جنسی و زناشویی

مشاوره درمان و ترک خود ارضایی در پسران و دختران

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ترک خود ارضایی در پسران و دختران با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

خود ارضایی یکی از معضلاتی است که این روزها افراد زیادی را اعم از دختر و پسر ، زن و مرد ، مجرد و متاهل اسیر خود کرده است. و می توان گفت که همواره در تمام جوامع بشری شیوع داشته است. متاسفانه خودارضایی عادت نادرستی است و عوارض و تبعات زیادی را به دنبال دارد.

خودارضایی چیست؟

کودک انسان حدوداً از ۲ و نیم الی سه سالگی بدن خود را کشف می کند و در می یابد که قسمت هایی از بدن او به لمس حساس است و با لمس کردن به او لذت می دهند ، به این وسیله او این حال خوش را برای خودش ایجاد می کند که این امر در مواردی تا بزرگسالی ادامه پیدا می کند و به شکل دیگری ظاهر می شود. به صورت ارضا شدن توسط دیدن فیلم و عکس های غیر اخلاقی که عملی غیرعادی ، فرد در خیال خود سکس را مجسم می کند تا به مرحله ی ارضا شدن برسد . که اغلب افراد به دلیل عدم دسترسی به جنس مخالف ، برای ارضای غریزه جنسی خود اقدام به خودارضایی می کنند و گاهی نیز از روی عادت و بیمارگونه به انجام این کار می پردازند. خود ارضایی اثرات مخربی بر جسم و روح انسان باقی می گذارد.

خود ارضایی در دختران و پسران

خود ارضایی در دختران و پسران
خود ارضایی در دختران و پسران

اگر خود ارضایی به صورت یک عادت درآید ممکن است خطرات زیادی با خود به همراه داشته باشد زیرا نوعی اعتیاد محسوب شده و روح و روان فرد را ناآرام و مشوش می کند. اقدام به خودارضایی باعث اوج گرفتن هیجانات جنسی می شود در حالی که از نظر عاطفی فرد کاملاً تخلیه نمی شود و این جریان ناقص ارضا شدن یک خلا در جسم و روح فرد ایجاد می‌کند که در طولانی مدت باعث افسردگی ، اختلالات اضطرابی و زود رنجی می شود. حتی گاهی تبعات آن بعد از ازدواج نیز دامن گیر فرد می شود و ممکن است که فرد هیچ گاه یک رابطه ی سالم جنسی و عاطفی را تجربه نکند و در موارد شدید و حاد موجب می شود فرد حتی نتواند ازدواج بکند.

مشاوره درمان و ترک خودارضایی

خودارضایی بیماری تنهایی

یکی از عللی که افراد به خود ارضایی رو می آورند تنهایی است. چون معمولاً هیچ کس در حضور دیگران دست به خودارضایی نمی زند. قرار گرفتن در جمع و پرهیز از تنهایی یکی از راه های درمان خودارضایی می باشد. سعی کنید تا حد امکان از ماندن در جاهای خلوت خودداری کنید. در اوقات فراغت خود با دوستانتان به گردش و تفریح بروید ، در فعالیت های دسته جمعی شرکت کنید.

خودباوری از گام های اساسی جهت ترک خودارضایی باور کردن خود است . افراد بسیاری بعد از سال ها اعتیاد به این معضل با اراده و باور به توانایی های خود موفق شده اند که از دست این عادت ناپسند خلاص شوند. به طور مداوم با خود تکرار کنید که ” من می توانم ” تا به مرور اراده ی شما قوی شود و بتوانید در مقابل نفس خود بایستید.

خیال پردازی نکنید

از فکر کردن به مسائل و تصاویر محرک خودداری کنید، زیرا یکی از عمده دلایل کشش به سمت خودارضایی فکر کردن به چیزهای محرک است ، ذهن خود را به سمت مسائل دیگر منحرف کنید ، مثلاً کتاب بخوانید ، فیلم ببینید ، کمی قدم بزنید اگر موفق شوید چند دقیقه فکر خود را به سمتی دیگر منحرف کنید ، خواهید دید که میل جنسی فروکش خواهد کرد.

انتظار معجزه نداشته باشید

هیچ کس قادر نخواهد بود یک شبه عادت های خود را کنار بگذارد ، درمان خود ارضایی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به تدریج عملی خواهد شد. کسی که مدت ها خودارضایی می کرده است نباید انتظار داشته باشد که در مدت کوتاهی این عادت را کنار بگذارد. ترک این عمل به زمان و حوصله نیاز دارد. فرد باید به تدریج ابتدا تعداد دفعات انجام خودارضایی را کم کند تا به مرور زمان بتواند کاملاً این رفتار را کنار بگذارد.

کنترل ذهن

کنترل ذهن
کنترل ذهن

افرادی که خودارضایی می کنند با تخیلاتی سروکار دارند که زاییده ی ذهن آنها است ، یعنی آن ها خیالات و تصویر هایی را در ذهن خود مجسم می کنند که قبلا در فیلم ها یا عکس های محرک دیده اند. پس باید روی ذهن خود کنترل داشته باشند و اجازه ندهند ذهنشان مدام با مسائل جنسی درگیر باشد. برهنه خوابیدن نیز ذهن را درگیر کرده و می تواند محرکی قوی برای خودارضایی باشد .

رابطه ی تغذیه و خودارضایی

از مصرف افراطی مواد غذایی که میل جنسی را افزایش می دهد خودداری کنید. مواد غذایی مانند غذاهای سرخ کرده و چرب ، پیاز ، خرما ، تخم مرغ ، پروتئین و ادویه جات را در حد نیاز استفاده کنید. مصرف بیش از حد از غذاهای محرک ، میل جنسی را افزایش می دهد و شما را مجبور به بالا بردن دفعات خودارضایی می کند.

 ورزش کنید

مشاوره خود ارضایی ورزش را گامی موثر در ، درمان خود ارضایی می داند ، زیرا ورزش کردن شما را خسته کرده و انرژی شما را کاملاً تخلیه می کند . انجام حرکات ورزشی با بالا بردن جریان خون در مغز فکر شما را متعادل کرده و باعث می شود کمتر به مسائل متفرقه فکر کنید . از حرکات ریلکسیشن و یوگا جهت آرام سازی ذهن و جسم تان بهره بگیرید . این حرکات نه تنها جسم بلکه فکر و اراده ی شما را تقویت می کنند. از این رو شما راحت تر می توانید به خودتان مسلط شوید.

نقاط حساس بدن را لمس نکنید

یکی از مواردی که در مشاوره خود ارضایی مد نظر قرار می گیرد این است که به فرد توصیه می شود از لمس کردن قسمت های حساس بدن که باعث تحریک جنسی می شود جدا بپرهیزد . تحت هیچ شرایطی اندام تناسلی خود را دستکاری نکنید زیرا با این کار وادار به انجام خودارضایی خواهید شد.

یک بار برای همیشه تصمیم به ترک بگیرید

یک بار برای همیشه تصمیم به ترک بگیرید
یک بار برای همیشه تصمیم به ترک بگیرید

شاید برایتان پیش آمده باشد که بارها و بارها اقدام به ترک خودارضایی کرده باشید ولی پس از مدتی دوباره این کار را انجام داده باشید. برگشتن به این عادت اراده را سست می کند و موجب می شود که فرد انگیزه اش را برای ترک این معضل از دست بدهد. پس به جای این افکار منفی به کارهای خوبی که قبلاً انجام داده اید و نتایج خوبی گرفته اید فکر کنید و با قدرت پیش بروید.

اگر شما آقا هستید توجه کنید

خودارضایی می تواند بقا و ادامه ی نسل را در مردان به خطر اندازد. خودارضایی در پسرها اغلب با دوران بلوغ همزمان می شود که باعث ایجاد حس افسردگی و اضطراب در آنان می شود. این افراد ممکن است از ازدواج منصرف شوند و یا در برقراری ارتباط عاطفی دچار مشکلاتی بشوند. اگر احساس می‌کنید برای ترک خودارضایی نیاز به مشاوره دارید ، مرکز مشاوره خانواده رایکو می تواند در این زمینه شما را یاری کند. کافی است در هر کجای ایران که هستید با مشاورین مرکز مشاوره خانواده رایکو از طریق تلفن در تماس باشید تا از مشاوره های تخصصی مشاورین این مرکز جهت ترک و درمان خودارضایی بهره مند شوید.

اگر خانم هستید توجه کنید

خود ارضایی در دختران و زنان بیشتر با لمس وتحریک نواحی حساس جنسی اتفاق می افتد. در برخی موارد تکرار این کار ممکن است به پرده ی بکارت آسیب های جبران ناپذیری وارد کند و زندگی مشترک فرد را در آینده به مخاطره بیندازد. پس لازم است که هر چه زودتر اقدام به درمان و ترک این کار کنید. شما می توانید در این خصوص به یک روانشناس یا مشاور مراجعه کنید همچنین می توانید با مرکز مشاوره تلفنی رایکو در سراسر ایران تماس حاصل کنید ، مشاورین این مرکز شما را در حل مشکل خودارضایی یاری خواهند کرد.

حرف آخر

سبک زندگی خود را تغییر دهید. بیشتر به فعالیت های جسمی بپردازید ، از عواملی که شما را تحریک می کنند یادداشت برداری کنید و در مقابل هر کدام یک عادت سالم را جایگزین کنید. شرکت در فعالیت های جمعی را در اولویت کار هایتان قرار دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ترک خود ارضایی در پسران و دختران با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نوشته های مشابه

‫۳۳ نظرها

 1. سلام پسری ۱۳ساله هستم من ۱سال و نیمه که خود ارضایی می کنم و بعد هر بار احساس گناه شدید می کنم و رگ های بیضه به صورت پیچ مانند در سمت چپ معلوم آیا خود ارضایی با عث این کاره چطوری ترکش کنم زندگیمو بهم ریخته

  1. با سلام ، در ابتدا توصیه می شود که برای پیگیری حالت های جسمانی و سپس روانی خود به یک متخصص مراجعه نمائید تا به صورت بالینی بررسی شوید ؛ اما تا زمان مراجعه می توانید به موارد زیر توجه داشته باشید :
   ۱. تا حد امکان از فیلم های پورنو گرافی دوری کنید ؛با دوری از فیلم های پورنو گرافی میل به انجام خود ارضایی در شما کاهش پیدا می کند.
   ۲.سعی کنید مدت زمان های تنهایی خود را کم کنید ، با کم کردن از زمان های تنهاییتان علاوه بر قرار نگرفتن در شرایط خود ارضایی ذهنتان نیز از این موضوع منحرف می شود.
   ۳. ترجیحا از لباس های تنگ و تحریک کننده اندام جنسی استفاده نکنید تا کمر دچار تحریک های فیزیکی شوید.

 2. دختری ۲۲ساله هستم سه سال است که خودارضایی میکنم و به مدت شیش ماه عقد کردم ولی همسرم از من دوره وقتیکه پیشم بود باهم معاشقه میکردیم و آلت تناسلی منو ماساژ میداد من هیچ حسی نداشتم میخواستم بدونم چیکارکنم که عوارضش از بین بره ،خودارضایی من مداوم نبود ماهی یکبار نمیدونستم تاثیرش اینقدر زیاده خواهش میکنم یه راه حلی بگین که زودتر عوارضش بره چون همسر من همیشه کنار من نیست دوست دارم از معاشقه مون تا موقع عروسی لذت ببریم

  1. با سلام و وقت بخیر، چنانچه عمل خود ارضایی شما منجر به ایجاد مشکلات روحی و روانی یا حتی مشکلات جنسی شده باشد، نیازمند درمان به صورت جدی است. روان درمانگران در جلسات مشاوره، روی هیجانات منفی حاصله از خود ارضایی تمرکز کرده و در این خصوص می توانند به شما جهت ترک و جبران عوارض استمنا کمک کنند. در ضمن مشکلات جنسی را به صورت صادقانه می بایست با همسر خود در میان گذاشته و هر دو با هم آن را جبران نمایید. در کنار این موارد یک سری راه های خانگی را هم می توانید در برنامه خود قرار دهید. خوردن مواد غذایی دارای پروتئین، خوردن بعضی ادویه ها مانند زعفران، خوردن مواد غذایی که امگا ۳ دارند مثل ماهی و زیتون می توانند به تقویت قوای جنسی شما کمک کنند.

 3. سلام من داشتم خود ارضایی می کردم که زود پاشدم تا انجام ندم ولی یک ماده ای که از مورچه هم کوچکتر بود امد یعنی من انجامش دادم؟

  1. با سلام و درود، عمل ارضا شدن یا ارگاسم در آقایان دارای ۴ مرحله می باشد که در هر یک از این مراحل اتفاقات خاصی می افتد. مرحله اول اصطلاحا مرحله تحریک شدن نام دارد که در این مرحله رگ های دست و پاها گرفته می شود، ضربان قلب بالا می رود و … مرحله دوم، مرحله اوج گرفتن می باشد که شامل بلند شدن کامل بیضه ها، نفس نفس زدن می باشد. در مرحله بعدی ارگاسم یا ارضا شدن اتفاق می افتد مایع سفید رنگ از آلت تناسلی خارج می شود، پروستات سفت می شود و ماهیچه های لگنچه کشیده می شوند. در مرحله آخر که مرحله فروکش است، آلت تناسلی حالت خوابیده می گیرد و پوست بیضه جمع می شود. اگر این مراحل در شما اتفاق افتاد، یعنی به ارگاسم رسیده اید.

 4. سلام آقای دکتر من۱۴سالمه از ۱۰ سالگیرخود ارضایی میکنم
  ویک مدت ترک کردم وباز دباره انجام دادم والان یک روز درمیون ویا هروز خودارضایی میکنم والان میشه کمکم کنید که ترک کنم خیلی ممنون میشوم جوابم را جواب بدین

  1. با سلام و درود، اولین قدم برای ترک خودارضایی این است که در اطراف خود هر محرکی که موجب ایجاد احساس نیاز برای خود ارضایی در شما می شود را حذف کنید. برای مثال اگر عکس یا فیلم های پورن در گوشی و کامپیوتر خود دارید حذف کنید. باید بررسی کنید که آیا در زمان های خاصی نیاز به خود ارضایی پیدا می کنید یا نه؟ برای مثال اگر در شب سراغ دیدن فیلم های پورن و انجام این عمل می روید، بهتر است خود را با مطالعه یا کارهای دیگر سرگرم کنید و تا زمانی که به طور کامل خواب آلود نشده اید، به رختخواب نروید. برای سرگرم کردن خود و عدم درگیری ذهن با افکار خود ارضایی، می توانید فعالیت های مختلفی را امتحان کنید و در طول روز سرگرم باشید.

 5. من دختر ۲۶ ساله هستم بعد خودارضایی دچار ی حالتی میشدم اونم این بودک کل بدنم دچار سوزش میشد و موهای تنم سیخ میشد واین حالت تا چن روز ادامه داشت ولی مدتهاس ک خودارضایی خیلی کم دارم ولی با تصور جنسی دچار همین حالت ها میشم و زیره چشم سیاه میشه میشه بگید علتش چیه ویا راه درمانش چیه

  1. با سلام و درود، برای درمان خودارضایی بهترین اقدامات شامل پرهیز از تماشای محتوای پورن، فعال بودن و تخلیه انرژی، صرف زمان بیشتر با اطرافیان، ورزش کردن، داشتن استراتژی برای زمان تحریک، گروه درمانی و در نهایت مشاوره به روان شناس متخصص در این حوزه می باشد.

 6. سلام خسته نباشد من از سن ۱۰ سالگی یا ۹ سالگی خود ارضایی میکردم و اصلا نمی‌دونستم چیه فقط حس کنجکاوی بو و بهم حس خوبی میداد الا که ۱۴ سالم هست هم علامش رو می‌دونم می‌خوام ترک کنم ولی نمیتونم و هر بار این کارو انجام میدم آنقدر گریه میکنم
  ولی تازگی ها تو خواب ارضا میشم ولی من نه اصلا درموردش فکر کردم نه به …دست زدم و این منو اذیت می‌کنه نمی‌دونم ترشح بوده یا ارضا شده بود
  وقتی بیدار شدم بدنم سست شد

  1. با سلام و درود، برای ترک خودارضایی در سنین نوجوانی اولین اقدامات: اکتیو بودن، وقت گذرانی با سایر افراد، ورزش کردن، تمرین یوگا، مطالعه و در نهایت مراجعه به روان شناس متخصص داشته باشید.

 7. باسلام
  من ۱۷ سالمه واز۳یا۴ سال پیش درگیر خود ارضایی شدم
  خیلی خیلی دنبال راهی برای ترک کردنش گشتم
  ولی هیچ راهی پیدانکردم که کمکم کنه واقعاترکش کنم
  العان دنبال دارو یاقرص هستم که میل جنسیمو از بین ببره
  میتونین یه داروی خوب که عوارزشم کم باشه بهم معرفی کنین؟؟
  ایمیلمم amirazizi8980@gmail.comهست
  باتشکر

  1. با سلام و درود، قبل از مصرف هر گونه دارو برای کاهش میل جنسی خود لازم است با برخی اقدامات شرایط را کنترل کنید از جمله: ورزش، دوری از مشاهده ی فیلم های پورن، وقت گذرانی مفید با دوستان، گروه درمانی و از یک روان شناس حرفه ای می توانید کمک بگیرید.

 8. سلام من ۱۵سال سن دارم واز سن ۱۱سالگی خودارضایی میکنم واز طریق یکی از دوستانم به این کار مبتلا شدم و آسیب های جدی وخطرناکی از خودارضایی به من رسیده از جمله:ضعف در زانوها وگودی وسیاهی زیرچشم وجوش های زیاد وبی حالی بارها خواسته ام این اعتیاد را کنار بگزارم ولی باز به سایت های گوگل کشیده شدم چندین بار دست به ترک این عمل زدم وخودزنی کردم وگفتم دیگر اینکار را نمی کنم وتنها۶یا۵روز دوباره وسوسه می شوم و نمی توانم جلوی خود را بگیرم وناخواسته ذهنم همه جا به دنبال چیزهای نامرتبط می رود وبا کوچکترین کار یا فکر تحریک می شوم نمی دانم چکار کنم لطفا به من کمک کنید.

 9. سلام من میخواستم بپرسم من دختر هستم و سیزده سالمه و ناحیه واژنمو هی ماساژ میدم و قلقلکم میگیره و وقتی دستشویی میرم با فشار زیاد آب و آب نسبتا گرم قلقلکم میگیره آیا این خود ارضایی هست ؟
  چگونه میتوانم ترک کنم ؟

  1. با سلام و درود، برای دوری از خود ارضایی می توانید اقداماتی مانند: دوری کردن از فیلم های پورن، اکتیو شدن، ورزش کردن، وقت گذاشتن با سایر افراد، شرکت در فعالیت ها گروهی سازنده و در نهایت کمک گرفتن از مشاوران حرفه ای است.

 10. سلام بهتون التماس میکنم جوابمو بدین. من یه دختر ۱۸ ساله ام. از بچگی متاسفانه خودارضایی داشتم و بعد یه مدتی دیگه انجامش ندادم اما مجدد توی سن دوازده سالگی بهش گرفتار شدم حالا حدود هر ده روز یکبار انجامش میدم تقریبا دو ساله که دارم برای ترک کردنش تلاش می کنم. من فیلم و عکس تحریک کننده نمی بینم با نامحرم ارتباط ندارم غذاهای سرد میخورم که مزاجم سرد شه حتی با عرض معذرت موهای بدنمم نمیزنم که تحریک نشم یه مدتی هرشب سوره ی قدر رو میخونم که شیطون بهم نزدیک نشه اما برعکس با کوچکترین و مسخره ترین چیزها تحریک میشم مثلا اگر یه جا نوشته باشه سوند یا شیاف تحریک میشم یا اگه یه نوزادو جلوم عوض کنن تحریک میشم وقتی هم که تحریک میشم اگه خودارضایی نکنم تا چند روز فشار جنسی اذیتم می کنه اونقدر که شبا نمیتونم بخوابم. همه چیز به نظرم تحریک کننده میاد. سوالم اینه که من میل جنسیم چقدره؟ آیا هاتم؟
  و یه چیز دیگه اینکه من فانتزی های جنسیم همش با همجنس خودمه مثلاً اگه.بخوام ببخشید اندام جنسی یک فرد رو تصور کنم اندام جنسی یک زن میاد به نظرم آیا من همجنس گرا هستم؟ تو رو خدا جواب بدین

  1. با سلام و درود، بیشتر از اینکه میل جنسی بالایی داشته باشید ظاهرا به نظر میرسد به خود ارضایی اعتیاد پیدا کرده اید و برای ترک آن اولین اقداماتی که لازم است انجام دهید شامل: سرگرم کردن خود و پر کردن اوقات فراغت، پرهیز از تنهایی، تخلیه انرژی با ورزش مداوم، پرهیز از پوشیدن لباس های تنگ و برهنه خوابیدن در مراحل بعدی لازم است که شما به مشاورین متخصص در این حوزه مراجعه کنید که شرایط شما و تمایلاتتان به طور کامل بررسی شود.

 11. سلام من پسرم ۱۶سالمه و درگیر خودارضایی هستم و فقط از طریق نگاه کردن به فیلم و عکس های مستهجن این کارو انجام میدم اگه میشه راهکاری برای ترک نگاه به آنها را بگید

  1. با سلام، برای ترک خود ارضایی لازم است در ابتدا برخی اقدامات مانند: خودداری از دیدن تصاویر و فیلم های پورن، کاهش مدت زمان تنها بودن، انجام برخی فعالیت ها در جهت مشغول بودن خود مانند ورزش کردن، پیاده روی و مطالعه انجام شود.

 12. سلام من مهدی هستم ۱۸سالمه تقریباً از سن ۱۴یا۱۵سالگی به بیماری خود ارضایی مبتلا شدم و هر کاری میکنم نمیتونم ترکش کنم شدم مثل یک آدم موتاد شیشه ای

  1. با سلام و درود، اولین اقدامات برای ترک خودارضایی: خودداری از دیدن تصاویر و فیلم های پورن، کم کردن مدت زمان تنهایی خود، انجام برخی فعالیت های مثبت مانند ورزش کردن، پیاده روی، در مراحل نهایی لازم است که به روان شناس مراجعه کنید.

 13. سلام، دخترم ۱۵ سالمه، قبلا خودارضایی میکردم اما مدتی ترکش کردم بعد چندروز تکرار شد و امروز دوباره انجامش دادم و خیلیییییییییییییی از کارم پشیمونم، میخوام دیگه اینکارو نکنم، آیا اگر از الان ترکش کنم دیگه عوارضی ایجاد نمیشه؟ یعنی مشکلی برام پیش نمیاد؟ خواهش میکنم بگید

  1. با سلام و درود، در صورت ایجاد اعتیاد نسبت به انجام عمل خود ارضایی، می بایست نسبت به مراجعه حضوری به پزشک مربوطه اقدام نمایید.

 14. سلام
  من ۱۵ سالمه و از ۱۲ سالگی مبتلا به این‌کار شدم
  هر سری برای ترک این کار اقدام میکنم با شکست مواجه میشم
  متاسفانه پیشرفت خیلی کمی نسبت به همسن های خودم در ترک این عمل داشتم
  من بیشتر در روز دوم و یا سوم دچار دیدن پورنوگرافی میشوم و دوباره خود ارضایی…
  خواهش میکنم راهنمایی دهید که بتونم کلا ترکش کنم
  من خیلی ورزش میکنم اما بخاطر خود ارضایی هیچ هیکل خواصی در نیاوردم
  خیلی هم درس میخونم اما نمره ی خواصی نمیگیرم
  این ها از نظر من همش مربوط به خود ارضاییه چون قبلا اینطور نبودم.

  1. با سلام و درود، برای ترک خود ارضایی می توانید اقداماتی مانند: دوری کردن از فیلمهای پورن، اکتیو بودن، وقت گذرانی با سایر افراد، ورزش کردن، گروه درمانی و به دنبال کمک گرفتن حرفه ای از یک روانشناس یا سکس تراپیست باشید.

  1. با سلام و درود، یکی از عوارض تایید شده خود ارضایی، تاثیر روی مدت زمان شروع رابطه تا ارضاء است. در مردان به دلیل اینکه معمولا در یک حالت خود ارضایی انجام می‌شود، به مرور زمان تبدیل به یک کار روتین و یک عادت می‌گردد پس ارضا به سرعت و در آن حالت خاص انجام خواهد شد. این مردان پس از ازدواج، به دلیل عادت سیستم عصبی به زود ارضا شدن، با کوچکترین تحریکی که شبیه خود ارضایی باشد ارضا خواهند شد. ترک خود ارضایی به صورت ناگهانی رخ نمی‌دهد و نیازمند طی یک روند مشخص است. برای تغییر رفتار خودارضایی می توانید از کمک متخصصان روانشناس در این زمینه استفاده نمایید.

 15. سلام ببخشید من مبتلا به خودارضایی شدم امکانش هست بتوانم ترک کنم.
  من ۱۴ سالمه.
  من تونستم ۱ ماه ترکش کنم اما دوباره مبتلا به این کار شدم. و حتی ۱ و ۲ هفته هم توانستم ترکش کنم اما تازه گی هت اصلا نمیتونم ترکش کنم.
  الان هر ۳ و ۴ روز یه بار مبتلا به خودارضایی میشم.
  از تابستان امسال هم شروع به این کردم.
  خواهش میکنم یه راهکاری بگید من اینو ترک کنم.

  1. سلام .
   خودارضایی در حال حاضر در تمامی جوامع وجود دارد و بسیاری از افراد مبتلا ، با داشتن شریک جنسی نیز این عمل را ترجیح می دهند ، پس تصور اینکه خود به خود از بین می رود یا پس از ازدواج ، ترک می شود و … تصور غلطی است و ازدیاد این موضوع باعث به وجود آمدن مشکلات جسمی و روانی می گردد و معمولا افراد پس از انجام دادن این عمل ، حس پشیمانی و اضطراب و توبیخ نفس دارند و ترک کردن نیز برایشان ، دشوار است .
   ما در این قسمت راهکارهای حل مسئله را ارائه می دهیم و رعایت کردن هرکدام از موارد برای شما مفید خواهد بود اما به خاطر داشته باشید ، دارا بودن تعهد و اراده اولین رکن از راهکارهای درمان و عود است ، حذف محرک ها ، سرگرم کردن خود در زمان و مکان انجام خودارضایی ، تنها نماندن ، خسته شدن در طول روز ، قرار دادن سیستم پاداش برای خود البته نه به معنای شرطی شدن ، سالم کردن ارتباطات و عدم برقراری ارتباط با افرادی که در این زمینه مشوق شما هستند ، در صورت تحریک شدن ، دوش آب سرد بگیرید یا برای خود تنبیه در نظر بگیرید و حتما تنبیه در زمان تحریک انجام شود ، در هنگام خواب کاملا عریان نشوید ، مصرف غذاها و مواد خوراکی پر کالری را به حداقل برسانید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره