خانواده

چگونه با خانواده همسر خود رفتار کنیم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی برخورد با خانواده همسر با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

زمانی که دختر و پسر تصمیم به ازدواج می گیرند متوجه این موضوع هستند که از این پس وارد یک خانواده جدید می شوند که خودشان هم جزئی از اعضای آن به شمار می روند. ولی مسئله ای که وجود دارد این است که به دلیل تفاوت در نحوه تربیت و فرهنگ هر خانواده گاها ممکن است در برقراری رابطه با خانواده همسر مشکلات و اختلافاتی به وجود آید. در برخی موارد این اختلافات به اندازه ای شدت پیدا می کند که در نهایت باعث جدایی و طلاق در آن ها می شود. 

تفاوت های فرهنگی و نحوه تربیت خانواده ها می تواند عامل جدایی و طلاق زوجین باشد.

نحوه رفتار صحیح با خانواده همسر

در این بخش راهکارهایی برای حل مشکلات و نحوه رفتار صحیح با خانواده همسر را بیان می نماییم.

سعی کنید با همسر خود مشورت کنید: از همسرتان بخواهید درباره خصوصیات و ویژگی های خانواده اش برای شما توضیح دهد ، زیرا همسرتان بهتر از هر  شخص دیگری خانواده خود را می شناسد.

با مادرشوهرتان مهربان باشید: سعی کنید تا جایی که امکانش وجود دارد در حضور مادر شوهرتان عصبانی نشوید و با رعایت کردن ادب و احترام بین خود و مادر شوهرتان رابطه خوبی با او برقرار کنید برای مثال گاهی اوقات به آشپزخانه نزد او بروید و در کار ها کمکش کنید.

مرزهایی برای خودتان مشخص کنید: هر چند خانواده همسرتان برای شما با ارزش و قابل احترام می باشد ولی مسئله ی مهمی که وجود دارد این است که باید در رفت و آمد ها و نحوه رفتارتان با خانواده همسرتان حد و مرز خود را رعایت کنید سعی کنید با احترام رفتار کنید و بیش از اندازه صمیمی نشوید. 

در برخی از تصمیم گیری ها نظر خانواده همسرتان را هم بپرسید: شاید در این مورد بسیاری از زوجین با خود بگویند که خودشان می توانند درباره مسائل مربوط به زندگی خود تصمیم بگیرند و این کار را نوعی دخالت دیگران در زندگی خود می دانند. ولی نظرخواهی در برخی از تصمیم گیری ها به این معنا نمی باشد که شما با توجه به نظر آن ها کاری را انجام دهید ، زیرا تصمیم گیرنده آخر خود شما هستید و هدف از این کار این است که نشان می دهد شما برای آن ها احترام و ارزش قائل می شوید.

ندانسته قضاوت نکنید: این تفکرات را نداشته باشید که خانواده همسرتان خبیث هستند و خوبی شما را نمی خواهند ، این تفکرات باعث می شود که شما همیشه دید منفی نسبت به خانواده همسر خود داشته باشید. سعی کنید در رابطه با خانواده شریک زندگیتان مثبت اندیش باشید و با حسن نیت وارد خانواده شان شوید.

فرزندتان را خودتان نگهداری کنید:

 

فرزندتان را خودتان نگهداری کنید
فرزندتان را خودتان نگهداری کنید

 یکی از اشتباهات رایجی که اغلب زوج ها انجام می دهند این است که گمان می کنند ، نگهداری فرزندانشان وظیفه خانواده همسرشان می باشد ، انجام این عمل کاملا نادرست است زیرا خانواده همسر شما صرفا نقش پدر بزرگ و مادر بزرگ را برای فرزندتان دارند ، زمانی که شما نگهداری فرزندتان را به عهده آن ها می گذارید کودک تمامی رفتار آن ها را الگو برداری می کند و باعث می شود که کودک شما در یادگیری رفتار ها و تربیت از دو سری والدین خود آموزش ببیند ، علاوه بر آن ، این کار باعث می شود تا خانواده همسر شما در تربیت کودکتان حق دخالت بیشتری داشته باشند.

سنجیده و عاقلانه رفتار کنید: باید پخته و عاقلانه رفتار کنید ، این حقیقت را بپذیرید که خانواده همسرتان مانند پدر و مادر خودتان نیستند ، پدر و مادرتان شما را دوست دارند ولی نباید این انتظار را از خانواده همسر خود داشته باشید ، می توانید به طور صحیح این تفاوت را مدیریت کنید.  

خودتان را جای خانواده همسرتان قرار دهید: در برخی از مسائل برای دقایقی سعی کنید خودتان را به جای خانواده همسرتان قرار دهید و از دید آن ها مسائل را ببینید ، این کار باعث می شود تا نگرش شما در رابطه با رفتار خانواده همسرتان تغییر کند.

درباره علت ناراحتی خود صحبت کنید: 

 

درباره علت ناراحتی خود صحبت کنید
درباره علت ناراحتی خود صحبت کنید

اگر خانواده همسر شما رفتار و یا برخوردی با شما داشته که باعث ناراحتی شما شده است سعی کنید درباره مسئله ای که باعث دلخوری شما شده ، با لحنی درست صحبت کنید زیرا تا زمانی که درباره احساسات و ناراحتی های ناشی از رفتار خانواده همسرتان با آن ها صحبت نکنید هیچ مشکلی حل نخواهد شد.

اجازه دهید همسرتان زمانی را هم با خانواده اش بگذراند: بهتر است گاهی اوقات همسرتان زمانی را برای خانواده خود اختصاص دهد ، با این کار خانواده همسر شما این فکر را نمی کند که شما می خواهید او را از خانواده اش جدا کنید و دوست ندارید که همسرتان رابطه ای با خانواده خود برقرار کند.

علاوه بر راهکارهایی که درباره آن ها صحبت کردیم می توانید در زمان هایی که همسرتان حضور ندارد به دیدن خانواده همسرتان بروید و یا با آن ها تماس بگیرید ، زیرا این کار شما باعث می شود تا خانواده اش بدانند که شما صرفا به اصرار همسرتان با آن ها رابطه برقرار نمی کنید بلکه خودتان علاقه دارید که با آن ها رفت و آمد و ارتباط داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی برخورد با خانواده همسر با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره