جنسی و زناشویی

۱۵ نکته بسیار مهم که قبل از روابط جنسی باید بدانید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روابط جنسی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

رابطه ی جنسی مطلوب ، بسیار متفاوت تر از یک مقاربت ساده است. برای داشتن رابطه ی جنسی منتهی به ارگاسم ، باید مراحل زیادی طی شود. مهیا کردن مقدمات لازم برای شروع یک رابطه ، امری واجب و بسیار مهم است.

متاسفانه برخی از زوجین به دلیل نداشتن آگاهی جنسی و یا ناتوانی در رسیدن به ارگاسم ، دچار اختلاف شده و به تدریج سردی بد فرجامی گریبان گیرشان خواهد شد. در صورتی که انجام چند تکنیک ساده و کاربردی ، موجب بالا رفتن صمیمیت و رضایت جنسی در افراد خواهد شد.

بسیاری از عوامل به وجود آورنده ی نارضایتی در افراد ، مربوط به عدم انجام چند ترفند ساده ولی مهم است، که در صورت توجه به آن ها، شاهد تحولی عظیم در ارتباطات زناشویی خود خواهید بود. اگر شما نیز قصد پیش گیری از اختلافات جنسی در روابط خود را دارید ، با بهره گیری از چند تکنیک زیر ، قبل از روابط زناشویی ، می توانید گرمی و نشاط را به روابط خود بازگردانید.

۱۵ نکته بسیار مهم پیش از برقراری روابط جنسی

15 نکته بسیار مهم پیش از برقراری روابط جنسی
۱۵ نکته بسیار مهم پیش از برقراری روابط جنسی

۱.زمینه سازی مناسب داشته باشید

معمولا خانم ها دیرتر از آقایان تحریک می شوند ، پس اگر آقایان قصد نزدیکی به همسر خود را دارند ، ایجاد زمینه ی مناسب الزامی است ؛ به طور کلی برای داشتن روابط جنسی لذت بخش ، آماده سازی فکر و احساس طرف مقابل بسیار حائز اهمیت است.

استفاده از جملات و کلمات تحریک آمیز ، پوشیدن لباس های محرک ، صحبت درباره ی لذات رابطه ی جنسی ، انجام حرکات و رفتار هایی نظیر نگاه های خیره ، عشوه ، دلبری و… از جمله مهم ترین نکات قبل از ایجاد رابطه است.

۲.از مشاجره بپرهیزید

بدیهی است که در یک خانواده ی سالم ، بگو مگو و اختلاف نظر وجود دارد ، اما آن چیزی که با اهمیت است نحوه ی برخورد در چنین شرایطی می باشد. زوجین موفق ، هرگز بخاطر مسائل ساده و پیش پا افتاده ، با یکدیگر وارد جر و بحث و مشاجره نخواهند شد. در واقع آن چیزی که مسلم است این موضوع می باشد که وجود اختلافات متعدد در زندگی زوجین ، به تدریج موجب بروز سردی و دل زدگی در افراد می شود.

پس برای داشتن رابطه ی زناشویی موفق ، دوری از مشاجره بسیار مهم است. اگر خواستار روابط جنسی لذت بخش در زندگی هستید ، تا حد امکان از اشتباهات چشم پوشی کنید. این قضیه در کانون خانواده ، مخصوصا در احساسات بانوان بسیار تعیین کننده است. طبعا خانم ها نسبت به آقایان پرخاشگر و بد دهن ، کشش کمتری نشان می دهند.

۳.عوامل پر تنش را رفع کنید

یکی از المان های اصلی در قبل از روابط جنسی ، فراهم آوردن شرایطی آرام و دلپذیر است. طبیعتا داشتن رابطه ی جنسی موفق در مواقع پر تنش و استرس زا ، جزء محالات می باشد.

این تنش می تواند هر دلیلی داشته باشد. ناامن بودن محیط رابطه(مخصوصا پدر و مادرانی که فرزند کوچک در خانه دارند)،سر و صدای بیش از حد و یا گوش خراش ، ناراضی بودن از هیکل و ظاهر خود ، نداشتن وقت زیاد ، ترس از بارداری ناخواسته و… از جمله مهم ترین دلایل برهم زدن آرامش در روابط جنسی شناخته شده اند.

فراهم کردن محیطی مناسب به همراه شرایط لازم ، گامی بزرگ در داشتن رابطه ی جنسی لذت بخش خواهند بود. پس اگر قصد نزدیکی به شریک جنسی تان را دارید ، باید حتی الامکان عوامل پر تنش محیطی را قبل از شروع رابطه بر طرف کنید.

۴.نسبت به بهداشت فردی خود توجه داشته باشید

نسبت به بهداشت فردی خود توجه داشته باشید
نسبت به بهداشت فردی خود توجه داشته باشید

استحمام و شستن بدن موجب باز شدن چاکرا های بدن و افزایش گردش خون می شود. ضمن اینکه تمیز و خوش بو بودن ، سبب افزایش میل جنسی نیز خواهد شد. علاوه بر شست و شوی بدن ، زدودن موهای زائد ، مخصوصا نواحی مربوط به اندام های تناسلی ، بسیار با اهمیت می باشد.

مسواک زدن و خوش بو کردن دهان ، شانه زدن موها و… نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به طور کلی پاکیزگی و رعایت بهداشت فردی ، موجب کشش در میان زوجین و گرم شدن روابط جنسی خواهند شد. این نکته را به خاطر داشته باشید که به هیچ وجه ، قبل از انجام رابطه ی جنسی ، به منظور رفع بوی بد دهان ، از قرص های نعناع استفاده نکنید. مصرف این قرص موجب کاهش میل جنسی در افراد خواهد شد.

۵.پر خوری نکنید

اگر قصد انجام رابطه ی جنسی دارید ، قبل از آن ، از مصرف وعده های سنگین غذایی بپرهیزید. غذا های چرب و پر کالری مانع از تحرک شما شده و موجب خواب آلودگی می شود. بهتر است به جای مصرف اینگونه وعده ها ، از خشکبار ، میوه و یا حتی یک لیوان آب بهره بگیرید. این دسته از خوراکی ها ، علاوه بر سبک بودن ، از انرژی خوبی برخوردار هستند.

به یاد داشته باشید که با مصرف وعده های این چنینی قبل از رابطه ی جنسی ، بی تحرکی را موجب شده که این موضوع به هیچ عنوان برای شریک جنسی تان مناسب نیست. داشتن شور و نشاط و هیجان ، از ارکان اصلی یک رابطه ی جنسی موفق محسوب می شوند.

۶.از مصرف الکل و نوشیدنی های انرژی زا بپرهیزید

اگر برای رفع خستگی ، از نوشیدنی های انرژی زا و یا الکلی استفاده می کنید ، سخت در اشتباهید! این دسته از نوشیدنی ها در ابتدای رابطه به شما انرژی مضاعف و کاذب بخشیده که پس از مدت کوتاهی فرو کش کرده و شما را نسبت به قبل خسته تر خواهد کرد.

در ثانی مصرف الکل موجب کاهش میل و نیروی جنسی خواهد شد. بهتر است برای حفظ انرژی خود ، کمی قبل از شروع رابطه ، مقداری خوارکی با کالری متوسط استفاده کنید. آبمیوه های طبیعی و بدون قند ، گزینه های مناسبی در این خصوص می باشند. مصرف آب هویج و آب انار شیرین ، در این خصوص به شدت توصیه می شود.

۷.عجول نباشید

برای داشتن رابطه ی جنسی مطلوب خود وقت بگذارید. بهترین روابط جنسی ، بین ۳۰تا ۴۵ دقیقا زمان می خواهند. برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه ، عجله نداشته باشید. قبل از شروع روابط زناشویی ، در نهایت آرامش تلاش کنید که به آرامی شریک جنسی خود را تحریک کنید. در چنین شرایطی می توانید به طور همزمان از دو تکنیک فیزیکی و ذهنی بهره بگیرید.

مثلا درباره خاطرات خوش گذشته صحبت کرده و ابراز علاقه کنید ، سپس به طور همزمان نقاط حساس بدن او را نیز تحریک کنید. لمس کردن نواحی اندام تناسلی در آقایان و خانم ها ، در تحریک جنسی بسیار موثر خواهند بود. بهتر است که قبل از شروع یک رابطه ی جنسی و انجام دخول ، اندکی وقت صرف کرده تا شریک جنسی تان به آرامش نسبی دست پیدا کند.

۸.معاشقه را فراموش نکنید

معاشقه را فراموش نکنید
معاشقه را فراموش نکنید

یکی دیگر از ارکان اصلی قبل از شروع رابطه ی جنسی ، انجام پیشنوازی و معاشقه است. به شما توصیه می کنیم که قبل از رابطه ، همسر خود را به آغوش کشیده و کمی با او صحبت کنید. بوسیدن ، نوازش ، بوییدن ، دست کشیدن به موها ، ماساژ دادن ، مکیدن لب و یا لاله ی گوش و… مراحل متفاوت یک معاشقه ی استاندارد است.

به طور کلی ابراز علاقه قبل از اقدام به روابط جنسی ، سبب بالا رفتن سطح کیفیت آن خواهد شد. به یاد داشته باشید که هزاران راه کار و تکنیک متنوع در زمینه ی معاشقه وجود داشته و بخشی از آن اکتسابی و منحصر به فرد است.

۹.تنوع ایجاد کنید

این تنوع در انجام رابطه ، می تواند هر چیزی باشد! از نوع پوشش و آرایش بدن گرفته تا تغییر مکان و نوع پوزیشن های جنسی. زمانی که قصد شروع یک رابطه ی جنسی را دارید ، قبل از اقدام بهتر است دست به کار شوید و با انجام چند ایده ی جدید ، محیطی متفاوت را انتخاب کنید.

از آرایش های جدید و متنوع بهره گرفته و پوزیشن های مختلف دیگر را امتحان کنید. حتی برای ایجاد تنوع می توانید در شرایطی که همیشه آقا پیشنهاد یک رابطه ی جنسی را ارائه می کند ، این بار همسرش این خواسته را ابلاغ کند. به طور کلی بهتر است قبل از آغاز روابط جنسی ، اندکی برنامه ریزی کرده و کمی متنوع تر رفتار کنید.

۱۰.اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

قطعا داشتن افکار منفی درباره ی هیکل و یا چهره ی خود ، سبب کاهش میل جنسی تان خواهد شد. نقاط قوت خود را پیدا کرده و بر روی آن ها تمرکز کنید. متاسفانه امروزه با رونق گرفتن رسانه ها و دنیای دیجیتال ، یک سری افکار و معیار های نادرست و بی پایه در بین جامعه جای گرفته است که اندام های کمر باریک و قد های بلند از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

در صورتی که در دنیای واقعی این گونه نیست. طبیعتا تمام مردم دنیا از چنین اندام هایی بهره مند نیستند. پس اگر شما نیز به هر دلیلی از اندام و چهره تان راضی نمی باشید ، از مقایسه ی خود با مانکن ها و سلبریتی های معروف بپرهیزید. به این باور برسید که این افکار مخرب ، تنها باعث کاهش میل جنسی و اعتماد به نفس تان خواهد شد.

۱۱.مدیتیشن انجام دهید

اگر ذهنتان درگیر مسائل و مشکلات زندگی شده و میلی به برقراری رابطه ی جنسی ندارید ، انجام مدیتیشن قبل از شروع و اقدام به رابطه ی جنسی ، بسیار موثر خواهد بود. مدیتیشن و یا همان مراقبه ، نوعی ورزش روحی است که سبب دفع احساسات منفی و بروز آرامش در افراد خواهد شد.

انجام مراقبه بسیار ساده می باشد ؛ برای این کار کافیست در محیطی امن و آرام قرار گرفته ، می توانید دراز بکشید و یا به طور کاملا صاف بنشینید. سپس چشم ها را بسته و چندین نفس عمیق متداول بکشید. در حین انجام این کار سعی کنید که به اتفاقات مثبت در زندگی خود بیاندیشید. این کار را حداقل نیم ساعت انجام دهید. اگر مدیتیشن را به درستی دهید ، شاهد نتایج مثبت آن در روابط جنسی تان خواهید بود.

۱۲.به هیچ وجه خود ارضایی نکنید 

به هیچ وجه خود ارضایی نکنید

عده ای از افراد بر این باورند که انجام خود ارضایی قبل از شروع رابطه ی جنسی ، موجب دیر انزالی و بالا رفتن سطح کیفیت رابطه خواهد شد. توصیه ی ما این است که به هیچ وجه مرتکب چنین کار اشتباهی نشوید. در اغلب موارد خود ارضایی یکی از دلایل کاهش میل جنسی و ناتوانی در این زمینه می باشد. در ثانی امکان اختلال نعوظ قبل از رابطه را چند برابر خواهد کرد.

۱۳.از تماشای فیلم های پورن بپرهیزید

متاسفانه برخی از افراد برای تحریک جنسی خود ، از تماشای فیلم های پورن بهره میگیرند. این فیلم ها علاوه بر تاثیر منفی بر روی افکار ، موجب بالا رفتن توقع و سطح انتظار افراد از شریک جنسی شان می شوند. طبیعتا فرد مذکور با دیدن چنین صحنه هایی ضربه ای محکم به ستون های زندگی زناشویی خود وارد خواهد کرد. این اشخاص به شدت به فانتزی های جنسی علاقه مند شده و با گذشت زمان نسبت به رابطه ی خود و همسرشان بی میل خواهند شد.

۱۴.احتیاجات خود را پیش بینی کنید

قبل از شروع رابطه بهتر است که زوجین تمامی احتیاجات خود را پیش بینی و فراهم کنند. از جمله مهم ترین امکانات مورد نیاز در این زمینه ، ژل های روان کننده و یا روغن ، کاندوم، دستمال و مقداری خوراکی یا حتی یک پارچ آب می باشند. به طور کلی فراهم آوردن هر چیزی که از جدا شدن و یا ایجاد وقفه در روابط جنسی جلوگیری می کند ، الزامی است.

وقوع اتفاقات این چنینی موجب کاهش میل جنسی و برهم زدن تمرکز خواهد شد. گردآوری ملزومات مورد نیاز قبل از اقدام به شروع رابطه یکی دیگر از نکات مهم جنسی می باشد.

۱۵.به هنگام بیماری وارد رابطه نشوید

اگر به هر دلیلی احساس ناخوشی و کسالت دارید ، از داشتن رابطه پرهیز کنید. نداشتن انگیزه ی کافی برای شروع روابط جنسی ، مانعی در برابر رسیدن به ارگاسم شده و ممکن است خاطره ی بدی را در ذهن شما به وجود بیاورد. در چنین شرایطی بهتر است که تا بهبودی کامل خود صبر کنید.

به یاد داشته باشید که بعضی از بیماری ها واگیر دار بوده و ممکن است حین رابطه ی جنسی به طرف مقابل انتقال پیدا کند. پس عاقلانه ترین کار این است که قبل از شروع رابطه از وضعیت سلامت خود و شریک جنسی تان اطمینان حاصل کنید.

امروزه با توجه به افزایش روز افزون اختلالات جنسی و بالا رفتن سطح مشکلات زوجین در این زمینه ، گفت و گو با یک مشاور ماهر ، می تواند شما را در رفع مسائل و رسیدن به هدف یاری کند. مرکز مشاوره خانواده رایکو ، با کادری مجرب و مشاوران ماهر ، آماده ی  ارائه مشاوره جنسی و زناشویی به صورت تلفنی از سراسر کشور می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روابط جنسی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. با سلام خدمت شما کارشناسان محترم منو همسرم ۵ ساله ازدواج کردیم دخترمون تازه به دنیا اومده اما حس میکنم حال همسرم از لحاظ روحی اصلا خوب نیست حس میکنم افسردگی زایمانی گرفتن از چه راهی میتونم مطمئن بشم؟

    1. با سلام و وقت بخیر، قبل از هر چیزی باید توجه کنید که علائم افسردگی بعد از زایمان در هر شخص و در هر روز ممکن است متفاوت باشد. شایع ترین علائم افسردگی بعد از زایمان شامل: احساس غم زیاد و گریه کردن بدون دلیل مشخص، ناتوانی در به خواب رفتن حتی در صورت خستگی، از دست دادن اشتها و علاقه به خوردن چیزی، حس نالایق بودن، دوری کردن از اطرافیان و … می باشد. لازم به ذکر است این علائم معمولا در هفته های ابتدایی بعد از زایمان خود را نشان می دهند. البته ممکن است علائم پیوسته نباشند مثلا ممکن است همسر شما دو روز هیچ کدام از این علائم را نداشته باشند و بعدا دوباره ظاهر شوند. در اکثر موارد اگر برای درمان اقدامی نشود، علائم رو به وخامت می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره