روانشناسی

مشاوره تحصیلی تلفنی در سراسر کشور

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داشتن مشاوره ی تحصیلی نقش مهمی در پیشبرد اهداف و به نتیجه رسیدن خواسته های شما ایفا می کند. هر چند که والدین و نزدیکان شما در مورد موضوعی تبحر داشته باشند ، بازهم نمی توان به طور صد در صد به گفته ی آن ها بسنده کرد . لذا مشاوره تحصیلی شما را به سمت بهترین شرایط ممکن سوق می دهد. از جمله خدمات مشاوران تحصیلی می توان به :رفع مشکلات تحصیل ، هدایت تحصیلی ، آموزش بهترین روش های مطالعه ، انتخاب رشته دبیرستان و دانشگاه ، نحوه ی کنترل استرس در امتحان و… اشاره کرد.

شما می توانید با بهره گیری از آموزه های مشاوره تحصیلی ، مطمئن ترین راه را انتخاب کرده و به کشف استعداد های خود پی ببرید.

انتخاب رشته ی دبیرستان 

معمولا در انتخاب رشته ی دبیرستان ، اغلب دانش آموزان به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از نوع رشته ها و زیر شاخه های آنها ، دچار تعلل می شوند . اگر شما قصد انتخاب رشته دارید ، معدل شما تنها فاکتور این اقدام نیست . از آنجایی که در سال های آینده با این دروس بیشتر سر و کار خواهید داشت ، سرنوشت شما نیز به نوعی با این انتخاب گره خورده است .

حتی شغل شما نیز در گرو این انتخاب می باشد ؛ پس نباید نمره را شرط اصلی تلقی کنید. در این خصوص سامانه ی انتخاب رشته دبیرستان ها کمک شایانی به شما خواهند کرد. این سامانه هوشمند بوده و گزینه های مناسب درسی را طبق مراحل تحصیل و ریز نمرات شما در اختیارتان قرار خواهد داد. به یاد داشته باشید که هیچوقت به اجبار والدین خود به سمت رشته ای که به آن علاقه مند نمی باشید نروید.

کنکور سراسری 

کنکور سراسری 
کنکور سراسری

بر اساس قوانین حاکم بر کشور ، سالانه در تیر ماه عده ی زیادی از افراد برای پذیرش در قالب آزمون سراسری به نام کنکور ، در دانشگاه ها به رقابت باهم می پردازند. برای اینکه بتوانید به رتبه ی خوبی در این خصوص دست پیدا کنید ، باید برنامه ی ریزی دقیق و منابع درسی مناسبی داشته باشید.

از بهترین منابع در این زمینه علاوه بر کتب درسی ، می توان به منابع معتبر سوال های پر تکرار در سالیان گذشته و همچنین کتب تستی برجسته اشاره کرد. شرکت کردن در آزمون های استاندارد نیز می تواند بر پیشرفت شما تاثیر گذار باشد. در چنین شرایطی می توانید با مراجعه به یک مشاوره تحصیلی از او در خواست کنید که با توجه به ویژگی ها و شرایط زندگی شما برنامه ای متناسب طراحی کرده و بر اساس رشته ی تحصیلی تان منابع غنی درسی در این خصوص را به شما معرفی کند.

قطعا با به کار گیری این برنامه و عمل به ضوابط آن نتیجه ای بهتر نصیب تان نخواهد شد. برای شرکت در کنکور سراسری ، داشتن حداقل مدرک دیپلم ، برای ثبت نام الزامی می باشد. کنکور دوره ی کارشناسی به دو صورت پیوسته و ناپیوسته اجرا می شود. منظور از کارشناسی پیوسته این است که شما تنها یک بار کنکور داده و پس از مدت ۴ الی ۶ سال ، موفق به کسب مدرک کارشناسی خواهید شد.

اما در نوع ناپیوسته ، شما پس از گذراندن دوره ی کاردانی(فوق دیپلم) ، برای ادامه ی تحصیل ، باید مجددا برای شرکت در دوره ی کارشناسی ، در کنکور سال آینده شرکت کنید و پس از کسب رتبه مورد تایید ، نسبت به انتخاب رشته ی جدید اقدام کنید.

انتخاب رشته ی کنکور 

پس از مجاز شدن و اعلام نتایج کنکور سراسری ، شما می توانید بنا به رتبه خود ، نسبت به انتخاب رشته و نوع دانشگاه خود اقدام کنید. پروسه ی انتخاب رشته ی دانشگاهی اندکی پیچیده می باشد. شما باید بر طبق اولویت های خود ، مانند نوع دانشگاه و شهر آن ، لیستی از علایق خود تهیه کرده و به ترتیب بر طبق خواسته هایتان با توجه به رتبه ی کسب شده یادداشت کنید .

اگر به رشته ی خاصی علاقه ندارید، آن را حذف کرده و یا به اولویت های آخر فرم خود محول کنید . در واقع بخشی از ملاک اصلی سازمان سنجش در قبولی دانشگاه ها ، در خواست شما می باشد . گفتنی است که پذیرش دانشگاه شبانه و پیام نور نیز بر طبق همین آزمون صورت پذیر است .

کنکور کارشناسی ارشد 

همه ساله در آذر ماه ، ثبت نام کنکور دوره ی کارشناسی ارشد انجام خواهد شد. حداقل مدرک لازم برای شرکت در این آزمون کارشناسی می باشد و یا داوطلب باید در حال تحصیل در همین مقطع باشد. زمان برگزاری کنکور نیز اردیبهشت ماه در نظر گرفته شده که نتایج آن حدودا یک ماه بعد (خرداد ماه ) اعلام خواهد شد .

داوطلبان مجاز در این آزمون ، تا شهریور ماه فرصت دارند که رشته ی مورد علاقه ی خود را انتخاب کرده و درخواست خود را ارائه دهند . نکته ی قابل توجه این است که آزمون سراسری در این دوره ی تحصیلی ، علاوه بر دانشگاه های دولتی، دانشگاه های آزاد را نیز پوشش می دهد. بنابراین دارای آزمون یکسان و انتخاب رشته ی مجزا هستند. پس شما باید در هنگام انتخاب رشته ، به صورت جداگانه برای هر کدام از دانشگاه ها اقدام کنید.

کنکور دکتری 

کنکور دکتری 
کنکور دکتری

پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد ، شما می توانید برای گذراندن دوره ی دکتری، مجددا در آزمون سراسری شرکت کرده و مانند مراحل قبل ، نسبت به حضور در دانشگاه مورد نظرتان اقدام کنید. زمان برگزاری این آزمون ، اسفند ماه هر سال است که نتایج آن در اوایل اردیبهشت ماه ابلاغ خواهد شد. البته در این مرحله نمرات و رتبه ی شما در سایت رسمی سازمان سنجش قابل رویت می باشد و در مرحله ی بعد ، پس از گذشت یک ماه ، جواب نهایی آزمون به همراه لیستی از دانشگاه های پذیرنده ی شما ابلاغ خواهد شد.

بعد از پشت سر گذاشتن این مرحله ، شما می توانید در مصاحبه ی کنکور دکتری شرکت کنید. پاسخ این مرحله نیز در اوایل شهریور ماه ارائه خواهد شد. شما می توانید برای پشت سر گذاشتن این مراحل و داشتن انتخاب صحیح ، از مشاوره تحصیلی مطمئن کمک بگیرید. یکی از برجسته ترین و خوش سابقه ترین مراکز مشاوره تلفنی ایران ، مرکز مشاور خانواده ی رایکو بوده که شما می توانید به آسانی در سراسر به صورت تلفنی با مشاوران این مرکز تماس گرفته و از راهنمایی های مفید آنها بهره مند شوید .

خدمت سربازی 

یکی از سوال های پر تکرار در زمینه ی کنکور و حضور در دانشگاه ، برای آقایان ، خدمت نظام وظیفه ی سربازی است. متاسفانه در میان افراد جامعه ، اطلاعات درستی در این زمینه وجود نداشته و ممکن است افراد داوطلبان کنکور را به گمراهی بکشانند . بهترین گزینه برای اطلاع یافتن از وضعیت فعلی و چگونگی معافیت موقت از سربازی به دلیل ادامه ی تحصیل ، مراجعه به مراکز مشاوره تحصیلی است .

به یاد داشته باشید که اگر در این مسیر دچار اشتباه شوید ، نتیجه ای منفی عایدتان خواهد شد. به عنوان مثال اگر برای اعزام به سربازی دیر اقدام کنید و از طرفی موفق به راه یافتن در دانشگاه هم نشوید ، حتما به مدت زمان سربازی تان ، چند ماه اضافه خدمت افزوده خواهد شد. اما اگر به موقع و صحیح اقدام کنید ، می توانید پس از طی کردن دوره ی تحصیل ، نسبت به گذراندن خدمت سربازی اقدام کنید .

دانشگاه بدون کنکور 

یکی از فرصت های جدید در تحصیل ، ورود یافتن به دانشگاه ، بدون شرکت در آزمون های سراسری می باشد. از مزیت های این روش تحصیلی می توان به : یکسان بودن اعتبار مدرک این دانشگاه با سایر دانشگاه های دیگر ، ثبت نام آسان ، داشتن شرط معدل و…  اشاره کرد. برای حضور در این دسته از دانشگاه ها ، باید در زمان اعلام پذیرش دانشجو از سوی این مراکز ، نسبت به ثبت نام اقدام کنید.

در این روش ثبت نام نیز امکان انتخاب شهر محل تحصیل و نوع رشته ی مورد پسند وجود دارد. برای حضور در این دانشگاه ها ، ارائه ی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی الزامی است. داوطلبان باید پس از اعلام فراخوان ، نسبت به انتخاب کد رشته و ارائه ی آخرین مدارک تحصیلی خود به دانشگاه یا سازمان مربوطه اقدام کنند.

تحصیل در خارج از کشور 

تحصیل در خارج از کشور 
تحصیل در خارج از کشور

امروزه عده ای از دانشجویان ، خواستار ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند. اگر دانشجویان بتوانند برای ادامه ی تحصیل توسط یکی از دانشگاه های خارج از کشور بورسیه شوند ، به راحتی می توانند با صرف کمترین هزینه مشغول به تحصیل شوند ؛ در غیر این صورت ، فرد مورد نظر باید توانایی مالی برای گذراندن دوره در خارج از کشور را دارا باشد.

در روش دوم ، ارائه ی برخی از مدارک به دانشگاه مورد نظر الزامی می باشد. از جمله ی آن ها میتوان به ؛ سوابق تحصیلی و یا تحقیقی و علمی ، آخرین مدرک تحصیلی به همراه تایید وزارت دادگستری و همچنین امور خارجه ، پاسپورت ، مدرک آموزش زبان انگلیسی و …. اشاره کرد. شما می توانید برای اطلاع از شرایط و ضوابط تحصیل در خارج از کشور ، با مرکز مشاوره خانواده رایکو در اقصی نقاط ایران در ارتباط باشید.

تغییر رشته ی تحصیلی 

علاوه بر تغییر رشته در دوره ی دبیرستان ، این امکان در دانشگاه نیز فراهم آمده است. در بعضی از موارد ممکن است دانشجو به اجبار اطرافیان و یا نداشتن اطلاعات کافی ، وارد رشته ای شده که چندان به آن علاقه مند نیست ، وی در چنین شرایطی می تواند نسبت به تغییر رشته ی خود اقدام کند. اما باید این نکته را در نظر داشت که فقط یک بار این امکان برای داوطلب وجود دارد .

البته این تغییر نیز منوط به شرایطی است و مستلزم طی کردن مراحل خاص اداری و قانونی می باشد ، و در صورت عدم ارائه مدارک لازم از سوی دانشجو درخواست لغو خواهد شد. به یاد داشته باشید که امکان تغییر رشته در کارشناسی ارشد و دکتری وجود نداشته و تقریبا غیر ممکن است .

نگارش پایان نامه 

گرفتن مشاوره در زمان ارائه ی پایان نامه بسیار حائز اهمیت می باشد . قدم اول در نگارش پایان نامه ، انتخاب موضوع جذاب و کاربردی است. در تهیه ی متن پایان دوره ، توانایی خلاصه نویسی ، پاراگراف بندی و بخش کردن قسمت های مختلف مطلب و ارائه ی مطالب ناب بسیار با اهمیت است.

پس از گردآوری و نوشتن پایان نامه ، دانشجویان باید برای دفاع از متن خود ، در مقابل استادان و داوران مربوطه پایان نامه خود را ارائه دهند. شما می توانید با انجام مشاوره ، نسبت به موضوع پایان نامه ، چگونگی نگارش آن و نحوه ی اظهار دفاعیات خود به نتیجه های مثبتی رسیده و به راحتی از این مرحله ی زندگی نیز عبور کنید.

اگر در خصوص مشاوره تحصیلی احساس نیاز کردید ، می توانید بدون مراجعه ی حضوری و اتلاف وقت، با مرکز مشاوره رایکو تماس حاصل کرده و به نتیجه ی دلخواه خود دست پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

    1. با سلام و احترام، باید بدانید که برنامه ریزی دقیق در ماه های منتهی به کنکور، مهم ترین عامل برای کنترل استرس است. برنامه ریزی ایشان باید با ویژگی های شخصیتی، تعداد دروس و … مطابقت داشته باشد. اینکه دخترتان به خودش ایمان داشته باشد و خودش را دست کم نگیرد. ایشان می توانند با تکنیک های مطالعه و روش های مختلف تست زنی سرعت مطالعه خود را تا حد زیادی بیشتر کنند و به مطالعه دروس بیشتری بپردازند تا از این طریق، استرس خود را کنترل نمایند. داشتن تغذیه مناسب یکی دیگر از عوامل موثر برای کنترل استرس، داشتن تغذیه مناسب است. خوردن غذای سنگین و پرچرب نمی تواند به آمادگی جسمی دخترتان کمک کند، بلکه باید سعی کنند از مواد مغذی همچون مغزها، میوه ها، سبزیجات و ویتامین دار استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره