جنسی و زناشویی

نقاط حساس بدن زنان | این ۶ نقطه را بشناسید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نقاط حساس بدن زنان با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از مسائل مهم در رابطه زناشویی ، توجه به خواسته ها و حالات هر دو طرف در هنگام رابطه جنسی است. آشنایی با برخی نواحی خاص و نقاط حساس بدن هریک از طرفین می تواند در افزایش لذت و کیفیت روابط ، تاثیر بسزایی داشته باشد. متاسفانه در گذشته چندان توجهی به آماده کردن زن و معاشقه پیش از رابطه جنسی نمی شد و معمولا زنان نمی توانستند هیچ گونه لذتی را از روابط زناشویی درک کنند. اما امروزه با توجه به مشاوره ها و آموزش هایی که در این زمینه ارائه می شود ، علاوه بر تجربه یک رابطه هیجان انگیز و دلچسب ، روابط میان زوجین نیز بهبود یافته است.

معمولا مردها همچون زنان نیازی به پیش نوازی برای شروع یک رابطه جنسی ندارند و در شرایط روحی مناسب و تنها با یک جرقه ذهنی می توانند برانگیخته شده و آماده برقراری نزدیکی با همسر خود گردند. این در حالی است که زنان همواره نیازمند صرف زمان بیشتر و معاشقه کافی برای آمادگی پیش از رابطه جنسی می باشند.

یکی از بهترین اقدامات برای آماده سازی پیش از رابطه جنسی ، آشنایی با نقاط حساس بدن زن است. بدن زنان دارای نواحی خاصی است که از حساسیت بیشتری برخوردار بوده و با نوازش این نقاط می توان سرعت تحریک پذیری و میل جنسی آن ها را برای شروع یک لذت زناشویی افزایش داد. نقاط حساس بدن زن لزوما اندام جنسی نیست و بخش های مختلفی از بدن را شامل می شود که باعث ایجاد احساس برانگیختگی و لذت بیشتر خواهد شد.

اهمیت نقاط حساس بدن زن در رابطه جنسی

برقراری یک رابطه جنسی میان زوجین ، تنها محدود به اندام های تناسلی نخواهد بود و همانطور که گفتیم بخش هایی از بدن زنان را شامل می شود که دارای حساسیت بیشتری بوده و برای افزایش لذت جنسی ، بسیار موثر خواهند بود. این قسمت ها که تحت عنوان نقاط حساس بدن زن شناخته می شوند در به ارگاسم رساندن و درک اوج لذت جنسی به زنان کمک فراوانی می کند.

اغلب کارشناسان معمولا ۵ نقطه را به عنوان نقاط حساس بدن زن معرفی می کنند اما این نواحی در افراد مختلف و با توجه به نوع آناتومی بدن می تواند متفاوت باشند. به این ترتیب در افراد متفاوت ، بخش های مختلفی از بدن ممکن است در به ارگاسم رساندن فرد موثر باشد. اما معمولا بین پنج تا هفت نقطه از بدن را نقاط حساس بدن زن می شناسند که ما در این مطلب به شش مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد.

مزایای شناخت نقاط حساس بدن زن

همانطور که گفته شد شناسایی نقاط حساس بدن زن در تحریک و ایجاد پایانی فوق العاده برای یک رابطه جنسی کامل و سرشار از لذت ، موثر می باشد. آشنایی با این نواحی مسلما هم برای زن و هم برای شریک جنسی او دارای فواید و نتایج مثبت فراوانی است. یکی از اصلی ترین و مهم ترین مزیت های شناخت نقاط حساس بدن زن ، سلامت جنسی هر دو طرف و به ویژه زنان خواهد بود. معمولا تحریک و نوازش این مناطق خاص از بدن زن باعث بروز واکنش های گوناگونی می شود. مثلا نوازش و لمس واژن پیش از شروع رابطه جنسی در ترشح هورون پرولاکتین ، نقش اساسی و مهمی دارد.

کاهش استرس از دیگر مزایای شناخت نقاط حساس بدن زن می باشد. در کشور ما به دلیل نبود آموزش های لازم در این زمینه ، اغلب مردان شناخت کافی و درستی از بخش های محرک بدن زن ندارند. همین موضوع سبب بروز استرس در زنان می شود و در نتیجه باعث کاهش میل جنسی در آن ها خواهد شد. توجه و شناخت این نقاط ، علاوه بر کاهش استرس ، باعث به وجود آمدن احساس آرامش در همسرتان می شود که همین حس با انتقال به سایر نقاط بدن ، بهترین تجربه از یک رابطه جنسی را برای زن به همراه خواهد داشت.

مهم ترین نقاط حساس بدن زنان

 حساس ترین نقاط جنسی بدن زنان
مهم ترین نقاط حساس بدن زنان

نقشی که تحریک نقاط حساس بدن زن در بهبود رابطه زناشویی ایفا می کند ، برای طرف مقابل نیز دارای فوایدی خواهد بود در واقع مردانی که با نواحی مختلف و تحریک پذیر بدن زن آشنایی دارند ، علاوه بر لذت بیشتری که دریافت می کنند این امکان را نیز خواهند داشت که بتوانند رفتارهای مناسب تر و بهتری را با بدن زنان داشته باشند و به این ترتیب میزان رضایتمندی هر دو طرف به واسطه لمس و نوازش این نواحی بیشتر می شود. در ادامه به معرفی و شناخت اصلی ترین نقاط حساس در بدن زنان می پردازیم.

۱- کلیتوریس

یکی از حساس ترین نقاط برای تحریک و برانگیختگی زنان ، کلیتوریس است. این نقطه از بدن زن می تواند سریع ترین و راحت ترین راه رسیدن به اوج لذت جنسی برای زنان باشد. فشردن و یا تکان های سریع و ملایم این نقطه از بدن در صورتی که همراه با تحریک سایر نقاط بدن زن باشد می تواند تاثیر زیادی در ارگاسم زن داشته باشد.

اگر مرد بتواند از کلیتوریس برای به تحریک رساندن زن استفاده کند مطمئنا بیشترین لذت را به همسر خود تقدیم کرده است زیرا به دلیل وجود عصب های فراوان در این قسمت از نقاط حساس بدن زن که چندین برابر آلت مردان است ، میزان لذت و هیجان جنسی ایجاد شده برای زنان قابل مقایسه با لذت ارگاسم در مردان نخواهد بود. معمولا بیشتر مردان از نقاط حساس بدن زن بی اطلاع هستند و بهتر است در هنگام برقراری اولین روابط جنسی خود ، حتما در مورد نقاط تحریک پذیر بدن همسر خود ، آگاهی لازم را کسب نموده و یا حتی می تواند از خود زن در این باره سوال کند. این کار به کسب لذت جنسی واقعی برای هریک از زوجین کمک می نماید.

دومین مسئله ای که مرد می تواند در هنگام رابطه جنسی از همسر خود سوال نماید ، نحوه رسیدن به ارگاسم به وسیله تحریک کلیتوریس است و در این صورت احتمال درد و آزردگی جسمی زن کاهش می یابد. چراکه برخی از زنان ترجیح می دهند در هنگام رابطه جنسی ، آن ها را با حرکات نرم و ملایم انگشتان در این نقطه به ارگاسم رساند و عده ای دیگر نیز علاقمند به حرکات سریع و محکم تر هستند. در هریک از این شرایط ، بهترین ارگاسم توسط مرد به زن بخشیده می شود.

۲- واژن

یکی دیگر از نقاط حساس بدن زن ، واژن و به ویژه ناحیه ای در داخل واژه به نام “نقطه جی” است. نقطه جی را ناحیه‌ مشخصی در داخل واژن می دانند که حالت اسفنجی دارد و تحریک آن در موقع رابطه جنسی بیشترین و عمیق ترین نوع لذت جنسی را به زن ارائه نموده و موجب به ارگاسم رساندن او خواهد شد.

اگر بخواهیم به طور دقیق محل نقطه جی را مشخص کنیم باید بگوییم که از زیر پیشابراه از دهانه واژن شروع می شود و به داخل سقف واژن امتداد می یابد و با واردن کردن دو انگشت به داخل واژن قابل لمس است. این بخش بین ۲-۵ تا ۷ سانتی متر داخل واژن روی دیواره ی جلویی قرار گرفته است. این نقطه ، متشکل از نورون های عصبی فراوانی بوده که در هنگام دخول می تواند موجب ارگاسم شدیدتر زن و درک بهترین حظ و نشاط جنسی در آن ها شود. ماساژ ملایم این نقطه و ناحیه واژن توسط دو انگشت و حرکات آرام و دورانی در ناحیه کشاله ران ، زن را برای آغاز یک رابطه عالی با همسر خود آماده می کند.

برای شناخت این نقطه از واژن نیز ، کمک گرفتن از زن بسیار مهم است. البته از آن جایی که زن ها به نسبت مردان ، خجالتی تر هستند شاید در توضیح این مسئله ، به ویژه در اوایل ازدواج کمی دچار مشکل باشند. در این شرایط بهتر است مدام از جانب مرد مورد تشویق قرار گرفته تا بتواند راهنمایی های لازم را برای تحریک بیشتر به همسر خود ارائه کند. امتناع زن از معرفی حساس ترین نقاط بدن خود به مرد ، علاوه بر اینکه این حق طبیعی و لذت واقعی را از خود دریغ می کند ، می تواند اثراتی منفی هم در رابطه زناشویی و زندگی مشترک آن ها داشته باشد.

۴- دهان و لب

بوسیدن و ارتباط دهان و لب های زن و مرد در هنگام پیش نوازی و معاشقه ، بهترین راه برای ایجاد آمادگی روحی و جسمی هریک از طرفین می باشد. در واقع دهان و لب از نقاط حساس بدن زن و مرد در هنگام نزدیکی شناخته می شوند و توجه به این نقاط در تحریک جنسی هر دو طرف و به خصوص زن ها که موضوع این مقاله هستند ، تاثیرگذاری فوق العاده ای دارد. علاوه بر این ، بوسیدن و مکیدن لب ها در ساخت و حفط روابط عمیق عاطفی میان زن و مرد نیز دارای اثرات بسیاری خواهد بود. به طور همزمان می تواند هم مقدمه ای برای یک رابطه جنسی با پایان عالی باشد و هم روابط میان زوجین را نیز تقویت نماید.

معمولا بسیاری از مردان از نقش لب و بوسیدن آن ها در هنگام مقاربت غافل بوده و اهمیت انجام این کار برای آن ها به اندازه زنان نمی باشد. اما بهتر است بدانند و یا اینکه زنان ، خود این نکته را به مردان یادآوری کنند که لب ها یکی از نقاط حساس بدن زن بوده و بوسه های آرام و همراه با عشق در هنگام رابطه جنسی ، بیشترین تاثیر را هم در آرامش و هم در دریافت لذت جنسی زن دارد.

۵- گردن و گوش ها

از دیگر راه های افزایش میل جنسی و تحریک بیشتر زنان در موقع نزدیکی ، بوسیدن آرام گردن ، گوش ها و اطراف آن است. این کار یکی از بهترین و لذت بخش ترین روش های برانگیختگی و لذت دو طرف محسوب می شود و گردن و گوش ها را نیز می توان به عنوان نقاط حساس بدن زن شناخت. نوازش ملایم و آرام گردن و اطراف گوش به همراه بوسه های پیاپی ، حساسیت و تحریک زیادی را به دنبال خواهد داشت.

در حقیقت به علت وجود حساسیت زیاد و ضربان نبض در این نقاط ، میل جنسی زن دو چندان می شود. البته یکی از مواردی که مردان باید به آن توجه داشته باشند این است که ، برخی از زنان احساس خوبی از رطوبت ناشی از بوسه و بزاق دهان ندارند و اغلب به این دلیل که نگران ناراحت شدن همسر خود هستند ، از بازگو کردن آن خودداری کرده و هیچ گاه از بوسه هایی که در نواحی گوش و گردن دریافت می کنند ، احساس لذت نمی کنند. در این صورت به مردان توصیه می شود که پیش از بوسیدن این نواحی حتما در این مورد نیز از همسر خود بپرسید و مطمئن شوید که همسر شما از خیس شدن بدن خود توسط بزاق دهان شما لذت می برد.

۶- نوک سینه ها

یکی از متداول ترین شیوه های تحریک زنان از گذشته تا کنون ، ماساژ سینه های زنان و حتی مردان است. فشردن آرام و حرکات چرخشی و ملایم سینه ، نقش مهمی در برانگیختگی زنان و لذت مداوم در طول رابطه جنسی دارد و از این رو ، نوک سینه یکی از نقاط حساس بدن زن به شمار می رود.

عامل محرک نوک سینه زنان ، بخشی از مغز است که وظیفه تحریک کلیتوریس و واژن را برعهده دارد. به این ترتیب همان حرکت هایی که باعث تحریک در کلیتوریس می شوند مانند فشار ، مالش و لرزش ، در برانگیخته شدن از طریق نوک پستان و ارگاسم زن ، اثرگذار است و کمتر زنی را می توان یافت که تاثیر تحریک توسط سینه ها و نوک آن را انکار کند. البته کسب این لذت به نوع رفتار مرد و نحوه نوازش و تحریک نوک سینه هم بستگی دارد. این مورد را می توان یکی از نکات مهم و ظریف در رابطه زناشویی دانست که در صورت داشتن مهارت ، رابطه ای دوطرفه و عالی را تجربه خواهند کرد.

برخی از مردان چندان با نحوه تحریک زن توسط نوک سینه ها آشنا نیستند و بسیاری هم به مرور و در طی مدت زمان می توانند این کار را به نحوی صحیح و لذت بخش برای همسر خود ، انجام بدهند. زن ها نیز در نوع تحریک توسط این بخش از بدن خود متفاوت هستند. مثلا عده ای علاقه مند به حرکات خشن بوده و از این کار نهایت لذت را به دست می آورند. این درحالی است که زنان برای تحریک ، نیازمند حرکات آرام و ظریف دست و زبان مرد هستند. حرکات زبان بر روی نوک سینه ها به همراه بوسه و گزیدن های آرام ، تحریک پذیری زن را به طور چشمگیری افزایش می دهد.

اگر در مورد سایر نقاط حساس بدن زن ، سوالی داشتید و یا اینکه نیازمند راهنمایی های بیشتر در این زمینه بودید ، توصیه می شود برای دریافت پاسخ خود و یا دریافت مشاوره جنسی ، با همکاران ما در مرکز مشاوره خانواده رایکو ، تماس بگیرید.

سوالات متداول

۱- آیا نوازش سر و موها نیز در تحریک جنسی زن نقش دارد؟

اغلب زنان و حتی مردان هم از عبور انگشتان میان موها و نوازش سر احساس لذت می کنند و این کار می تواند عاملی جهت تحریک آن ها برای یک رابطه جنسی لذت بخش باشد. نوازش آرام موها و ماساژ پیشانی ، علاوه بر تحریک جنسی ، در آرامش اعصاب نیز نقش مهمی دارد.

۲- مچ دست نیز جزء نقاط حساس بدن زن محسوب می شود؟

نه تنها مچ دست ، بلکه نقاط خاصی مانند کشاله های ران ، اطراف بازو ، ساق پا و بسیاری دیگر از بخش های بدن یک زن می تواند در تحریک جنسی و رسیدن به اوج لذت موثر باشد. لمس این نقاط توسط نوک انگشتان و زبان مرد باعث برانگیخته شدن میل جنسی در زن و ایجاد یک رابطه شگفت انگیز جنسی خواهد شد.

۳- آیا یک زن بدون دخول آلت مرد و تنها از طریق تحریک نقاط حساس بدن می توان به ارگاسم برسد؟

بله ، برخی از زنان با تحریک نقاط حساس بدن مانند نوک سینه ها و یا لمس نقاطی مانند کلیتوریس به ارگاسم می رسند.  درحقیقت وقتی یکی از نقاط حساس بدن زن تحریک می شود ، همان بخش از مغز برانگیخته خواهد شد که در زمان تحریک واژن برانگیخته می گردد و موجب ارگاسم زن توسط تحریک بخش های حساس و بدون هرگونه دخول می شود.

۴- بهترین زمان برای تحریک واژن چه زمانی است؟

این کار کاملا اشتباه است که بسیاری از زوجین در همان ابتدا و برای تحریک همسر خود به سراغ واژن و کلیتوریس می روند. بهتر است تحریک واژن و کلیتوریس را در مرحله آخر معاشقه و زمانی که قصد دخول داشتید ، انجام دهید. در واقع آخرین مرحله از پیش نوازی به تحریک واژن مربوط می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نقاط حساس بدن زنان با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره