زفاف برای انجام عمل زناشویی به عروس ، اصرار نکنید. دخترخانم هایی که رابطه جنسی را در شب اول ازدواج تجربه می کنند ، معمولا دچار استرس زیادی می شوند و به نوعی از انجام آن ، احساس ترس دارند. بنابراین بهتر است ، ابتدا به همسر خود آرامش داده و با صبر و حوصله با او رفتار کنید و اگر آمادگی انجام آمیزش در شب عروسی را نداشت ، آن را در شب های بعد انجام دهید. اگر داماد نتواند در شب زفاف ، زن را از نظر روحی آماده کند و در انجام عمل زناشویی ، رفتار ناشیانه ای از خود نشان دهد ، خاطره بدی از اولین رابطه جنسی در ذهن او مانده و درد زیادی را نیز متحمل خواهد شد.

اضطراب و نگرانی در شب زفاف

اضطراب و نگرانی در شب زفاف
اضطراب و نگرانی در شب زفاف

همان طور که گفتیم ، ترس اصلی خانم ها از شب زفاف ، بخاطر درد و خونریزی ناشی از پاره شدن پرده بکارت می باشد. از طرفی بخش زیادی از نگرانی آن ها به نبود خونریزی در هنگام رابطه جنسی بر می گردد. البته امروزه می توان با مراجعه به پزشک زنان و اطلاع از نوع بکارت خود و همچنین دریافت مشاوره جنسی و آموزش روابط زناشویی ، تا حد بسیار زیادی از این نگرانی ها کاست همچنین در نتیجه این امر ، مردان از این قضیه مطلع می شوند که ممکن است یک دختر باکره در اولین ارتباط جنسی خود ، خونریزی نداشته باشد.

در مورد بخش اول استرس خانم ها که همان نگرانی از درد و خونریزی است ، باید گفت که شاید فقط بخشی از این درد ، جنبه جسمی داشته باشد و جنبه روانی قضیه ، می تواند تاثیر بیشتری در احساس درد در هنگام پاره شدن بکارت داشته باشد. اگر عروس در صحبت های اطرافیان خود شنیده باشد که اولین رابطه جنسی ، بسیار دردناک است ، منتظر یک آمیزش دردناک خواهد بود و باعث می شود بدن او به طور ناخودآگاه منقبض شده و کوچکترین فشار را با درد زیادی احساس کند.

همچنین همین منقبض شدن غیرارادی بدن ، باعث می شود که دخول ، سخت تر و دردناک تر گردد. بنابراین حتما در شرایطی اقدام به برقراری اولین ارتباط جنسی خود در شب زفاف کنید که کاملا آرامش دارید و یا یک معاشقه طولانی مدت برای تحریک بیشتر هر دو طرف ، داشته باشید.

انواع درد در شب زفاف

معمولا در هنگام برقراری اولین مقاربت در شب زفاف ، احساس اندکی درد کاملا طبیعی می باشد. اما در صورتی که این درد ادامه دار شود ، بهتر است ، دخول را متوقف کرده و یا اینکه از داروهای سرکننده مانند لیدوکائین استفاده کنید. در موارد حادتر که درد به اندازه ای باشد که ادامه رابطه جنسی ، ممکن نشود می بایست حتما به پزشک و یا یک مشاور جنسی برای رفع این مشکل ، مراجعه کنید.

البته وجود چنین شرایطی در اوایل ازدواج ، کاملا بدیهی است و با گذشت زمان ، تمرین و کسب تجربه در زمینه روابط جنسی و زناشویی ، متوجه خواهید شد که درد و مشکلات جسمی نیز برطرف می شوند. صحبت کردن با همسر و اطلاع از شرایط مورد نظر و کارهای مورد علاقه ، حین رابطه جنسی برای داشتن یک سکس لذت بخش و بدون درد ، بسیار موثر خواهد بود. اما به طور کلی ، منشا دردهای جسمی شب زفاف به دو دلیل زیر خواهد بود:

پارگی پرده بکارت

پارگی پرده بکارت و درد ناشی از آن ، به دلیل یک زخم بسیار کوچک در ناحیه ورودی واژن است. این دردها در صورتی که آسیبی به دهانه رحم وارد نشده باشد ، موقتی و گذرا خواهد بود. البته برای اینکه این درد جزئی را نیز کمتر احساس کنید ، می توانید قبل از دخول ، یک معاشقه و ملاعبه طولانی داشته باشید. در این صورت ، زن با نزدیک شدن به ارگاسم ، درد کمتری را احساس می کند و یا آستانه تحمل درد را افزایش داده و می تواند درد پارگی بکارت را به راحتی تحمل کند.

درد دخول

اما نوع دیگری از درد جسمی وارد شده به زن در شب زفاف ، دردی است که به خاطر ایجاد فشار و کشش به دیواره واژن وارد می شود. مسلما این حالت کشش در اولین روابط جنسی بسیار احساس می شود و تا زمانی که دیواره از هم باز شود ، ادامه خواهد داشت. تحمل این درد نیز با استفاده از یک معاشقه عالی پیش از شروع رابطه جنسی ، ممکن می شود. در این صورت ، علاوه بر اینکه آستانه تحمل درد بیشتر می شود ، دهانه و دیواره واژن نیز به خاطر ترشحات ، لیز شده و دخول به راحتی صورت می گیرد. استفاده از ژل لوبریکانت نیز می تواند به شما در این امر ، کمک کند.

باید و نبایدهای شب زفاف

معمولا این تصور به اشتباه در میان مردم جا افتاده است که در شب زفاف ، می بایست بکارت دختر برداشته شود. این در حالی است که در یک رابطه صحیح جنسی ، در همان دفعات اول ، پرده بکارت پاره نمی شود و باید آمیزش جنسی به دفعات انجام شود که پرده بکارت ، به طور کامل برداشته شود.

همین تصور اشتباه باعث شده است که برخی از آقایان ، در همان اولین تجربه ، با شدت و خشونت زیاد ، سعی در دخول داشته و همین امر باعث درد زیاد و حتی آسیب و خونریزی شدید در دهانه واژن خواهد شد. البته صرف نظر از آسیب و ناراحتی جسمی ، ممکن است تا سال ها خاطره تلخی از اولین رابطه جنسی در ذهن زن نقش بسته و ضمن ترس از انجام دوباره آن ، هیچ لذتی را از این راه دریافت نکند. همین مسئله مطمئنا نارضایتی مرد را نیز به دنبال خواهد داشت. بنابراین بهتر است در دفعات نخست آمیزش با همسر خود ، به فکر برداشتن پرده بکارت او نباشید و تنها به این فکر کنید که بیشترین لذت را در اولین رابطه جنسی ، نصیب خود و شریک جنسی تان کنید.

نکات مهم در برقراری اولین رابطه جنسی در شب زفاف

نکات مهم در برقراری اولین رابطه جنسی در شب زفاف
نکات مهم در برقراری اولین رابطه جنسی در شب زفاف
 • بهتر است برای تجربه یک رابطه جنسی لذت بخش و عاشقانه ، هر نوع شرم و خجالت را در شب زفاف کنار گذاشته و یک شب خاطره انگیز و رویایی را برای هم بسازید.
 • اگر خانواده شما یا همسرتان ، همچنان پایبند به آداب و رسوم سنتی در ازدواج هستند ، بهتر است ، از آن اطلاع پیدا کرده و یا به همسر خود بگویید. در این صورت می توانید برنامه ریزی های لازم را در این مورد انجام داده و بتوانید با آن ها برخورد مناسبی داشته باشید.
 • درک متقابل از خواسته های منطقی هر یک از زوجین و توجه به میل و خواسته طرف مقابل ، در شب زفاف بسیار با اهمیت است.
 • تلاش کنید که هرگونه استرس ، نگرانی ، ترس و اجبار را از خود دور ساخته و از اثرات منفی آن بر روی اولین شب زندگی مشترک ، جلوگیری کنید.
 • در صورتی که داماد یا خانواده او ، دارای اعتقادات خاص و یا طرز فکر سنتی هستند ، بهتر است برگه یا گواهی سلامت از طرف عروس و خانواده او ، تهیه شود تا در صورت عدم خونریزی در شب زفاف ، هیچ نوع نگرانی و اضطرابی را به طرفین وارد نسازد.
 • از انجام رابطه جنسی در شب زفاف ، به خاطر اجبار و عرف ، خودداری کرده و آن را به زمانی واگذار کنید که میل و خواسته خودتان به انجام آن باشد.
 • به هیچ وجه پیش از تحریک زن ، اقدام به دخول نکنید.
 • برای تحریک و برانگیختگی زن ، بهتر است با انجام مشاوره های لازم و یا مطالعه فراوان ، از نقاط حساس بدن زن آگاهی پیدا کرده و یا اینکه از جملات محبت آمیز و عاشقانه برای ایجاد ارتباط عاطفی دو طرفه استفاده کنید.

برنامه ریزی برای آمادگی هرچه بیشتر در شب زفاف

معمولا قبل از مراسمات ازدواج ، برنامه ریزی های مختلفی در مورد مسائل مختلف ازدواج و مراسمات آن توسط عروس و داماد ، صورت می گیرد. اما توجه خاصی به شب زفاف و کارهایی که باید در این شب انجام دهند ، نمی کنند. باید بدانید که به همان اندازه ای که سایر مسائل و موضوعات ازدواج ، احتیاج به برنامه ریزی دارند ، اولین رابطه جنسی در شب عروسی نیز نیازمند صحبت و آمادگی می باشد.

در واقع هرچقدر در مورد این موضوع با همسر خود صحبت کنید ، احتمال بروز اشتباه و ناشی گری ، کاهش یافته و لذت اولین تجربه آمیزش ، بسیار دلنشین خواهد بود. بهتر است از خواسته های خود صحبت کنید و کارهایی را که باعث لذت بیشتر می شوند را برای هم انجام بدهید. بهتر است از ماه ها قبل از عروسی ، در باشگاه های بدنسازی ثبت نام کرده و اندام خود را برای مراسم عروسی و از همه مهم تر برای اولین روابط جنسی با همسر خود ، آماده کنید. شب زفاف پوشیدن زیباترین لباس خواب در ایجاد احساس بهتر برای خود و همسرتان ، بسیار مهم است و باعث افزایش کیفیت رابطه جنسی شما خواهد شد.

لوازم مورد نیاز برای شب زفاف

 • تهیه بهترین و جذاب ترین لباس زیر
 • تهیه و پخش موزیک های آرامش بخش و عاشقانه
 • قرار دادن شمع های خوشبوکننده برای رمانتیک کردن فضا و ریلکس کردن
 • تهیه مقداری شیرینی یا آب نبات طعم دار
 • آماده کردن یک وان آب گرم
 • استفاده از عطر برای خوشبو کردن بدن و کرم ها و لوسیون ها برای ماساژ جنسی
 • فراهم کردن قرص های ضدبارداری

نقش معاشقه و ملاعبه برای آمیزش در شب زفاف

نقش معاشقه و ملاعبه برای آمیزش در شب زفاف
نقش معاشقه و ملاعبه برای آمیزش در شب زفاف

برای شروع رابطه جنسی ، بهتر است یک فرصت کافی و طولانی را صرف معاشقه و ملاعبه با همسر خود کنید. انجام معاشقه پیش از سکس ، باعث تاثیرات مثبت روحی و جسمی در زن و مرد می شود و همچنین موجب افزایش آستانه تحمل درد در زن خواهد شد. لمس عاشقانه اندام ها و نقاط حساس بدن زن و نوازش های محبت آمیز از جمله کارهایی است که مرد می تواند برای تحریک همسر خود انجام دهد. کشیدن نوک انگشتان بر روی بدن و لمس آرام و حرکات دایره ای ، یکی از راه هایی است که به شما در شروع رابطه ای ایده ال کمک می کند.

عده ای از مردان معمولا ، فقط از رابطه جنسی ، دخول را می شناسند و هیچ علاقه ای به معاشقه با همسر خود نشان نمی دهند. این افراد درصورتی که از نوازش و ملاعبه برای برانگیختگی همسر خود استفاده کنند ، خود نیز لذت بیشتری را دریافت کرده و احساس بهتری را تجربه خواهند نمود. اگر زوج ها رابطه جنسی خود را با وقت گذاشتن برای معاشقه آغاز کنند ، زن بیشتر و زودتر تحریک شده و باعث لیز و مرطوب شدن واژن می شود که موجب دخول راحت تر و با درد و خونریزی کمتر خواهد شد.

داشتن انتظارات معقول و واقعی

بهتر است بدانید تمام آنچه از شب زفاف در ذهن خود تصور می کنید ، هیچ گاه در واقعیت قابل انجام نیستند. درواقع به دلیل وجود انواع استرس ، خستگی و فشارها بر روی عروس و داماد در شب عروسی ، تصور داشتن شبی رمانتیک و عاشقانه می تواند تا حدودی اشتباه باشد. سطح انتظار خود را از شب زفاف ، در حد معقول و واقعی قرار داده و استرس زیادی را به خود راه ندهید چرا که این کار بیشتر باعث می شود که عصبی شده و هیچ لذتی را از رابطه جنسی با همسر خود ، درک نکنید.

برای خود و همسرتان ، هیچ قانون و باید و نبایدی را از قبل تعریف و تعیین نکنید. داشتن آرامش و صحبت های صمیمانه می تواند توقع و انتظارات شما را در حد واقعی نگه دارد. به این موضوع نیز فکر کنید که حتما لازم نیست تمام تکنیک های لازم برای یک رابطه جنسی لذت بخش را در همان شب اول پیاده کنید. شما از شب زفاف به بعد ، این فرصت را دارید که هر نوع پوزیشن و حالتی را که دوست دارید ، انجام داده و به اتفاق همسرتان با امتحان تکنیک های مختلف ، از آن لذت ببرید.

برای آگاهی بیشتر و دریافت مشاوره جنسی و راهنمایی های لازم در مورد شب زفاف و آموزش های مورد نیاز برای این شب ، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره خانواده رایکو ، تماس حاصل نمایید.

در شب زفاف چه کارهایی باید کرد؟

با توضیحاتی که تا این قسمت از مقاله ارائه شد ، شما آماده برقراری یک رابطه سرشار از آرامش و لذت در شب عروسی می شوید. اما وقتی به این شب مهم رسیدید ، بهتر است هرگونه فشار و سختی را از خود دور کرده و فکر خود را از انواع اتفاقات پیش آمده و مسائل آتی ، خالی کنید. معمولا در روز عروسی ، زوج ها بسیار خسته می شوند ، آنها روزی سرشار از اتفاقات مختلف و برنامه های گوناگون را پشت سر گذاشته و در نهایت قرار است شب را در کنار هم سپری کنند.

بهتر است همانطور که در بخش قبل نیز اشاره شد ، هر گونه باید و نباید و اجبار را فراموش کرده و آزاد و راحت در کنار هم بنشینید. لباس های رسمی عروس و داماد را از تن خارج کرده و لباس های خواب زیبای خود را بپوشید. به هیچ وجه مجبور نیستید در مورد رابطه جنسی و کارهایی که باید انجام دهید ، صحبت کنید. می توانید در مورد اتفاقات شیرین روزی که گذشت با هم صحبت کرده و وقایع روز را باهم مرور کنید. استفاده از حمام و وان آب گرم نیز در ریلکس شدن شما و کاهش فشار روزی که گذشت نیز بی تاثیر نخواهد بود و از طرفی باعث ایجاد حس صمیمیت و نزدیکی بیشتر بین دو طرف می شود. انجام ماساژ جنسی نیز در کسب آرامش و ایجاد ارتباط عاطفی بین زن و مرد بسیار موثر می باشد.

راه های افزایش صمیمیت در شب زفاف

راه های افزایش صمیمیت در شب عروسی
راه های افزایش صمیمیت در شب زفاف

معمولا بهترین کار و آغاز صمیمیت میان زن و مرد در شب زفاف ، با صحبت شروع می شود. قبل از آن بهتر است فضا را با آرامش بیشتر آماده کرده و با کمک یک موسیقی دلنشین ، چیدمان شمع در نقاط مختلف خانه و پوشیدن لباس های جذاب و خاص ، در به وجود آوردن یک جو رمانتیک و به دور از هرگونه فشار و خستگی ، تلاش کنید. سپس در کنار هم نشسته و در مورد هر آنچه که دوست دارید ، با هم حرف بزنید.

حرف زدن یکی از راه هایی است که باعث تحریک دو طرف می شود و ممکن است به بوسه و معاشقه نیز بینجامد. برای ایجاد صمیمیت بیشتر ، بهتر است عجله ای برای رفتن به تخت خواب نداشته باشید. صحبت درباره تمایلات هریک از طرفین و آشنایی با خواسته های زن و مرد ، نه فقط برای شب زفاف بلکه برای ادامه زندگی مشترک بسیار مهم می باشد.

صرف زمانی هرچند کوتاه ، برای روشن کردن مسائل جنسی در حل بسیاری از مشکلات می تواند موثر واقع شود. در واقع این شما هستید که باید به هم کمک کنید و از هم بخواهید که در برقراری رابطه جنسی ، یکدیگر را از افکار خود آگاه کرده و در مورد قسمت های مختلف بدن خود ، باهم صحبت کنید. این کار ، کمک بزرگی در رسیدن هریک از طرفین به اوج لذت جنسی می کند و باعث ایجاد صمیمیت بیشتر در میان آن ها خواهد شد.

اگر شما به عنوان یک مرد ، احساس کردید که همسرتان در مورد مسائل جنسی ، احساس شرم و خجالت می کند ، وظیفه شما است که با به خرج دادن صبر و حوصله و رفتارهای احتیاط آمیز ، او را از این حالت خارج کنید. بهتر است در این مورد نیز با هم صحبت کنید و با درک وضعیت او ، شرایطی را به وجود بیاورید که همسرتان ، احساس آرامش و راحتی داشته باشد.

این موضوع می تواند بالعکس باشد ، اگر شما به عنوان یک زن ، علاقه مند هستید که همسرتان ، کاری را که دوست دارید انجام بدهد و یا اینکه از کاری که دوست ندارید ، دست بکشد ، باید با او صحبت کنید. قطعا ، همسر شما از حالات چهره شما قادر نیست از تصوراتتان آگاه شود. بهتر است از همان شب اول یا شب زفاف یاد بگیرید که با همسرتان در مورد جزئیات یک رابطه جنسی صحبت کنید و بدون کوچک ترین تحقیر و توهین ، به همسر خود یاد بدهید که از رابطه جنسی با او چه می خواهید. یقینا انجام این کار ، نه تنها باعث ناراحتی هریک از طرفین نمی شود بلکه موجب افزایش صمیمت و تقویت رابطه زناشویی نیز خواهد شد.

سوالات متداول

۱- مقدار خونریزی پرده بکارت در شب زفاف چقدر است؟

معمولاً مقدار خون ریزی پس از پاره شدن پرده بکارت در افراد مختلف متفاوت است. در برخی بسیار کم و در حد چند قطره و در برخی دیگر نیز شدت آن بیشتر است. همانطور که در این مطلب نیز اشاره شد ، برخی از خانم ها نیز به دلیل نوع ساختار پرده بکارتشان ، هیچ خونریزی در شب زفاف مشاهده نمی کنند.

۲- آیا بعد از پاره شدن پرده بکارت ، باید به رابطه جنسی ادامه داد؟

بهتر است پس از دخول آلت مرد و پاره شدن پرده بکارت ، برای چند دقیقه ، عمل زناشویی را متوقف کرده تا خونریزی و درد و سوزش زن ، کاهش پیدا کند. این مدت زمان می تواند بین ده دقیقه تا یک ربع باشد.

۳- چه تعداد رابطه جنسی در روزهای اول ازدواج استاندارد است؟

این موضوع به عوامل مختلفی مانند سن ، وضعیت جسمی و روحی و میزان تمایلات افراد بستگی دارد. اما معمولا زوج های جوان در روزهای اول پس از ازدواج ، در هفته حدودا ۴ بار آمیزش دارند. البته این تعداد در افراد مختلف متفاوت است و گاها دیده شده که برخی از زوج ها در طول روز ، چندین بار رابطه جنسی دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شب زفاف و اطلاعاتی پیرامون شب اول عروسی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

 1. من نامزدم ما خیلی مذهبی هستیم ماه دیگه عروسبم هستش واقعا خجالت میکشم از اون شب میترسم به مشکل بخورم میشه بگید چیکار کنم مه خجالت نکشم؟

  1. با سلام، مسئله بکارت خود عامل اصلی اضطراب برای خانم‌ها در شب زفاف است. ترس از درد و خون ریزی و از طرف دیگر نداشتن خون ریزی میتواند دختران را مضطرب می‌کند. برای این که زن و شوهر و مخصوصا زن در شب زفاف آرامش بیش تری داشته باشد، لازم است که نکاتی را برای آماده سازی روحی او رعایت نمایید. این نکات به شرح زیر می باشند:
   صحبت عاشقانه: با صحبت عاشقانه و رمانتیک با همسر خود می توانید اضطراب و استرس او و خودتان را تا حد بسیار زیادی از بین ببرید. زنان ارزش زیادی برای رابطه از سر عشق و علاقه قائل هستند. اگر متوجه شوبد که شما عاشقانه او را دوست دارید و مراقبش هستید، آرامش بسیار زیادی پیدا می کنید.
   بوسه: بوسیدن بخش مهمی از رابطه زناشویی است چرا که احساسات عاشقانه را منتقل می کند. قبل از رابطه همسر خود را در آغوش بگیرید و به آرامی ببوسید.
   نوازش زنان بسیار لطیف هستند و زمانی که از سوی همسر خود مورد ناز و نوازش قرار بگیرید کاملا به او اعتماد می کنید و خود را در اختیار همسرتان قرار می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره