جنسی و زناشویی

آموزش روابط زناشویی صحیح و لذت بخش + تصحیح رفتارهای اشتباه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روابط زناشویی صحیح و تصحیح رفتارهای اشتباه با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از مهم ترین اهداف ازدواج ، برطرف شدن نیازهای جنسی زن و مرد بوده که باعث پایبندی آن ها به زندگی زناشویی می شود. اگر یکی از زوجین و یا هردوی آن ها علاقه و رغبت خود را به رابطه زناشویی از دست بدهند پیامدهای بسیار مخربی را به دنبال خواهد داشت و بدون شک زندگی آن ها با شکست مواجه می شود. پس داشتن یک رابطه زناشویی خوب و لذت بخش می تواند زمینه ساز یک زندگی ایده آل باشد.

اما یک عامل مهم در نداشتن یک رابطه جنسی خوب در میان زوج ها ، نداشتن آگاهی در مورد روابط صحیح و لذت بخش زناشویی است. واقعیت این است که بسیاری از افراد نمی دانند اطلاعات کافی در مورد این مسئله که مهم ترین و خصوصی ترین اطلاعات زندگی آنهاست را باید از کجا کسب کنند و اینکه چه اطلاعاتی صحیح و کارآمد است. به همین علت آموزش روابط زناشویی باعث شناخت رفتارهای درست در رابطه جنسی و جلوگیری از ایجاد عواقب و مشکلات بعدی در زندگی خواهد شد.

راه های داشتن رابطه زناشویی لذت بخش

راه های داشتن رابطه زناشویی لذت بخش
راه های داشتن رابطه زناشویی لذت بخش

داشتن یک رابطه زناشویی خوب و لذت بخش چیزی بیشتر و مهم تر از خود رابطه است. بیشتر هیجان و شور رابطه‌ جنسی قبل از نزدیکی اتفاق می‌افتد که می تواند شامل بغل کردن ، بوسیدن ، لمس کردن عاشقانه و رابطه جنسی دهانی باشد. فعالیت های مربوط به قبل از رابطه جنسی برای تحریک و برانگیختن همسر و آماده‌ کردن او برای نزدیکی استفاده می‌شود. اما اگر ندانید چه باید بکنید ، ممکن است همه شور و احساس طرف ‌مقابل را هم از بین ببرید. برخی از توصیه های مهم قبل از روابط جنسی و نزدیکی به شرح زیر است:

۱- اتاق خواب

برای داشتن یک رابطه لذت بخش جنسی ، اتاق خواب نقش مهمی را ایفا می کند. در محیطی که باعث اضطراب زوجین می شود نمی توان یک ارتباط جنسی سالم داشت. محیط باید از هر نظر کاملا امن و آرامش بخش باشد. بهتر است رنگ های استفاده شده در اتاق خواب ، روشن و شاد باشد. همچنین نور اتاق خواب بهتر است ملایم بوده و یک موزیک آرام و بدوم کلام نیز پخش شود. در این حالت مغز آرامش داشته و برای یک ارتباط جنسی سالم آماده تر می شود.

۲- رعایت بهداشت و نظافت جنسی

در آموزش روابط زناشویی به رعایت بهداشت و نظافت زوجین بسیار تاکید می شود. گرفتن دوش و نظافت بدن و بهداشت دهان و دندان و استفاده از عطر مناسب و مورد علاقه زوجین در روابط جنسی بسیار مهم است. به خانم ها توصیه می شود که برای تماس جنسی با همسر خود ، حتما آرایش کرده و خود را خوشبو کنند و آقایان نیز از عطر و ادکلن برای خوشبو کردن خود استفاده نمایند.

۳- ماساژ

ماساژ دادن بدن همسر می‌تواند حس برانگیختگی را در او ایجاد کند. در این صورت می توانند رابطه جنسی بسیار لذت بخشی را تجربه کنند. تاثیر ماساژ در رابطه زناشویی بسیار زیاد و قابل مشاهده است. ماساژ جنسی ارتباط جسمی زن و مرد را بیشتر کرده و ضمن تحریک ، موجب می شود تا آن ها لذت بیشتری از رابطه جنسی با یکدیگر ببرند.

۴- معاشقه و پیش نوازی

برای مردان شاید اصل مطلب در رابطه جنسی تنها دخول محسوب شود این در حالیست که در زنان پیشنوازی و معاشقه از اصول مهم و حتی در برخی افراد مهمتر از دخول می‌باشد. نوازش موها ، لمس صورت ، لمس کامل بدن ، حرفهای درگوشی و محبت آمیز ، گاز گرفتن و مکیدن ، ماساژ اندام های غیر جنسی و بسیاری از کارهایی که باعث ایجاد آرامش و آمادگی برای یک رابطه لذت بخش می شود را معاشقه می گویند.

۵- تحریک

تحریک
تحریک

شاید تصور بسیاری از افراد این است که یک رابطه جنسی در زندگی زناشویی فقط بحث مقاربت و دخول باشد اما باید گفت دخول بخش پایانی یک رابطه جنسی است و بیشترین زمان در روابط جنسی مربوط به فراهم کردن تحریکات لازم قبل از دخول است. روش های ایجاد تحریک در دو طرف از مهم ترین عوامل داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش است.

تحریک زنان معمولا سه مرحله ای است ، مرحله اول ذهنی ، مرحله دوم احساسی و مرحله سوم لمس کردن می باشد. این در حالیست که تحریک مردان اغلب ذهنی است به این معنی که یک مرد با یک جرقه ذهنی به تحریک می رسد. مرد هر چه بیشتر بتواند با مهارت ، زن را تحریک کند ؛ زن نیز در ادامه ، هر کاری را که مرد طالب آن باشد انجام می‌دهد. این مسئله برای خانم ها نیز صادق است.

۶- بوسیدن

بوسیدن یکی از قدیمی ترین روش های شناخته شده برای تحریک و برقراری یک رابطه جنسی است. بوسیدن نقاط حساس مانند لب ها ، اطراف گوش ، لاله گوش ، گردن ، سینه ها ، اطراف سینه ، روی شکم ، پهلوها ، کشاله ران ، پشت زانو ، ساق پا و اطراف قوزک می تواند حس خوبی در همسر شما ایجاد نماید. البته نقاط حساس بدن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. غیر از بوسیدن ، لمس پوست در نقاط مختلف با لب ها نیز لذت بخش است.

۶- در هنگام رابطه جنسی راحت باشید

پس از انجام معاشقه و پیشنوازی و ایجاد تحریک ، در هنگام برقراری رابطه جنسی با همسر خود ، سعی کنید راحت باشید و خجالت نکشید. این کار باعث لذت بردن از نزدیکی با همسر خود می شود و همچنین باعث می شود این لذت را به همسرتان هم انتقال دهید.

۷- در حین رابطه جنسی فعال باشید

بسیاری از خانم ها به دلیل کمبود آموزش روابط زناشویی متاسفانه هنگام رابطه جنسی ، خود را تنها در اختیار همسرشان قرار می دهند و هیچ فعالیتی انجام نمی دهند ، طبیعی است که بعد از گذشت چند ماه و یا چند سال همسرتان را نسبت به خود سرد می کنید ، تلاش کنید در هنگام رابطه جنسی فعال و مبتکر باشید و رابطه را مدیریت کنید.

۸- در رابطه زناشویی هیجانی و با اشتیاق رفتار کنید

نشان دادن هیجان و اشتیاق در رابطه زناشویی تاثیر زیادی در داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش خواهد داشت. احساس اهمیت ، محبت و راضی بودن را به دو طرف القا می کند. بنابراین بهتر است در هنگام رابطه جنسی با همسر خود ، با شوق و هیجان همبستر شوید.

رفتارهای اشتباه در رابطه زناشویی

رفتارهای اشتباه در رابطه زناشویی
رفتارهای اشتباه در رابطه زناشویی

رابطه جنسی سالم و رضایت بخش در دوام و استحکام زندگی مشترک موثر است. بسیاری از زوجین از روابط زناشویی با همسر خود احساس رضایت نمی کنند. دلیل اصلی نداشتن رابطه جنسی رضایت بخش در میان زوجین مربوط به رفتارهای اشتباه آن ها در هنگام نزدیکی است. که این رفتارهای اشتباه ، هم در زن دیده می شود و هم در مرد. و در صورت برطرف نشدن این اشتباهات ، باید منتظر عواقب و مشکلات بعدی در رابطه بود.

رفتارهای اشتباه زنان در رابطه جنسی

۱- آرایش کردن بیش از حد خانم ها در هنگام رابطه جنسی

مردها زیبایی طبیعی زن را در رابطه جنسی بیشتر دوست دارند. آن ها می خواهند همسرشان مرتب و پاکیزه باشد اما آرایش غلیظ نداشته باشند. استفاده بیش از حد لوازم آرایش در زنان سبب دلزدگی مردان می شود.

۲- پوشیدن لباس های شهوت انگیز در هنگام رابطه جنسی

مردها توسط زنانی که بیشتر زمان خود را در مقابل آینه و صرف پوشیدن لباس های بدن نما می کنند ، تحریک نمی شوند؛ زیاده روی در این کار سبب کاهش و از بین رفتن میل جنسی در مرد می گردد.

۳- تاریک بودن اتاق در رابطه جنسی

مردها موجودات بصری محسوب می شوند و علاقمند هستند که در رابطه جنسی بیشتر ببینند. اگر دوست ندارید در روشنایی رابطه جنسی داشته باشید می توانید در اتاقی با نور کم یا با چند عدد شمع رابطه را انجام دهید. اصرار بر داشتن رابطه جنسی در محیطی تیره و تار ، باعث می شود این تصور را در مرد ایجاد کند که بیشتر به ظاهر خود اهمیت می دهید نه احساسی که او در شما ایجاد می کند.

۴- کارهای خشونت آمیز در رابطه جنسی

مراقب باشید که در رابطه جنسی خشونت به کار نبرید و بجای چنگ زدن ، نوک انگشتانتان را فشار دهید و تمام بدن مرد را به آرامی لمس کنید زیرا خشونت علاوه بر ایجاد زخم ، ممکن است بسیار دردناک باشد.

۵- باید و نباید خانم ها در هنگام رابطه جنسی

باید و نباید خانم ها در هنگام رابطه جنسی
باید و نباید خانم ها در هنگام رابطه جنسی

زنان در اتاق خواب نباید تمام حرکات همسرشان را کنترل کنند ، بجای این کار باید لحظات لذت بخش در رابطه جنسی را به او نشان دهند و یا بهتر است بگویند دفعات قبلی کدام حرکت او باعث ایجاد لذت بیشتری برایشان شده است. با کنترل حرکات همسر در رابطه جنسی سبب می شوید که او احساس بی عرضگی کند.

۶- تظاهر به ارگاسم

بیشتر زنان فکر می کنند مجبور هستند برای اثبات مردانگی همسرشان ارضا شوند ، اما مردان تظاهر و دروغ در این مورد را تشخیص می دهند. اگر مردی احساس کند در صمیمی ترین لحظات به او دروغ می گویید ، درباره ارزش وجودی خود دچار شک و تردید می شود ؛ پس به او نشان دهید که چه زمانی شما را تحریک می کند ، اما اگر ارضا نشدید نیاز نیست که برای او نقش بازی کنید.

۹- وقتی با پیشنهاد ایجاد تنوع در رابطه جنسی ، ناراحت می شوند

مردها بعد از گذشت مدتی از رابطه جنسی دوست دارند که با ایجاد کمی تنوع به رابطه شان تنوع بدهند. ممکن است این تنوع طلبی مردها در رابطه جنسی سبب شود که همسرشان احساس کند او از زندگی جنسی اش خسته شده است اما این برداشت کاملا غلط می باشد.

۱۰- نقش بازی کردن در هنگام رابطه جنسی

بسیاری از زنان می پندارند نقش بازی کردن باعث شیفته شدن مردان می شود اما نمی دانند با زیاده روی در این کار ، در ذهن مردان ، خود را فردی وابسته یا احمق جلوه خواهند داد.

۱۱- بیان نکردن خواسته های جنسی

زن ها می توانند به طوری که میل جنسی همسرشان را از بین نبرند درباره آنچه که در رابطه جنسی دوست دارند صحبت کنند و یا چیزهایی که دوست ندارند را در میان مواردی که دوست دارند بگنجانند و به مردها بگویند. مطمئن باشید اگر حرف هایتان را مستقیم بزنید همسرتان به شما گوش خواهد کرد.

در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات کامل تر در مورد روابط زناشویی و استفاده از تجربه مشاوران در آموزش روابط زناشویی ، می توانید با مرکز مشاوره خانواده رایکو تماس بگیرید.

رفتارهای اشتباه مردان در رابطه جنسی

رفتارهای اشتباه مردان در رابطه جنسی
رفتارهای اشتباه مردان در رابطه جنسی

۱- تظاهر به دانستن آنچه او می خواهد

امروزه نیز مانند گذشته ها ، ممکن است بسیاری از زنان به ارگاسم نرسند بنابراین ، اگر او این موضوع را بیان نکند ، شما ممکن است متوجه نشوید. پس ، از پرسیدن سوالاتی مانند اینکه “چه احساسی دارد” و یا اینکه “آیا چیزی متفاوتی می خواهد یا خیر” نترسید.

۲- خواسته های تکراری در رابطه جنسی

فکر نکنید اگر یک رفتار جنسی چند بار جواب داد ، دفعات بعدی هم کار خواهد کرد! چون این کار به خلق و خوی زن و زمان عادت ماهانه او ، بستگی دارد به این ترتیب ، شاید قسمتی از بدن او حساس تر از قبل شود و یا اندام تناسلی او تحریک پذیرتر گردد.

۳- انتظار رسیدن به اوج لذت جنسی زن در هر بار مقاربت

برای اکثریت زنان ، نزدیکی به تنهایی سبب ارگاسم نمی شود. در بیشتر مواقع رابطه جنسی به طور مستقیم آلت جنسی زن را تحریک نمی کند ؛ پس راه های دیگری برای لذت بردن زن وجود دارد. زمانی که تحریک از طریق دهانی صورت گیرد و سپس مقاربت انجام شود ارگاسم زنان بیشتر می شود.

۴- اینکه فکر کنید باید مثل هنرپیشه های پورنو رفتار کند

یکی از بدترین چیزهایی که ممکن است مردی از همسرش انتظار داشته باشد این است که کارهایی که فقط در فیلم‌های پورنو می‌تواند ببیند را برای او انجام دهد. این واقعیت نیست و نباید با او مثل یک ابزار رفتار کرد.

۵- تمرکز بر روی تحریک فیزیکی

برخی از مردان فقط تمرکز خود را بر تحریک فیزیکی می گذارند و اغلب از تحریک ذهنی چشم پوشی می کنند. در حالی که مردان توسط آنچه می بینند تحریک می شوند. زنان در هنگام رابطه جنسی به عنوان بخشی از روند تحریک خود خیالبافی می کنند.

۶- زود رفتن سر اصل کار

در رابطه زناشویی اگر بخواهید زود سراغ اندام اصلی بروید ، اصلاً ایده خوبی نیست. همسرتان قبل از اینکه سراغ اصل کار بروید ، باید خوب تحریک شده باشد. روی کل بدن او تمرکز کنید و بعد از تحریک وارد رابطه جنسی شوید.

۸- نادیده گرفتن کلیتوریس

خیلی از مردها ممکن است تصور کنند که توانایی ارگاسم خانم‌ها به دخول بستگی دارد. با اینکه دخول همراه با لذت است اما برای ایجاد لذت و ارضاء همسر ، توجه به کلیتوریس ، بسیار مهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روابط زناشویی صحیح و تصحیح رفتارهای اشتباه با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. سلام وقتتون بخیر. منو همسرم ۵ ساله که عروسی کردیم، انگار به رابطه جنسی معتاد شده هر روز هر شب از من رابطه میخواد واقعا خسته شدم

    1. با سلام و درود، گاهی میل جنسی فرد به‌ قدری زیاد است که خود او را نیز اذیت می‌کند چرا که شوهرتان برای ارضای نیاز خود مجبور به خود ارضایی یا برقراری روابط جنسی متعدد می‌شود. مشکل زمانی جدی‌تر می‌شود که تفاوت میل جنسی ایشان با شما زیاد باشد و این موجب بروز مشکل در زندگی شود. یک سری روش برای کاهش میل جنسی همرتان می تواند کارآمد باشد: شورت با پزشک و مصرف داروی کاهش میل جنسی در صورت نیاز، روان‌درمانی برای تغییر سبک زندگی و هدایت درست تفکر، دوری از محرک‌های جنسی مانند فیلم‌های پورن، مسافرت، گردش، تفریح و ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره