جنسی و زناشوییروانشناسی

پورنوگرافی | تاثیرات مثبت و منفی فیلم پورن

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فیلم های غیر اخلاقی و تاثیرات مثبت و منفی آن ها با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

 

توجه به نیاز جنسی در افراد امری کاملا غریزی می باشد؛ این در حالی است که اگر احساسات محرک در افراد به درستی کنترل نشوند و یا به مسیر اشتباه سوق داده شوند ، عوارض جبران ناپذیری را به دنبال خواهند داشت. همان طور که می دانید ، مهم ترین برهه زمانی در زندگی هر فرد ، دوران بلوغ فکری و جنسی او می باشد.

متاسفانه به دلیل عدم آگاهی و کنترل غلط تحریکات جنسی ، بسیاری از نوجوانان مخصوصا پسران ، برای رفع کنجکاوی و سرکوب نمودن امیال خود ، به دنبال تماشای فیلم های پورن خواهند رفت؛ بی آنکه از عواقب شوم رفتار خود با خبر باشند! البته شرایطی مانند: محیط زندگی ، تربیت خانوادگی ، انتخاب دوست ، میزان دسترسی و آزادی عمل نیز در شدت انجام این واکنش های نابهنجار دخیل هستند.

امروزه پورنوگرافی به یکی از صنعت های پر درآمد در دنیا تبدیل شده که سبب ترویج بی بند و باری و هرزه نگاری در سطح وسیع خواهند شد. در حقیقت پورنوگرافی به فیلم های مستهجنی اطلاق می شود که در آن انواع روش های ارضای جنسی نظیر: خود ارضایی ، هم جنس گرایی ، سکس با افراد مختلف و… به شکل اغراق آمیزی به نمایش گذاشته می شود.

تاثیرات منفی فیلم پورن

اختلالات جنسی دارای ابعاد گوناگونی هستند که یکی از مهم ترین دلایل بروز آن ها ، تماشای مداوم فیلم های مبتذل پورن می باشد. همان طور که اشاره شد ، درصد زیادی از مردان در مقایسه با خانم ها ، وابستگی شدیدی به تماشای پورنوگرافی دارند ، به طوری که تقریبا دو برابر تعداد بانوان را تشکیل می دهند. مسلما تاثیرات مخرب فیلم های پورن بر کسی پوشیده نیست.

اما هنوز هم بسیاری از افراد جامعه ، نسبت به عوارض نامحسوس دیدن این دسته از ویدئوها بی اطلاع هستند. آن ها فقط این کار را از روی عادت انجام می دهند و برای کسب لذت بیشتر در این منجلاب به دام می افتند. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب شما را با جوانب مختلف پورنوگرافی ، بیشتر آشنا سازیم.

بروز تخیلات جنسی

اولین تاثیر منفی که متوجه افراد مبتلا به تماشای پورنوگرافی می شود ، به وجود آمدن افکار غیر معمول و فانتزی های عجیب در سکس است. ژانر اصلی این دسته از فیلم ها ، القای احساسات غیر طبیعی و آموزش پوزیشن های نامتعارف در رابطه جنسی است. افراد سازنده فیلم های پورن ، با بهره گیری از حیله های فیلم برداری ، زوایای خاصی را برای ضبط ویدئو در نظر می گیرند.

در ساخت این کلیپ ها ، عموما از بازیگران خوش هیکل و حرفه ای استفاده می شود که به وسیله انجام عمل های جراحی متعدد در چهره و اندام های محرک ، موجب تحریک پذیری بسیار مخاطبین خواهند شد. به همین دلیل ، افراد تماشاگر با دیدن ژانرهای پیچیده و وسوسه برانگیز ، درگیر سرکشی نفس و تصورات ذهنی دور از واقعیت می شوند و حتی ممکن است در ذهن خود به انجام رابطه جنسی با افراد مختلف بپردازند و به لذت نسبی نیز دست پیدا کنند!

خودارضایی

تماشای صحنه های پورنوگرافی ، سبب افزایش شهوت و برانگیختگی مخاطبین می شود. از این رو بسیاری از افراد به منظور ارضا و تخلیه بار منفی موجود در بدن ، مرتکب عمل خودارضایی خواهند شد. در واقع آن ها بدون داشتن پارتنر جنسی ، خود را به اوج لذت جنسی می رسانند و به غریزه خود پاسخ می دهند.

خودارضایی نوعی بیماری خاموش جنسی محسوب می شود که در صورت استمرار ، عوارض جبران ناپذیری را برای فرد به همراه خواهد داشت. لازم به ذکر است که خودارضایی فقط مخصوص اشخاص مجرد نیست و عده زیادی از جمعیت متاهلین را نیز در بر می گیرد. متاسفانه برخی از افراد به انجام عمل استمنا عادت کرده و ترک آن حتی بعد از ازدواج نیز برایشان بسیار مشکل خواهد بود.

عدم نعوذ ، زود انزالی ، انحراف جنسی ، بی تفاوتی نسبت به نیازهای جنسی همسر ، عدم آرامش روانی و… از عوارض خودارضایی در مردان و زنان محسوب می شود که در نهایت به ناکامی و انزوای فردی می انجامد.

اعتیاد به پورنوگرافی

 

کلمه اعتیاد برای موارد مختلفی به کار برده می شود که منظور اصلی آن انجام مداوم کاری است که به عادات روزمره تبدیل شده اند. به طور مثال اعتیاد به مواد مخدر ، بازی های رایانه ای ، انجام فعالیت های خاص و… را می توان نمونه هایی از این رده بندی دانست. تماشای فیلم های پورن نیز در صورتی که به طور متداول انجام بپذیرد سبب اعتیاد خواهند شد.

امروزه دسترسی به پورنوگرافی به قدری آسان شده است که افراد می توانند در هر زمان و مکانی ، اقدام به دریافت و دیدن کلیپ های سکسی کنند. همین موضوع در طولانی مدت موجب وابستگی افراد به تماشا شده و ترک آن را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است.

محتوای فیلم های پورن به گونه ای است که لذات و حرکات جنسی را با مبالغه نامحسوس ، در ذهن افراد جای میدهند و با تاثیر مخرب بر روی مغز ، حالتی شبیه به استعمال دخانیات را در افراد به وجود می آورند؛ به طوری که در طولانی مدت تماشای یک فیلم در روز کافی به نظر نرسیده و این دفعات با سرعت چشمگیری افزایش می یابد.

نابودی حیا

داشتن عفت و پاکدامنی ، یکی از الزامات سلامت اجتماعی در هر جامعه به شمار می آید. شاید در نگاه اول ، تماشای فیلم های پورن چندان مضر به نظر نرسد اما اثرات زیان باری را با خود همراه خواهد داشت. تمرکز اصلی این دسته از ویدئو ها بر روی ارضا جنسی مخصوصا در مردان می باشد و اغلب بدون هیچگونه مقدمه ای با افراد غریبه صورت می پذیرد.

مسلما با آنالیز دقیق این موضوع ، در خواهید یافت که انجام سکس با افراد مختلف و یا حتی چندین نفر به طور همزمان ، امری عادی جلوه می کند که برای مخاطب لغزش های فراوانی را در پی خواهد داشت. تماشاگران پورن معمولا جنس مخالف خود را به عنوان وسیله ای برای رفع امیال شهوتی خود می دانند و نسبت به برقراری روابط پرخطر با دیگران ابایی ندارند. در واقع پاسخگویی به نیازهای جنسی فرد به اولویت تبدیل می شود ، در نتیجه ارتکاب اعمال زشت و جرائمی مانند: چشم چرانی ، ترویج هرزه گری ، زنا و… با رشد مواجه شده و ارکان خانواده را با تزلزل رو به رو خواهند کرد.

بیماری های روحی

تماشای فیلم های پورن علاوه بر تاثیر سوء بر روی جسم ، سبب تحلیل روح و روان فرد نیز خواهد شد. اشخاصی که به پورنوگرافی وابسته هستند به دلایل متفاوتی از جمله عدم ارضا صحیح ، به تدریج بیماری های فکری و روحی نیز گریبان گیرشان خواهد شد. افسردگی شدید ، خشونت و پرخاشگری ، اضطراب ، کاهش اعتماد به نفس ، گوشه گیری و دوری از اجتماع ، سرد مزاجی و مواردی از این قبیل ، همگی جزیی از عوارض روانی تماشای فیلم های پورن شناخته شده اند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته ، دیدن مداوم صحنه های پورنوگرافی ، مانع رشد فکری افراد خصوصا در سنین نوجوانی خواهد شد چرا که با القای تمایلات بی پایان ، ذهن افراد را به این مقوله کشانده و از سرعت بلوغ فکری به طرز قابل توجهی می کاهد. همچنین تحریک همیشگی اندام های جنسی ، موجب ترشح هورمون های مختلف در بدن می شود که در صورت سرکوب بخش اعظمی از مغز آسیب پذیر می شود. لازم به یادآوری است که این تاثیرات مخرب حتی در صورت ترک این عمل ، تا مدت ها در مغز باقی خواهند ماند.

نارضایتی جنسی

نارضایتی جنسی
نارضایتی جنسی

همان طور که اشاره شد ، برای ضبط ویدئو های پورن ، از بازیگرانی استفاده می شود که دارای چهره و اندام ایده آلی هستند. گاهی اوقات قسمت های مختلف فیلم های پورن را در چند برداشت متعدد فیلم برداری می کنند و سکسی طولانی را برای لذت بیشتر مخاطبین در اختیار شان قرار می دهند.

نقش اول اکثر این فیلم ها زنانی با هیکل هایی مطابق فعالیتشان می باشد و اکثر آن ها دارای برجستگی های نامعمول در اندام های محرک خود هستند. بازیگران مرد در این فیلم ها نیز علاوه بر هیکل های قدرتمند ، برای عدم انزال در حین ضبط سکانس ، از دارو ، اسپری و قرص تاخیری استفاده می کنند.

متاسفانه مخاطبین پورنوگرافی این موضوع را فراموش می کنند که در حال تماشای یک فیلم هستند نه یک صحنه واقعی! در چنین شرایطی ، پس از اتمام تماشای فیلم ، به دنیای حقیقی خود باز می گردند و به دلیل نبود فاکتورهای جنسی تزریق شده از سوی بازیگران فیلم ، اعتماد به نفس خود را از دست داده و برای تقلید از آن ها تلاش می کنند و هیچگاه به نتیجه مطلوب نخواهند رسید. همین امر سبب نارضایتی فرد از اندام و رابطه جنسی خود خواهد شد.

عدم عشق ورزی

پیش نوازی و ابراز علاقه قلبی به شریک جنسی ، یکی از المان های مهم در رسیدن به اوج لذت طرفین خواهد بود. بر طبق بررسی های انجام شده معمولا خانم ها به دلیل روحیه لطیف ، به سرعت با طرف مقابل خود وارد روابط جنسی عمیق نمی شوند و برای ارضا به نوازش و زمان بیشتری نیاز دارند ، از این رو آماده سازی و تحریک بانوان ، بخش عمده ای از یک سکس مطلوب را شامل می شود.

مردانی که به وسیله فیلم های پورن تحریک می شوند ، در هنگام رابطه جنسی به دلیل شدت تحریکات نفسانی ، از این موضوع غافل شده و تنها به ارضای خود می اندیشند. به ارگاسم نرساندن همسر پس از مدتی موجب سردی و دلزدگی او از انجام رابطه جنسی خواهد شد؛ این در حالی است که داشتن سکس موفق و منتهی به ارضا در هر دو طرف ، نقش موثری در حفظ بنیان خانواده ایفا می کند. فیلم های پورن با بی توجهی به این موضوع مهم ، تنها به دخول عاری از عشق می پردازند و این طور وانمود می کنند که هدف از برقراری رابطه جنسی ، ارضا مرد و لذت ظاهری زن است.

بی تمایلی به همسر

مشاهده پی در پی کلیپ های پورنوگرافی ، سبب تضعیف نیروی جنسی خواهند شد. قطعا نعوظ و خودارضایی مکرر در مدتی هر چند کوتاه ، تاثیرات منفی برای افراد در زندگی زناشویی خواهد داشت. انزال زود رس ، عدم تحریک صحیح همسر ، درخواست های نامتعارف از او ، مقایسه و نارضایتی از اندام شریک جنسی و… از پیامد های ناخوشایند فیلم های پورن هستند که به صورت ناخودآگاه در ذهن افراد جای می گیرند.

در ساخت فیلم های پورن برای جذب مخاطبین بیشتر ، از رفتارهای خشونت آمیز و پوزیشن های به خصوصی استفاده می شود که انجام آن ها برای افراد معمولی سخت و یا حتی غیر ممکن خواهد بود. اما افراد معتاد به دیدن پورن ، با به یاد آوردن سکانس های فیلم های مستهجن ، انتظارات نامعقولی (مانند رابطه مقعدی) از همسران خود دارند که در پی عملی نشدن آن ها ، دچار یأس و بی رغبتی نسبت به همسر خود می شوند. در نتیجه کاهش جذابیت شریک جنسی ، تمایل به برقراری رابطه با افراد دیگر قوت می پذیرد و زمینه برای بروز مشکلات عاطفی در روابط زناشویی پدیدار می شود.

فروپاشی خانواده

فروپاشی خانواده از اثرات تماشای فیلم های مستهجن
فروپاشی خانواده

به تدریج با زیاده روی در تماشای پورنوگرافی ، رفتار های ناپسند در وجود افراد شکل می گیرد. طبیعتا چشم چرانی یا هرزگی برای همسر شخص قابل هضم نخواهد بود و زمینه را برای شروع دلخوری و دعوا مهیا خواهد کرد. در نتیجه این رفتار های هنجار شکن ، حس بی اعتمادی به طرف مقابل ، در فرد شکل خواهد گرفت و به دنبال آن بروز شک و تردید قطعی خواهد بود.

همچنین با گذشت زمان ، صمیمیت و عشق میان افراد تحلیل می رود و به نوعی طلاق عاطفی صورت می پذیرد. درصد زیادی از حفظ کیان خانواده ، بر عهده داشتن رابطه جنسی سالم و مطلوب می باشد؛ بی توجهی به خواسته های جنسی عواقب خطرناکی را شامل می شود که در نهایت به جدایی و طلاق می انجامد.

نکته جالب اینجاست که افراد مبتلا به پورنوگرافی ، پس از طلاق نیز به خواسته های نامتعارف خود دست نخواهند یافت و بیش از پیش در سکس به شکست نزدیک خواهند شد. در صورتی که افراد از رابطه جنسی خود ناراضی هستند ، بهتر است قبل از هر اقدامی ، به متخصصین سکسولوژی مراجعه کرده و از طریق مشاوره یا حتی مصرف دارو تحت درمان قرار بگیرند.

 تاثیرات مثبت فیلم پورن

برخی از افراد بر این باورند که فیلم های پورن می توانند تاثیرات مثبتی در زندگی افراد به وجود آورند. برای اثبات این ادعا نیز دارای دلایلی هستند که نسبت به عوارض این عمل ، بسیار ناچیز می باشند. پورنوگرافی نوعی صنعت مخرب و زیان بار است که اختلالات جنسی ، جسمی و روحی بسیاری را به همراه خواهد داشت.

به طور مثال برخی از افراد به منظور درمان بی میلی جنسی نسبت به تماشای صحنه های تحریک آمیز رغبت پیدا می کنند؛ و یا عده ای برای ایجاد توازن با میل همسر و افزایش تعداد دفعات سکس ، به دیدن پورنوگرافی می پردازند. این روش شاید برای بهبود سرد مزاجی افراد مفید باشد ، اما باید به این نکته توجه کرد که خارج از مباحث مذهبی ، به طور کلی تماشای چنین تصاویری غیر اخلاقی است و در صورت تکرار این رفتار ، عوارض آن گریبان گیرشان خواهد شد.

روش های ترک پورنوگرافی

اگر اندکی واقع بین باشید ، خواهید دید که امکان اعتیاد به تماشای فیلم های پورن برای هر کسی وجود دارد و نمی توان این حقیقت را انکار کرد. خوشبختانه برای رفع این مشکل ، راه های بسیاری پیشنهاد شده است که با تمرین و ممارست آن ها ، بر تماشای پورنوگرافی فائق خواهید آمد.

  1. در اولین قدم به شما توصیه می کنیم که حتی الامکان از ابزاری که برای شما وسوسه برانگیز است (مانند تلفن همراه ، ماهواره و…) خودداری کنید.
  2. شرایط و زمانی هایی را که بیشتر از هر موقعی ، به تماشای پورن می پرداخته اید ، پیش بینی نموده و در این ساعات به گردش ، مطالعه ، ملاقات با دوستان و فعالیت های مورد علاقه تان بپردازید.
  3. بخشی از اوقات فراغت خود را به ورزش اختصاص دهید ، چرا که انجام فعالیت های بدنی ، سبب بهبود عملکرد مغز و سیستم ایمنی بدن خواهد شد.
  4. از محیط ها یا کسانی که شما را به یاد تماشای پورن می اندازند به شدت دوری نمایید. یادآوری خاطرات و صحنه های مخرب ، روند درمان را با تاخیر مواجه خواهد کرد.
  5. به افکار و تخیلات خود مسلط شوید و در صورت انجام خودارضایی ، نسبت به ترک سریع آن اقدام کنید.
  6. رژیم غذایی خود را اصلاح نمایید و به جای خوردن غذاهای فست فودی یا نوشیدنی های الکلی ، از مواد غذایی سالم بهره بگیرید.

گاهی به دلیل باور های غلط افراد جامعه و نیز عدم تمایل بیماران مبتلا به این معضل ، بسیاری از افراد ، به منظور درمان خود تمایلی برای مراجعه به روان پزشک و یا مشاور ندارند ، چرا که بازگویی اختلال رفتاریشان در برابر دیگران را خوشایند نمی دانند و از طرفی راه های درست مقابله با مشکل خود را نیز نمی دانند.

در چنین شرایطی ، بهترین روش ، برقراری ارتباط با مشاوران خانواده به صورت تلفنی می باشد. در واقع در این روش به دلیل حذف شرم حضور ، افراد می توانند به راحتی مشاوران را در جریان اختلال خود قرار داده و از آن ها راهنمایی بگیرند. این روش مشاوره ، علاوه بر مزیت ذکر شده ، در وقت نیز صرفه جویی کرده و هزینه ای به مراتب مناسب تر خواهد داشت. در صورتی که خواستار گفت و گو با مشاوران برجسته در ایران هستید ، می توانید تنها با یک تماس تلفنی ، در هر کجای کشور که هستید ، با مشاوره خانواده رایکو ارتباط برقرار کنید و از راهنمایی های دقیق مشاوران بهره مند شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فیلم های غیر اخلاقی و تاثیرات مثبت و منفی آن ها با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. من ۱۹ سالمه مجردم تو رابطه ام نیستم به معنای واقعی معتاد فیلم پورن شدم خواهشا کمک کنید از خطراتش میترسم

    1. با سلام و احترام، مراجعه به روانشناس خوب و با تجربه قدم اولی است که شما باید برای درمان اعتیاد خود بردارید. روانشناس و مشاور شما کمک خواهد کرد تا علت اصلی و دقیق اعتیاد، مشخص شود و سپس بر این اساس، روند درمانی شما شروع خواهد شد. در صورت تشخیص روانشناس، ممکن است احتیاج به کمک گرفتن از دارو، برای ترک اعتیاد به پورن پیدا کنید. دارو درمانی تنها زمانی پیشنهاد می شود که مورد نیاز شما باشد پس مصرف دارو را پشت گوش نیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره