مشاوره ترک اعتیاد

بهترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد به ماده مخدر گل یا ماری جوانا

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های ترک اعتیاد به ماده مخدر گل یا ماری جوانا با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

گل یا همان ماری جوآنا که امروزه اغلب مردم علی الخصوص جوانان و دانشجویان به عنوان یک تفریح از آن استفاده می کنند ، در طولانی مدت باعث وابستگی فرد می شود و در نهایت عوارض بسیاری بر بدن می گذارد. عده ای از افرادی که از این ماده مخدر استفاده می کنند بر این باور هستند که مصرف گل اعتیاد آور نمی باشد. در حالی که این باور صحت ندارد و مصرف گل مانند سایر مواد مخدر باعث اعتیاد در شخص می شود. گل یا همان ماری جوآنا وابستگی ذهنی و فکری در فرد به وجود می آورد ، از این رو خود شخص نمی تواند نسبت به ترک آن اقدام کند به همین دلیل خانواده و اطرافیان در روند ترک می توانند نقش بسیار اساسی و مهمی را ایفا کنند. اولین گام این است که از اعتیاد فرد اطمینان داشته باشید ، که این کار با استفاده از تست های اعتیاد به ماری جوآنا امکان پذیر می باشد. روش های مختلفی برای ترک اعتیاد به گل (ماری جوآنا) وجود دارد که در ادامه هر یک را شرح می دهیم.


گل (ماری جوآنا) مصرف نکنید!!!

آیا از عوارض و آسیب های مصرف این ماده مخدر بر سلامت جسم و روح مطلع هستید؟ درباره ماده مخدر گل(ماری جوآنا) چه می دانید؟به چه علت راهکارهای متفاوتی جهت ترک آن ارائه شده است؟ مصرف ماده ی مخدر گل (ماری جوآنا) مخصوصا زمانی که به شکل سیگار مورد استفاده قرار می گیرد ، پیامدهایی را برای فرد به همراه دارد که به شرح ذیل می باشد:

بر روی عملکرد مغز تاثیر می گذارد:

از آن جا که مصرف گل بیشتر در بین جوانان و دانشجویان طرفداران بسیاری دارد باعث می شود که سلول های مغزی آن ها آسیب ببیند به همین جهت ، مغز نمی تواند به حداکثر توانایی خود برسد.

باعث به وجود آمدن مشکلات تنفسی می شود:

مصرف این ماده مخدر به صورت سیگار به عملکرد تنفسی و همچنین ریه ها آسیب می رساند.

حافظه کوتاه مدت و بلند مدت را درگیر می کند:

مصرف گل باعث می شود که فعالیت های مغز بسیار کم شود و فرد دچار فراموشی شده و نتواند کارهای روزمره خود را به راحتی انجام دهد ، مصرف طولانی مدت آن باعث می شود که بازدهی مغز به طور کامل کاهش یابد.

افزایش ضربان قلب:

یکی دیگر از عوارض ناشی از مصرف گل ، بالا رفتن ضربان قلب می باشد که فرد در ابتدا دچار فشار خون شده و پس از آن مشکلات جدی به قلب وارد می شود.

رفتارهای فرد تغییر پیدا می کند:

مصرف گل باعث به وجود آمدن تغییرات بسیاری در خلق و خوی فرد می شود ، به این صورت که شخص پس از استفاده دچار حالات سرخوشی می شود و پس از گذشت مدت زمانی از مصرف ، تبدیل به شخصی پرخاشگر ، مضطرب و بی قرار می شود.

با توجه به تحقیقات انجام شده ۹۰ درصد از اقدامات جهت ترک اعتیاد به گل توسط اعضای خانواده و دوستان شخص مصرف کننده آغاز شده است.

راهکارهای ترک گل (ماری جوانا)

اعتیاد به ماده ی مخدر گل به دلیل ماده ی THC موجود در آن می باشد ، در واقع ماده ای که سبب می شود فرد به مصرف آن اعتیاد پیدا کند ، میزان THC موجود در ماری جوآنا بستگی به تغییرات و اصلاحاتی که در آن انجام می شود ، دارد و بین ۰.۵ تا ۳۰ درصد می باشد. روش های ترک گل برای هر شخصی متفاوت و منحصر به فرد است و به عوامل مختلفی از جمله میزان مصرف و وابستگی فرد به ماری جوآنا یا گل مربوط می شود. ترک این ماده ی مخدر در وهله اول نیازمند اراده ی قوی می باشد. در ادامه راهکارهایی جهت ترک در اختیارتان قرار می دهیم.

افکار خود را کنترل کنید:

می توان گفت برای شخصی که تصمیم به ترک گرفته است ، دشوارترین مرحله ، کنترل کردن احساسات و افکار در جهت استفاده و مصرف مجدد آن می باشد ، زیرا ماده ی مخدر گل توهم زا بوده و باعث می شود که فرد این تصور را داشته باشد که مصرف این ماده باعث افزایش بازدهی مغز می شود. اغلب جوانان به دلیل حالات سرخوشی و توهم زایی ناشی از مصرف گل به سختی می توانند افکار خود را جهت مصرف ، کنترل کرده و ترک کنند .

لوازمی که با استفاده از آن مصرف می کردید را دور بریزید:

یکی دیگر از اقداماتی که برای ترک می بایست انجام داد این است که تمام لوازم جانبی از جمله ، کاغذ ، فندک و … را دور بریزید. این کار شما را در جهت ترک مصرف کمک می کند ، زیرا نبود وسایل جانبی برای مصرف کار استفاده ی مجدد را دشوار می کند. در واقع می توان این طور توصیف کرد که باعث به وجود آمدن نوعی اعتماد به نفس برای جلوگیری و خودداری از مصرف به وجود می آورد.

از قرار گرفتن در شرایط وسوسه انگیز خودداری کنید:

قرار گرفتن در جمع های دوستان و افرادی که ممکن است باعث شوند تا دوباره به مصرف روی بیاورید ، باعث می شود که تصمیم به ترک را فراموش کرده و مجددا مصرف نمایید ، از این رو علاوه بر قرار نگرفتن در جمع های دوستان مصرف کننده ، می بایست تمامی موادی را که از قبل تهیه کرده اید را دور بریزید.

به یک مشاور جهت ترک مراجعه نمایید:

ممکن است به تنهایی متوجه این که چه راهکار و روش های جهت ترک مناسب است نشوید ، به همین دلیل می توانید به یک مشاور مراجعه نمایید ، تا در مورد روشی که انتخاب کرده اید و همچنین تصمیم خود با وی صحبت کنید. البته شخص مشاور ترک اعتیاد ، ممکن است یکی از روش های ذیل را جهت ترک به شما پیشنهاد دهد:

 • درمان سوء مصرف و یا سم زدایی: با استفاده از این روش به شخص مصرف کننده کمک می شود تا وابستگی ناشی از مصرف مواد در فرد از بین برود ، این روش به صورت سرپایی و در صورت لزوم ، فرد بستری شده و انجام می شود.
 • درمان به روش گفتاری و یا شرکت در جلسات مشاوره: در راس این روش شرکت در جلسات مشاوره قرار دارد که باعث می شود تا فرد بتواند خود را در مقابل وسوسه مجدد به مصرف کنترل نماید.
 • ارائه برنامه برای درمان وابستگی شیمیایی: این جلسات هم مانند درمان سوء مصرف و سم زدایی ممکن است به صورت سرپایی و یا بستری فرد ، انجام شود و علاوه بر درمان اعتیاد ، از بازگشت مجدد فرد جهت استفاده جلوگیری می کند.

از راهکارها و شیوه های اشتباه برای ترک استفاده نکنید!

اولین واکنش خانواده ها در مقابل مصرف و اعتیاد به ماده ی مخدر گل استفاده از راهکارهای نادرست و اقدامات هیجانی می باشد ، برخی از این روش های نادرست به شرح ذیل می باشد:

مصرف داروهای جایگزین: یکی از روش های اشتباه خانواده ها جهت ترک اعتیاد به مصرف گل می باشد ، از جمله داروهای جایگزین قرص های ضد افسردگی و ضد اضطراب را می توان نام برد.

رفتار های پرخاشگرانه: فردی که گرفتار اعتیاد به گل می شود ، نسبت به رفتار های اعضای خانواده خود حساس شده و رفتارهای پرخاشگرانه خانواده باعث دور شدن او از آن ها می شود.

بی تفاوت بودن نسبت به فرد و اعتیاد او: باور کردن این موضوع که یکی از اعضای خانواده دچار اعتیاد شده است ، گاهی برای خانواده ها بسیار دشوار می باشد ، از این رو نسبت به آن بی تفاوت هستند ، همین مسئله باعث می شود که زمینه گرایش فرد به سمت مواد دیگر افزایش یابد.


آیا ترک گل علائم و نشانه هایی دارد؟

در واقع ترک ماری جوآنا شامل نشانه های اولیه از جمله: اضطراب ، خستگی ، افسردگی ، کاهش وزن و اشتها و تحریک پذیری بوده و علائم و نشانه های ثانویه آن شامل: سستی ، سردرد ، تب و لرز ، تعریق و معده درد می باشد.


مشاوره روان درمانی ترک اعتیاد به چه صورت انجام می گیرد؟

در واقع روان درمانی جهت ترک اعتیاد به دو صورت فردی و گروهی انجام می شود که در رفتار درمانی فردی ، ریشه ی اعتیاد فرد توسط مشاور مشخص می شود و فرد نسبت به اعتیاد خود ، آگاهی پیدا می کند و برای ترک آن انگیزه به دست می آورد ، به نوعی می توان گفت که فرد توانسته است ۹۰ درصد مسیر را پشت سر بگذارد و فقط مرحله دوم یعنی ترک جسمانی آن باقی می ماند. در رفتار درمانی به صورت گروهی زمانی که شخص مصرف کننده افراد دیگری که مشکل مشابهه او را دارند را می بیند متوجه می شود که این مسئله و مشکل تنها مربوط به او نمی شود ، از این رو نسبت به ترک ، انگیزه و اعتماد به نفس بیشتری به دست می آورد ، برای افرادی که تصمیم به ترک اعتیاد دارند ، ابتدا رفتار درمانی فردی ، سپس رفتار درمانی گروهی استفاده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های ترک اعتیاد به ماده مخدر گل یا ماری جوانا با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

۱۰ دیدگاه

 1. سلام من ببار حشیش مصرف کردم الان ۲۳روزه خواب و اشتهاندارم استرس دارم میل جنسی ندارم روانپزشک آلپرازولام داد کم مصرف کردم میخواستم بدونم که کی تموم میشه؟؟؟ خواهشاً زود جواب بدید

  1. سلام .
   تاثیر حشیش وابسته به مقدار مصرفی ، نوع ماده ی مصرفی ، آستانه ی تحمل فرد ، ویژگی های خلق و خو ، وزن ، سلامت جسمانی ، سابقه ی مصرف مواد و … متغیر است و معمولا اثرات آن از چند دقیقه پس از مصرف ظاهر می گردد و ۲ تا ۴ ساعت باقی می ماند ( البته این زمان ممکن است در روش های مصرفی مختلف ، تغییر داشته باشد و در صورت خوردن حشیش ، علائم دیرتر شروع می شوند اما مدت زمان بیشتری در بدن وجود دارند ) . به طور معمول پس از یک بار مصرف علائمی همچون خشکی دهان ، افزایش اشتها ، بالا رفتن دمای بدن ، حس کندی گذر زمان ، افزایش ضربان قلب ، تحریف حسی ، اختلال در برقراری رابطه ی جنسی ، تحریف حسی ، احتلال در هماهنگی حرکات ظریف بدن و … به وجود می آید .

 2. سلام نامزد من به گل اعتیاد داره اما خودش تصمیم ب ترک ان دارد و شروع خوبی داشته و تونسته که نکشه اما کاملا روی جشم و روحش تاثیر گذاشته و خیلی دارم اذیت میشم چون حالتهای شکاکی داره و توهم.اصلا هم نمیخوام وجهش جلوی خانوادش خراب بشه ک بهشون بگم.راهی هست که من کمکش کنم کاملا ترک کنه و نیازی ب روانشناسی نداشته باشه؟چون ایشون تو یه کشور دیگه زندگی میکنن.اگه کمگی هست لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام .
   مصرف و ترک مصرف گل و هر نوع مواد اعتیادآوری پیامدها و نشانه هایی را به دنبال دارد و ترک مصرف گل می تواند تا مدت ها نشانه هایی اعم از خستگی ، اضطراب ، افسردگی ، تحریک پذیری ، کاهش اشتها ، سستی ، تب و لرز ، تعریق و … را به همراه داشته باشد . اولین قدم برای ترک مصرف این است که لوازم مصرفی را دور بریزند و افکار تحریک کننده خود را کنترل کنند و ترجیحا از یک مشاور کمک بگیرند و به این وسیله از پیش رفتن به سمت راهکارهای اشتباه جهت ترک جلوگیری می شود و راحت تر می توانند به مقابله با مصرف مجدد در بیایند البته می توانند از روش های درمانی بسیاری مانند درمان سوء مصرف یا سم زدایی ، شرکت کردن در جلسات مشاوره ، ارائه برنامه برای درمان وابستگی شیمیایی و … استفاده کنند و همراه بودن با شخصی که ترک مصرف اصولی را بشناسد راه را هموارتر می کند.

 3. سلام خسته نباشید.از مطالعه مطالب شما متوجه شدم که پسرم به گل اعتیاد دارد ۲۴سال هست بعد از پنج سال هنوز درس دانشگاهش رو تموم نکرده
  محروم شده .خیلی ناراحتم،همش خودش رو از ما مخفی میکنه ،همسفر وهمسفره نمیشه با ما نرجیح میده اکثرا از ما دور باشه،اکثر شبها ساعت ۱۰ونیم ۱۱ میره بیرون ،حدود دویتعت بعد میاد،دایم با دروغ لاپوشونی میکنه.،چند شب پیش ساعت ۱۲ رفت بیرون من سریع پدرش رو بیدار کردم گفتم برو دم درب ببین چکار میکنه رفت دید چندنا موتور سوار باهاش وایستادن سیگار میکشیدن دست بدست میکردن تا اینو دیدن گاز دادن رفتن بعد پسرم خودش جلو اومد گفت چرا اوندی پایین،بابا گفت پسرم چکار میکنی سیگار مواد چیزی مصرف نکنیا
  گفت نه ،بعد گفت همکارا هستن اومدیم بریم بیرون ی چرخ بزنیم .رفت ۲ساعت لعد اومد
  من خیلی نگران و ناراحتم خواهشمندم گمگ کنید چگونه ترکش بدهیم ،من از کردار و رفتارش میفهم داره گل مصرف میکنه ولی به ما دایم دروغ میگه
  خواهشمندم کمک کنید کار درست وحسابی دیگه نداره،هفته یکی دوروز کار میکنه که خرجش بشه
  خواهشمندم راهنمایی کنید
  احساس میکنم اینجور که یادم میاد از موقعی که دانشجو شده داره مصرف میکنه،چون باخوندن این مطالب فهمیدم ولی دایم میگفت دوستام از اعتماد والدین سو استفاده کردن سیگار میکشن ببین من چقد خوبم..ما رو گمراه میکرد
  خواهشمندم کمک کنید چه اقدام برای ترکش بکنیم
  با تشکر
  لطفا نام و ایمیل محفوظ بماند

  1. سلام . باتوجه به تاثیرات ماده مخدر گل بهترین روش ترک آن همراه با یک روانشناس و ترفندهای روان درمانی است و برطرف کردن خلاءهای عاطفی می تواند کمک فراوانی به شخص وابسته به مواد کند . البته حتما خود فرد نیز باید تمایل به ترک مصرف داشته باشد تا بتواند در این مسیر موفق شود . برای شروع ترک باید با وسوسه خریدن ماده گل مقابله کند ، لوازمی که برای مصرف وجود داشته را دور بریزد ، با یک متخصص و روان درمانگر در ارتباط باشد ، جایگزینی برای حالات خوشایند مصرف گل برای خود به وجود بیاورد و البته پس از اینکه مصرف گل قطع شود علائمی مانند اضطراب ، افسردگی ، بی قراری ، پرخاشگری ، بی خوابی ، دل درد ، سر درد ، تهوع ، سرفه کردن ظاهر می گردد.

 4. باسلام.میخوایتم با شماره هایی که توی این لینک دادید تماس بگیرم اما متاسفانه شماره ها پاسخگو نیستن.شماره دیگه ای ندارید ؟

  1. با سلام
   چنانچه موفق به تماس با شماره تلفن های ۳۸ ۲۹ ۹۰۷ ۹۰۹ و ۷۸ ۵۹ ۲۳۰ ۹۰۹ نشده اید می توانید از طریق سایت رایکو بسته تخفیفی خریداری نموده و مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

  1. با سلام
   جهت راهنمایی بیشتر حتما می بایست اطلاعات بیشتر و دقیق تری در مورد مدت و مقدار مصرف ماده مخدر گل ارائه دهید و اولین و مهم ترین گام این است که کاملا دوستانه در مورد عوارض مصرف این مواد با پسرتان صحبت کرده و او را قانع کنید برای ترک به مشاور ترک اعتیاد مراجعه نموده و بعد از دوره سم زدایی حتما چند جلسه مشاوره هم داشته باشند زیرا در صورت اجبار برای ترک امکان بازگشت دوباره برای مصرف مجدد وجود خواهد داشت و برای رهایی از وابستگی ذهنی و روانی این مواد حتما باید جلسات مشاوره ادامه داشته باشد و از محیط هایی که در آن مصرف داشته و یا از افرادی که مصرف کننده هستند به دور باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن