جنسی و زناشویی

مشاوره مسائل زناشویی | مشاوره روابط زناشویی | رابطه جنسی صحیح

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مسائل زناشویی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اگر فکر می کنید که در ازدواج خود دچار مشکل شده اید لزومی ندارد که بیش از این صبر کنید واقعیت این است که شما به کمک احتیاج دارید و می بایست این کار را در اسرع وقت انجام دهید. اگر در صدد برنامه ریزی برای تخصیص پول و زمان لازم برای مراجعه به مراکز مشاوره زناشویی هستید و یا به هر دلیل دیگری دریافت مشاوره های زناشویی را به تاخیر می اندازید لازم است از این موضوع مطلع باشید که با سپری شدن هر روز بازگشت زندگی شما به مسیر اولیه دشوار تر خواهد شد.

مشاوره آموزش روابط زناشویی تلفنی ، یکی از روش های مفید برای فائق آمدن بر این مشکل است شما می توانید هم اکنون گوشی تلفن را بردارید و تلاش خود را برای بازگشت به یک زندگی زناشویی طبیعی آغاز کنید.

با رفتارهای نادرست رابطه زناشویی آشنا شویم

بسیاری از زوجین که برای دریافت مشاوره زناشویی مراجعه می کنند یک دسته رفتارهای مشترک از خود بروز می دهند ، که این رفتارها عموما موجب آسیب رسیدن به رابطه زناشویی زوجین می شود.

الف- رفتارهای نادرست زناشویی زنان

•استفاده نکردن از لباس های زیر مناسب و بی توجه بودن به وضعیت ظاهر هنگام برقراری رابطه زناشویی

•بی تحرک بودن هنگام رابطه زناشویی و محول کردن انجام رابطه جنسی به مرد

•زنانی که هیچگاه درخواست آغاز رابطه جنسی را نمی کنند.

•تظاهر به لذت بردن از رابطه جنسی

•بد خلقی و یا دستورات آمرانه هنگام رابطه جنسی

ب-رفتارهای نادرست زناشویی مردان

•بهداشت ضعیف

•خشونت هنگام رابطه جنسی

•آغاز رابطه جنسی بدون مقدمه چینی عاطفی و تحریک نمودن همسر

تفاوت سطح نیاز به رابطه جنسی در بین همسران

تفاوت سطح نیاز به رابطه جنسی در بین همسران
تفاوت سطح نیاز به رابطه جنسی در بین همسران

میزان نیاز به رابطه جنسی در بین زن و مرد می تواند متفاوت باشد و در برخی از موارد تفاوت در سطح نیاز به رابطه جنسی منجر به بروز مشکل در رابطه زناشویی می شود. در صورت بروز چنین مشکلی انجام مشاوره جنسی و زناشویی بسیار ضروری است. در چنین مواردی مشاوره زناشویی از طریق تمرکز بر الگوهای عشق و افزایش پیوستگی صورت می گیرد. در این روش درمانی با تکیه بر این اصل که پیوند بین همسران راهی است برای بدست آوردن امنیت و کاهش استرس ها اقدام به انجام مشاوره زناشویی جهت بهبود رابطه بین زوجین می شود.

آشنایی با چند روش برای بهبود رابطه زناشویی

۱-تغذیه و ورزش

ورزش کردن همواره یک راه مناسب و طبیعی برای تقویت و افزایش میل جنسی است ، در کنار آن مصرف برخی از مواد غذایی به طور موثری موجب بهبود و افزایش میل جنسی می شود. گوشت ، میگو ، نخود و لوبیا و موز از جمله این مواد غذایی هستند.

۲-انتخاب وقت و زمان مناسب

یکی از توصیه هایی که هنگام مشاوره زناشویی انجام می شود برقراری رابطه جنسی در زمان مناسب است معمولا زنان بین ۶ الی ۱۰روز پس از قاعدگی بیشترین میزان تحریک پذیری را دارند و هر چه به زمان آغاز چرخه قاعدگی نزدیک می شوند از این میزان کاسته می شود.

۳-استفاده از مکمل های جنسی

برخی از داروها و مکمل های گیاهی به بالا بردن سطح تحریک و افزایش میل جنسی کمک می کنند استفاده از این داروها می تواند در بهبود رابطه زناشویی مفید باشد.

آیا استفاده از الکل و مواد مخدر هنگام برقرای رابطه جنسی مفید است؟

بسیاری از افرادی که برای دریافت مشاوره زناشویی مراجعه می کنند به مصرف الکل و یا مواد مخدر به خصوص تریاک برای تقویت رابطه جنسی خود اذعان دارند . مصرف الکل برای تقویت رابطه جنسی در میان زنان و مصرف مواد مخدر بخصوص تریاک در میان مردان شایع تر است . اما آیا نوشیدن الکل و مصرف مواد مخدر به تقویت رابطه زناشویی خواهد انجامید ؟ پاسخ به این سوال در دراز مدت قطعا منفی است .

اگر چه ممکن است نوشیدن الکل و یا مصرف مواد مخدر در آغاز منجر به بهبود در کیفیت رابطه جنسی شود اما در دراز مدت منجر به کاهش اعتماد به نفس می شود ، به گونه ای که زوجین برای برقرای هر گونه رابطه جنسی خود را نیازمند به نوشیدن الکل و یا مصرف مواد مخدر خواهند دید و این موضوع به کیفیت رابطه زناشویی آسیب وارد می کند.

خیانت و ارتباط آن با مشاوره زناشویی

خیانت و ارتباط آن با مشاوره زناشویی
خیانت و ارتباط آن با مشاوره زناشویی

هم بستر شدن با فردی که به تازگی با او آشنا شده اید در نگاه اول می تواند جالب و سرگرم کننده به نظر برسد اما بهتر است از این موضوع آگاهی داشته باشید که با انجام این کار شما خودتان را در معرض انواع مخاطرات قرار می دهید. دسته اول از این خطرات مربوط به پذیرش ریسک در مورد ابتلا به بیماری های مقاربتی بخصوص HIV است. اهمیتی ندارد که شما چه میزان به شریک جنسی جدید خود اعتماد دارید در هر صورت با شروع یک رابطه جنسی خارج از رابطه زناشویی شما خودتان را در معرض ریسک ابتلا به این بیماری ها قرار می دهید.

علاوه بر آن اگر شما در یک رابطه عاشقانه قرار دارید باید این موضوع را بدانید که این ماجرا جویی های جنسی اگر چه ممکن است وسوسه انگیز باشند اما رابطه زناشویی و رابطه عاشقانه شما را در معرض مخاطرات جدی قرار می دهد. اگر چه محدود بودن در رابطه جنسی ممکن است برایتان چندان خوشایند نباشد اما اطمینان داشته باشید در صورتی که به آزادی در این زمینه برسید هرگز آن احساس خوشایندی را که تصور می کنید نخواهید داشت ، زیرا در آن زمان امکان دارد بسیاری از چیزهایی را که هم اکنون دارید از دست بدهید.

خیانت به هر دلیل و شکلی که انجام بپذیرد به رابطه زناشویی شما آسیب وارد می کند و اگر تصور می کنید که برقراری رابطه های جنسی گاه و بیگاه به بهبود کیفیت زندگی جنسی شما کمک می کند باید بگوییم که متاسفانه در اشتباه هستید . اگر احتمالا در حال حاضر به شریک زندگی و یا عشقی خود خیانت می کنید توصیه می کنیم که حتما برای دریافت مشاوره زناشویی به مراکزی که در این زمینه فعال هستند مراجعه کنید.

چرا به مشاوره زناشویی نیاز داریم ؟

داشتن یک رابطه جنسی مناسب از ملزومات یک زندگی مشترک است. اگر شما از وجود چنین رابطه ای در زندگی بی بهره باشید به طور قطع از زندگی خود احساس رضایت نخواهید داشت. مغز انسان نیازمند به ترشح هورمون اکسی توسین است ، این هورمون باعث می شود که انسان حالتی را که از آن به عنوان حال خوب یاد می شود بدست بیاورد نام دیگر این هورمون ، هورمون خوشحالی و لذت است.

هنگام برقرای رابطه جنسی مغز انسان مقدار زیادی از این هورمون را ترشح می کند . این هورمون پس از انتشار دوباره به وسیله نورون ها باز جذب شده و برای انتقال مجدد پیام های شادی بین نورون های مغز ذخیره می شود. یک رابطه جنسی ناموفق و یا یک زندگی با کیفیت پائین از لحاظ جنسی مانع از باز جذب دوباره سروتونین توسط نورون ها می شود و یا به عبارت دیگر باعث دفع شدن هورمون های انتقال دهنده شادی بوسیله مغز می شود که این موضوع به بروز افسردگی و احساس ناخوشایند در زندگی می انجامد.

بنابراین داشتن یک رابطه زناشویی مناسب یکی از شروط اصلی برای داشتن احساس لذت از زندگی مابین زوجین است و در این میان برخورداری از مشاوره زناشویی به بهبود کیفیت زندگی جنسی شما کمک خواهد کرد.

مشاوره زناشویی تا چه میزان می تواند در بهبود رابطه زناشویی موثر باشد؟

مشاوره زناشویی تا چه میزان میتواند در بهبود رابطه زناشویی موثر باشد؟

پس از انجام یک تحقیق که در مرکز مشاوره خانواده رایکو صورت گرفت نتایج ذیل مشاهده شد:

الف- مصرف قرص های محرک جنسی در میان مردانی که تحت آموزش های جنسی قرار گرفته بودند به میزان ۴۰درصد کاهش پیدا کرد.

ب- میزان خیانت در بین زوجینی که به منظور دست یابی به لذت جنسی بیشتر دست به این کار می زدند تنها پس از دریافت مشاوره جنسی به میزان ۶۰درصد کاهش پیدا کرد.

نبود آموزش های صحیح یکی از دلایل نیاز به مشاوره زناشویی است

آموزش روابط زناشویی به طور کلی یک فرآیند تغییر رفتار است که شامل کسب دراز مدت اطلاعات درباره زندگی خصوصی ، هویت جنسی و روابط دو جنس مخالف می شود. هدف از این آموزش ها در نهایت توسعه روابط مثبت جنسی ، برنامه ریزی برای پدر و مادر شدن ، پیشگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی و به طور کلی داشتن یک زندگی زناشویی لذت بخش است.

در جامعه ما نه تنها چنین آموزش هایی به ندرت وجود دارند بلکه بیشترین منبع نوجوانان برای دریافت این آموزش ها دوستان , همسالان و تصاویر هرزه نگاری هستند. به علاوه پدران و مادران که باید آموزش دهنده اصلی در این زمینه باشند عموما از انجام چنین کاری سرباز می زنند. در چنین شرایطی نیاز به دریافت مشاوره زناشویی برای زوجین علی الخصوص زوج های جوان بیش از پیش احساس می شود.

در مورد مسائل جنسی با شریک زندگیتان صحبت کنید

یک پژوهش نشان می دهد اختلاف سلیقه در جزئیات و شیوه های آمیزش جنسی یکی از دلایل اصلی سردی رابطه جنسی میان زوجین است و اصولا همسرانی که به راحتی در مورد رابطه جنسی خود صحبت می کنند کمتر دچار سردی رابطه می شوند اگر احیانا شما مشکلی در این خصوص داشته باشید انجام مشاوره زناشویی می تواند برایتان مفید واقع شود بهتر است در همان آغاز ، سردی رابطه جنسی در این خصوص با شریک زندگیتان صحبت کنید و اجازه ندهید که این موضوع تبدیل به یک مشکل مزمن شود بهتر است شما شیوه های دیگر نزدیک شدن به زوجتان مانند گرفتن دست ، در آغوش گرفتن و لمس بدن را آزمایش کنید. بهبود رابطه زناشویی یک فرآیند زمان بر است.

تحقیقاتی که در بریتانیا انجام شده است نشان داده که کاهش کیفیت روابط زناشویی پس از یک سال از آغاز زندگی مشترک می تواند آغاز شود و هرچند که با افزایش سن و یا میزان علاقه میزان تمایل به رابطه جنسی در هر دو جنس کاهش پیدا می کند اما میزان بی علاقگی زنان به طور معمول دو برابر مردان است.

نکته ای که پژوهشگران بریتانیائی بر آن تاکید دارند این است که بهبود رابطه زناشویی امری نیست که تنها با مصرف چند قرص و دارو حاصل شود و در هنگام کاهش میل جنسی لازم است تمامی جنبه های زندگی فرد مورد توجه قرار گیرد و همین امر لزوم و تاثیر مشاوره جنسی بر روابط زناشویی را نمایان می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مسائل زناشویی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نوشته های مشابه

‫۴ نظرها

  1. سلام من آقایی ۳۲ هستم آلت تناسلی من حس میکنم کوچیکه و نمیتونم نیاز همسرمو براورده کنم و خیلی ناراحتم کرده این موضوع. میشه کمک کنید؟

    1. با سلام و وقت بخیر، درمان کوچکی آلت تناسلی راه های متفاوتی دارد از جمله: درمان شناختی رفتاری که این نوع درمان به شما کمک می کند چگونگی تأثیر افکار بر احساساتتان را درک کنید و این باعث یافتن راه هایی برای کاهش اضطراب می شود. برای برخی، محرک های خاص مانند محرک های جنسی یا مشکلات مربوط به رابطه می تواند باعث اضطراب درباره اندازه آلت تناسلی شود. برخی از افراد با شناسایی محرکهای خود و تلاش برای مدیریت آنها می توانند علائم را کاهش دهند. فراموش نکنید که درمان در مواردی که اضطراب درباره اندازه آلت تناسلی بر رابطه فرد یا توانایی برقراری رابطه جنسی تأثیر می گذارد می تواند به یک زوج کمک کند تا برای غلبه بر اضطراب با هم همکاری کنند.

  2. سلام وقتتون بخیر. شوهر من به تازگیا خیلی عصبی میشه اصلا نمیشه باهاش حرف زد دیوونه شدم از دستش میشه شما بگید چیکار کنم؟

    1. با سلام، سعی کنید عصبانیت همسرتان را کنترل کنید. اول از همه، بر تلاش برای تغییر او تمرکز نکنید، چون نمی توانید. فقط خودش می تواند. تنها کاری که می توانید انجام دهید کنترل این است که چگونه نسبت به او واکنش نشان دهید و در پایان کار چه کاری برای شما انجام می دهد. شوخی بهترین حامی شماست زمانی که شما در یک لحظه جدی شاهد عصبانیت شدید او هستید، به یاد داشته باشید که خنده بهترین دارو برای شما و او است. به چیزهایی فکر کنید که باعث خنده شما می شوند، با احترام و قاطعانه با او برخورد کنید، صبوری را تمرین کنید، عواملی که باعث عصبانیت او میشود را شناسایی کنید و از آن ها دوری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره