روانشناسی

قرص گلوریا چیست؟ ׀ عوارض قرص لاغری Gloria + نحوه مصرف

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قرص گلوریا با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از چالش هایی که در جوامع مدرن زنان و مردان بسیاری را درگیر کرده است، اضافه وزن به خاطر سبک زندگی نامناسب می باشد. علت روی آوردن اغلب افراد به مصرف قرص لاغری گلوریا؛ علاوه بر سبک زندگی نامتعارف به عوامل مختلفی چون عادات غذایی نامناسب، وسواس غذایی، پرخوری، ژنتیک، بیماری ها و عدم تحرک کافی بستگی دارد. با چاقی بدن، اشخاص در معرض انواع بیماری های مختلفی چون کبد چرب، بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون، دیابت و مشکلات مفصلی قرار می گیرند.

در حقیقت روی آوردن زنان و مردان به مصرف قرص گلوریا (Gloria) فقط به عوارض چاقی ارتباط ندارد؛ بلکه در حال حاضر داشتن بدن خوش فرم و اندام زیبا به یکی از دغدغه های بزرگ تبدیل شده است. آن ها می خواهند از کوتاه ترین راه ممکن به نتیجه دلخواه خود برسند. می توان گفت لاغر شدن یک فرآیند پر از چالش است که بسیاری از ما به خاطر افزایش سن، متابولیسم ضعیف و عدم کنترل در خوردن غذاهای چاق کننده با آن درگیر هستیم و قرص های کاهش وزن را برای لاغری انتخاب می کنیم.

مواد تشکیل دهنده قرص لاغری گلوریا و انواع آن در بازار

یکی از محبوب ترین قرص های لاغر کننده در بین افراد، قرص گلوریا می باشد. این قرص بین اشخاصی که اضافه وزن دارند، کاملا شناخته شده است. سازندگان گلوریا بر این باور هستند که ترکیبات این داروی لاغری تماما گیاهی و طبیعی بوده، هیچ گونه عوارضی ندارد و به نوعی این قرص را یکی از بهترین روش های درمان چاقی اعلام کرده اند.

هر چند در ترکیب قرص لاغری گلوریا از مواد طبیعی و گیاهی استفاده شده؛ اما گیاهان دارویی نیز ممکن است عوارضی داشته باشند. برای مصرف گیاهان دارویی با هدف کاهش وزن بهترین گزینه مشورت با یک متخصص تغذیه است.

قرص گلوریا یک داروی لاغری بسیار قوی است که علاوه بر کم کردن اشتها، موجب چربی سوزی نیز می شود. این قرص از گیاه هندی به نام لوتوس (Indian lotus)  ساخته شده و با ترکیب گیاهان دیگر، یک قرص محبوب لاغری به شمار می رود. از جمله ترکیبات این دارو می توان به ریشه بهار نارنج، گل مرداب آلیسمای انگلیسی، موم رنبور عسل، گیاه بابا آدم، گیاه هل باد و عصاره گیاه کاسیا یونانی اشاره کرد. این قرص لاغر کننده به صورت کپسول در انواع رنگ های مختلف با کارایی های خاص تولید می شود و هر شخص با توجه به میزان کاهش وزن،  آن ها را مصرف می کند. شرکت سازنده Gloria اسپانیا می باشد و این محصول را در چهار رنگ به بازار عرضه کرده است. رنگ آن تاثیری بر ترکیبات آن ندارد؛ بلکه فقط از نظر اثربخشی با یکدیگر متفاوت هستند.

قرص لاغری گلوریا با درب مشکی

قرص گلوریا با کپسول های مشکی، باعث بالا رفتن متابولیسم بدن شده و میل به غذا را به شدت کاهش می دهد. این قرص باعث شکسته شدن مولکول های چربی شده و از انباشتگی آن در بدن جلوگیری می کند. مهم ترین خاصیت این مدل چربی سوزی است؛ بنابراین هنگام مصرف این قرص باید مقدار زیادی آب بنوشید. نکته جالب توجه درباره کپسول های مشکی این است که نسبت به سایر رنگ های گلوریا، تاثیر کمتری در کاهش وزن، چربی سوزی و کاهش اشتها دارد.

قرص لاغری گلوریا با درب طلایی

یکی دیگر از محصولات ساخته شده از سری قرص لاغری گلوریا، کپسول هایی با درب طلایی است. این قرص در بازار ایران بیشتر از مدل های دیگر عرضه شده است. عملکرد آن نسبتا ضعیف است ولی این قرص نیز متابولیسم بدن را بالا برده و از جذب چربی ممانعت می کند. میل به خوردن غذا با این قرص کاهش پیدا می کند.

قرص گلوریا با درب قرمز

از لحاظ اثردهی این قرص نسبت به مدل مشکی (بنفش) و قرمز در کاهش اشتها چندان نقشی ندارد اما عملکرد این قرص نیز در شکستن مولکول های چربی است که منجر به کاهش سایز دور شکم و پهلوها می شود.

قرص لاغری گلوریا با درب سفید

قرص گلوریا با درب سفید نسبت به بقیه در کاهش اشتها اثردهی بیشتری دارد و بالاترین میزان چربی سوزی با گلوریای سفید رنگ است.

نحوه عملکرد قرص گلوریا در بدن

انواع قرص گلوریا
قرص گلوریا چیست

هر داروی لاغری برای خود دارای عملکردی است که با خوردن آن در بدن خود را نشان می دهد. قرص گلوریا نیز دارای راندمانی است که طبق آن موجب کاهش وزن بدن می شود. مهم ترین کارکردهای داروی گیاهی گلوریا عبارت است از:

افزایش متابولیسم بدن

به علت تغییر روش های زندگی، میزان تحرک افراد بسیار کمتر شده و به خاطر مشغله های زیاد عملا ورزش کردن از زندگی در حال حذف شدن می باشد. عدم تحرک باعث جذب کالری بیشتر، در نتیجه موجب چاقی و افزایش وزن است. از نظر مصرف کنندگان این قرص باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود.

کاهش گلوکز

قرص لاغری گلوریا قند خون را متعادل نگه داشته و به این ترتیب میل به خوردن مواد قندی کاهش پیدا می کند. تولیدکنندگان مدعی هستند که مصرف این داروی لاغری باعث چربی سوزی بیشتر و عدم نیاز بدن به گلوکز می باشد.

کاهش اشتها

پرخوری معمولا با تنش های عصبی در ارتباط است. سبک زندگی مدرن نیز این تنش های عصبی را بیشتر کرده و موجب انباشت چربی در نواحی مثل شکم و پهلو می شود. ترکیبات این گیاه با فرستادن آلارم هایی به مغز، باعث کاهش اشتهای کاذب در افراد است.

نحوه مصرف قرص گلوریا

استفاده قرص لاغری گلوریا
نحوه مصرف قرص گلوریا

قبل از مصرف قرص گلوریا، توصیه ما این است که با یک متخصص مشورت کرده و به تمام عوارض احتمالی این قرص توجه داشته باشید. در صورتی که این قرص را برای لاغری انتخاب کرده اید، هنگام استفاده باید به نکات مهمی دقت نمایید.

 • پنج روز اول یک کپسول نیم ساعت قبل از صبحانه با دو لیوان آب
 • در صورت کاهش اشتها در پنج روز اول، ادامه خوردن گلوریا روزانه یک عدد
 • دوره مصرف دو ماهه
 • مشاهده عدم تاثیر قرص در پنج روز اول در کاهش اشتها و بالا بردن دوز مصرف از یک به دو کپسول
 • مصرف آب فراوان به خاطر خاصیت چربی سوز قرص گلوریا
 • عدم مصرف قرص گلوریا در دوران پریودی
 • قرار دادن یک رژیم غذایی سبک برای ناهار و شام
 • عدم مصرف خودسرانه بیشتر از دو قرص در طول روز

هر چند که قرص گلوریا یک داروی گیاهی است، اما نمی توان آن را بی خطر یا محصولی بدون عوارض در نظر گرفت. قبل از مصرف قرص های لاغری بهتر است با متخصصین در این حوزه مشورت کنید.

ویژگی های مثبت قرص گلوریا را بشناسید

گلوریا یک داروی لاغری خارجی است که بین اشخاصی که از آن به عنوان قرص لاغری استفاده می کنند، محبوبیت دارد. این دارو یک چربی سوز قدرتمند است که باعث شکسته شدن چربی ها در بدن می شود. از دید دست اندرکاران قرص لاغری گلوریا دارای ویژگی های ذیل است:

 • مانع پرخوری است و کمک شایانی به کاهش اشتها می کند.
 • افزایش چربی سوزی در بدن
 • کاهش کالری مواد غذایی در بدن
 • عدم تاثیر منفی بر میل جنسی
 • کاهش وزن همراه با ورزش
 • مورد استفاده برای مردان و زنان
 • کاهش وزن استاندارد بدون تاثیر منفی بر پوست مثل شل شدن آن

ترکیبات گیاهی قرص گلوریا منجر به تنظیم هورمون های کنترل اشتها می شود. در حقیقت با بالا بردن میزان چربی سوزی در بدن، اشتها کاهش پیدا می کند. مهم ترین هورمون های نوراپی نفرین، دوپامین و سروتونین با کمک قرص گلوریا مهار و مانع استرس می شود؛ زیرا یکی از دلایل زیاد خوردن و افزایش وزن، عوامل عصبی است و این قرص در کاهش استرس تاثیر می گذارد.

نحوه مصرف قرص لاغری گلوریا

از نظر تولید کنندگان گلوریا، عصاره کاسیا در این قرص باعث تقویت روده، کبد و کلیه می شود. گیاه هل باد در این ترکیب دارای فواید چربی سوزی و ایجاد آرامش است اما آنچه که باعث افزایش متابولیسم بدن و تعریق بیشتر می شود، گیاه بابا آدم می باشد. معمولا اضافه وزن و چاقی باعث تپش قلب شده و قرص گلوریا با کاهش وزن، تپش قلب را کم می کند.

مزایای این قرض شما را نباید از دیدن آن سوی سکه، یعنی عوارض و خطرات جانبی آن منحرف کند. برای رسیدن به تناسب اندام مورد پسند راهکارهای مناسب تری نسبت به مصرف قرص لاغری وجود دارد. اما اگر داروهای لاغری را برای کاهش وزن انتخاب می کنید، حتما تمام جوانب را بررسی و خطرات احتمالی را در نظر بگیرید.

عوارض قرص لاغری گلوریا

هیچ دارویی بدون عوارض نیست و احتمال بروز مشکلاتی را با خود به همراه دارد. متاسفانه بسیاری از افراد به علت توجه بیش از اندازه به تناسب اندام و جذابیت بیشتر، از انواع داروهای گیاهی و شیمیایی برای لاغری سریع استفاده می کنند. افراد سودجو در کمین چنین اشخاصی نشسته و آن ها را تشویق به خرید انواع قرص لاغری می کنند.

بدون در نظر گرفتن بیماری هایی که علت آن چاقی و اضافه وزن است، چاق بودن برای اغلب بانوان یا آقایان اعتماد به نفس پایین به دنبال دارد. آن ها برای به دست آوردن اعتماد به نفس بیشتر، کوتاه ترین راه ممکن برای لاغری را انتخاب می کنند. عوارض مصرف برخی از قرص های لاغری بیش از فواید آن است و افراد را در معرض خطرات جانی و جسمی قرار می دهد. به طوری که ممکن است به مرگ شخص بینجامد.

متاسفانه قرص گلوریا نیز این قاعده مستثنی نیست. طبق یافته های بدست آمده از آزمایش این قرص، نتیجه ای حاصل شده است که Gloria حاوی مواد خودگردان شیشه می باشد و به همین خاطر فروش آن در داروخانه ها مجاز نیست. این قرص بیشتر در باشگاه ها، فضای مجازی و آرایشگاه ها فروخته می شود.

لوتوس هندی (لاله مردابی) قرص گلوریا
لوتوس هندی (لاله مردابی)

از نظر محققین اگر قرصی مجوز فروش در داروخانه ها را نداشته باشد، یعنی عوارض آن قرص بیشتر از فواید آن است. طبق یافته ها مهم ترین عوارض قرص گلوریا عبارت است از:

 • سرطان‌زا بودن
 • مرگ مغزی
 • خونریزی مغزی
 • نارسایی چند عضو
 • مسمومیت
 • اسیدوز متابولیکی
 • آسیب کلیوی و کبد
 • ریزش مو
 • اختلال در عملکرد تیروئید
 • مرگ
 • بی خوابی

طبق بررسی های انجام شده درباره قرص گلوریا، یکی از محتویات اصلی این قرص مواد مخدر خطرناکی به نام آمفتامین است. این ماده مخدر یک روانگردان محسوب شده و خطرات زیادی به همراه دارد. فراموش نکنید که ساختار بدن هر شخصی متفاوت است و نسبت به داروها و مواد دیگر عکس العمل متفاوت نشان می دهد. ممکن است در برخی از شما چنین عوارضی بروز نکند و با چنین مشکلاتی روبه رو نشوید. اما افراد سودجوی زیادی هستند که با ساختن قرص های فیک و تقلبی و عرضه آن به بازار جان شما را به خطر می اندازند.

اگر هدفتان استفاده از قرص لاغری گلوریا یا هر داروی کاهش وزن دیگری است، حتما با متخصصین در این حوزه مشاوره کرده و سپس به مصرف آن ها روی بیاورید. از نظر شرکت گلوریا تنها عوارضی که این قرص به جا می گذارد شامل موارد ذیل است:

 • بی‌خوابی (مهم ترین عوارض که در نتیجه کافئین موجود در این محصول است.)
 • سرگیجه ( چون بدن مواد غذایی کمتری جذب می کند.)
 • بالا رفتن ضربان قلب
 • افت فشار خون
 • تشنگی (دفع چربی با تعریق و ادرار انجام می شود.)

چه کسانی نباید قرص گلوریا استفاده کنند؟

اگر به بروشور داروهایی که برای مصارف گوناگون از داروخانه خریداری می کنید، نگاهی بیندازید، تمام آن ها دارای قسمتی به نام موارد احتیاط و منع مصرف است. همین نکته نیز در مصرف قرص لاغری مانند گلوریا صدق می کند. مهم ترین منع مصرف آن عبارت است از:

 • استفاده برای افراد زیر ۲۰ و بالای ۷۰ سال ممنوع
 • بیماران قلبی
 • افراد دارای فشار خون (بالا، پایین)
 • بیماران دیابتی که انسولین استفاده می کنند.
 • افراد با سابقه بیماری کلیوی، ریوی و کبدی
 • افراد مبتلا به بیماری‌های مغز و اعصاب
 • خانم‌های باردار و شیرده
 • یک هفته پیش از اقدام برای بارداری باید مصرف این قرص قطع شود.
 • یک ماه پیش از هر آزمایشی باید مصرف این قرص قطع شود.

مصرف قرص گلوریا مانند تمام قرص های چاقی و لاغری برای زنان باردار و جنین ضرر دارد. این قرص ها با افزایش متابولیسم، مینرال های موجود در بدن مادر را با ادرار و مدفوع دفع، موجب کمبود انواع ویتامین و مواد معدنی می شود. در چنین شرایطی به دنیا آمدن کودک نارس دور از انتظار نیست. در دوران شیر دهی نیز مادران نباید از قرص های مختلف لاغری مانند گلوریا استفاده کنند، زیرا علاوه بر تغییر طعم شیر، کودک را عصبی می کند.

افراد حساس به قرص گلوری
چه کسانی نباید قرص گلوریا استفاده کنند؟

آیا قرص گلوریا تداخلات دارویی دارد؟

مانند هر داروی دیگری، مصرف گلوریا با داروهای دیگر ممکن است تداخل ایجاد کند. برای پیشگیری از به وجود آمدن تاثیر منفی داروها نسبت به یکدیگر، بهتر است همیشه قبل از خوردن قرص ها، از تداخل دارویی مطمئن شوید. قرص لاغری گلوریا با داروهای ذیل در تداخل است.

 • داروهای ضد افسردگی
 • استفاده از قرص های لاغری دیگر
 • تداخل با داروهایی مثل آرامبخش ها، ضد افسردگی ها و تریپتوفان که باعث کاهش سطح هوشیاری افراد می شود.

نتیجه گیری و مشاوره

انتخاب یک قرص لاغری برای بانوان و آقایان یک موضوع بحث برانگیز است. تناسب اندام برای این افراد بسیار ارجحیت دارد و بیشتر زمان خود را صرف پیدا کردن قرص ها و مکمل های لاغری می کنند. در خصوص مصرف قرص لاغری مثل گلوریا باید یک چشم انداز مناسب و درست برای خود داشته باشید. به هر حال استفاده از داروی های لاغری مثل قرص گلوریا یک راه حل فرعی است و می توانید راهکارهای بهتر اما مطمئن تر و طولانی تری انتخاب نمایید.

بدون در نظر گرفتن عوارض، خطرات، تداخل های دارویی یا فواید آن، قرص لاغری یک راه حلی است که دوره آن کوتاه مدت است و نمی توانید به مدت طولانی آن ها را به کار ببرید. بنابراین احتمال بازگشت چاقی وجود دارد، هرچند سازندگان گلوریا آن را تضمینی معرفی می کنند.

به هر حال بحث تناسب اندام و لاغری بحث داغی است که تمام مرزها را درنوردیده، باعث معروفیت داروهای کاهش وزنی چون قرص گلوریا شده است. درست است که با مصرف داروهای لاغری کاهش وزن بسزایی پیدا خواهید کرد، اما از صدمات جبران ناپذیر آن ها غافل نشوید. اگر در ذهنتان این پیش زمینه شکل گرفته است که با مصرف قرص های لاغری به تنهایی موفق به کاهش وزن خواهید شد، آن را پاک کنید. مطالعات نشان می دهد که با رژیم های غذایی کم کالری با مصرف یک کپسول لاغری گلوریا، وزن تا حدودی کاهش پیدا می کند.

 

سوالات متداول

۱- قرص گلوریا چیست و محصول کدام کشور است؟

قرص گلوریا محصول کشور اسپانیا می باشد که سازندگان آن مدعی هستند با ترکیبات گیاهی مانند لاله مرداب هندی (لوتوس) و... می تواند باعث کاهش وزن شود.

۲- نحوه عملکرد قرص گلوریا چگونه است؟

این قرص، موجب سوخت و ساز بدن شده و منجر به کاهش وزن و لاغری می شود. با این تفاوت که سازندگان این قرص بر این عقیده هستند که گلوریا به سوخت و ساز بدن شتاب بیشتری می دهد.

۳- عوارض قرص لاغری گلوریا چیست؟

شرکت گلوریا عوارض مصرف این قرص را افت فشار خون، بالا رفتن تپش قلب، سرگیجه، بی خوابی و تشنگی می دانند. در حالی که طبق تحقیقات خونریزی مغزی، مرگ، آسیب های ریوی و کلیوی، ریزش مو و مسمومیت از عوارض آن می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قرص گلوریا با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. با توجه به اینکه معمولا تمامی قرص های چاقی، دارای عوارض خطرناک و شدید می باشند، ما در وهله اول راه های دیگری را به شما پیشنهاد میکنیم. برای چاق شدن، در طول روز یک میان وعده مقوی برای خود در نظر بگیرید، مثل: آجیل، کره بادام زمینی، پنیر و … . انجام ورزش و تمرینات قدرتی هم به عضله سازی شما کمک میکند هم به چاق شدنتان. اگر کمبود وزن شما شدید است، به جای ۲ یا ۳ وعده غذایی بزرگ، ۴ یا ۵ وعده غذایی کوچکتر میل نمایید. سعی کنید در وعده های غذایی خود، غذا ها، مواد، نوشیدنی ها و … که ارزش غذایی کمی دارند را حذف کنید. برخی از مواد غذایی هم سریعا موجب افزایش وزن می شوند. مثل: شیر، شیک، برنج، گوشت قرمز، آجیل، سیب زمینی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره