روانشناسی

۱۲ قرص خواب آور قوی در حد بیهوشی که نمی شناسید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قرص خواب آور قوی در حد بیهوشی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در این مقاله صرفا ما به معرفی قرص می پردازیم توجه داشته باشید که مصرف این دارو می بایست تحت نظر و تجویز پزشک معالج صورت پذیرد.

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند روی بی خوابی افراد در طول دوران زندگی تاثیرگذار باشد. لذا از آن جایی که خواب شبانه یکی از مهم ترین عوامل جهت رشد، شادابی، بازیابی بدن و… محسوب می شود، به طبع کمبود آن نیز زندگی فرد را با اختلال مواجه خواهد کرد. قرص های خواب آور انواع مختلفی داشته و در دزهای متفاوت، با توجه به نیاز افراد جهت بهبود کیفیت خواب توسط پزشک تجویز شده و مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از آن ها در کوتاه مدت و برخی دیگر در بلند مدت می توانند جهت رفع بی خوابی موثر واقع شوند. البته به این موضوع توجه داشته باشید که مصرف بلند مدت این نوع از قرص ها با توجه به شیمیایی بودن می تواند عوارض جبران ناپذیر و جدی را به همراه داشته باشد.

درمان بی خوابی با قرص بیهوشی

از نیازهای مهم برای بدن انسان خواب کافی در طول شبانه روز است و از همین رو بسیاری از افراد برای درمان بی خوابی خود، قرص بیهوشی مصرف می کنند. خواب کافی برای هر فرد متفاوت است ولی به صورت طبیعی ۶ تا ۸ ساعت در طول شبانه روز می باشد. عواملی مانند استرس و اضطراب، مشغله های کاری، استفاده مداوم از گوشی، بازی های کامپیوتری و غیره باعث می شود در خواب انسان تاثیر بگذارد.

برای درمان بیماری بی خوابی یا کم خوابی روش های مختلفی وجود دارد، علاوه بر آن قرص خواب آور هم انواع مختلفی دارد که در این مقاله می خواهیم برای شما معرفی کنیم. قرص خواب آور عوارض زیادی دارد به همین دلیل حتما قبل از مصرف باید با پزشک مشورت کنید. مصرف قرص بدون دستور پزشک باعث می شود که انسان هوشیاری خود را از دست بدهد یا حتی موجب مرگ انسان شود.

معرفی انواع قرص خواب آور قوی در حد بیهوشی

اسم قرص خواب آور قوی در حد بیهوشی
انواع قرص خواب آور قوی در حد بیهوشی

در قسمت قبل اشاره کردیم که نباید قرص خواب آور را بدون دستور پزشک مصرف کنید علاوه بر عوارض زیادی که دارد، ممکن است فرد را دچار اعتیاد به قرص کند. تاثیر قرص خواب قوی به این گونه عمل می کند که بر روی سیستم اعصاب مرکزی تاثیر می گذارد و باعث کاهش اضطراب و استرس می شود. در نتیجه فرد احساس آرامش و خواب آلودگی می کند. در قسمت بعدی انواع قرص های خواب آور با مختصر توضیح برای شما نام برده می شود.

۱- قرص زولپیدم (zolpidem):

مصرف قرص زولپیدم در آخرین مرحله برای درمان بی خوابی توصیه می گردند. این دارو در زمان کوتاهی برای تنظیم شدن خواب استفاده می شود. بیشتر در زمانی که شب قبل از یک حادثه مهم و پر اضطراب باشد مصرف می شود، تا از استرس جلوگیری کند و فرد بتواند به راحتی بخوابد. از این دارو هفته ای بیشتر از ۲ الی ۴ بار تجویز نمی شود چون مصرف بیشتر این دارو می تواند در انسان دچار وابستگی شود. از جمله عوارض این قرص می توان به مواردی همچون سردرگمی، افسردگی، استفراغ، سردرد، افکار خودکشی و خواب آلودگی اشاره کرد.

۲- قرص دیازپام (Diazepam):

از انواع قرص خواب قوی به شمار می آید و بیشتر برای کاهش اضطراب و تشنج استفاده می شود. زمانی که هورمونی به نام گابا در بدن به مقدار کم ترشح شود باعث بروز استرس و تشنج می شود. قرص دیازپام با افزایش هورمون گابا در بدن باعث پایین آمدن استرس و تشنج می شود. این قرص موجب موجب خواب عمیق در مصرف کننده می گردد اما در مقابل، استفاده بیش از حد آن اعتیادآور بوده و مصرف آن برای سالمندان و زنان باردار ممنوع است.

۳- قرص فلورازپام (Flurazepam):

این قرص برای کسانی تجویز می شود که در طول شب نمی توانند به صورت پیوسته بخوابند. معمولا بعد از ۲ الی ۴ شب قرص تاثیر می گذارد. از عوارض آن می توان گفت که باعث گیجی و خواب آلودگی شدید در فرد مصرف کننده می شود. به نوعی مغز فرد مصرف کننده به حالت خواب فرو می رود به طوری که شاید فراموشی کوتاه مدت به فرد دست دهد.

۴- قرص کلردیازپوکساید (Chlordiazepoxide):

از انواع قرص خواب آور می باشد که علاوه بر آن باعث کاهش اضطراب هم می شود. از این قرص برای ترک اعتیاد هم استفاده می شود. مزایای این قرص این است که باعث کاهش استرس و درمان افسردگی می شود و درباره عوارض آن نیز می توان گفت که این قرص باعث وابستگی و خواب آلودگی می شود که حتما باید با تجویز پزشک مصرف شود.

۵- قرص لورازپام (Lorazpam):

این قرص باعث کاهش استرس و در نتیجه فرد مصرف کننده به راحتی می تواند در طول شبانه روز بخوابد. مصرف در مدت زمان طولانی باعث مشکلات روانی می شود. عوارض قرص لورازپام عبارت است از توهم، احساس افسردگی، خستگی جسمی و روانی و مشکلات مربوط به حافظه

۶- قرص کلونازپام (Clonazepam):

قرص خواب آور کلونازپام
قرص کلونازپام

از این قرص معمولا برای درمان حملات تشنج مصرف می شود و از انواع داروهای اعتیاد آور به حساب می آید. این قرص تداخل دارویی دارد و نباید یکدفعه این قرص را قطع کنید.

۷- قرص آلپرازولام (Alprazolam):

برای کاهش استرس و افسردگی تجویز و از انواع قرص خواب آور محسوب می شود. این قرص فعالیت مغز را کاهش می دهد و در نتیجه فرد مصرف کننده می تواند خواب آرامی داشته باشد. از عوارض آن می توان به مواردی همچون اعتیاد آور بودن و ایجاد حس خواب آلودگی، تاری دید، ناراحتی گوارش و کبدی اشاره کرد/

۸- قرص استازولام(Estazolam):

در یک مدت کوتاهی برای بی خوابی تجویز می شود و از جمله عوارض آن می توان توهم، فراموشی، عصبانیت و همچنین متورم شدن اعضای بدن نام برد.

۹- قرص کوئتیاپین(Quetiapine):

برای درمان بی خوابی و اختلال دو قطبی مصرف می شود. اگر بی خوابی فرد به دلیل افسردگی باشد این دارو در درمان تاثیری ندارد. عوارض قرص کوئتیاپین شامل خواب آلودگی، تاری دید، سرگیجه، افزایش وزن و یبوست می گردد.

۱۰-   قرص تمازپام (Temazepam):

قرص مذکور نیز در طولانی مدت باعث می شود که بدن به این قرص وابسته شود و دیگر تاثیری بر روی فرد مصرف کننده نداشته باشد. گیجی، مشکلات پوستی یبوست، رنگ زرد، مشکلات کبدی، خارش، حالت تهوع از جمله عوارض مصرف این قرص به شمار می روند.

۱۱- قرص باربیتورات (Barbiturate):

موجب سرکوب سیستم عصبی می شود و در دسته قرص بیهوشی قرار می گیرد. معمولا این قرص را برای بیمارانی که دچار تشنج می شوند تجویز می کنند اما مقدار کم از آن باعث آرامش در فرد می شود. از عوارض آن می توان تاری دید، خشکی دهان، ضعف، خواب آلودگی و بی حالی را نام برد.

۱۲-  آنتی هیستامین (Antihistamine):

برای درمان بی خوابی، حساسیت و آرام بخش استفاده می شود. برای برطرف شدن خارش چشم، عطسه، کهیر و عوامل دیگری که باعث حساسیت در انسان است، می گردد. خواب آلودگی، بروز درد های شکمی، تپش قلب، افزایش وزن، گرفتگی صدا، خشکی دهان از جمله عوارض این قرص به شمار می روند.

سوالات متداول

۱- آیا می توان برای بی خوابی حاصل از استرس و نگرانی حاصل از کنکور از قرص های خواب آور قوی استفاده کرد؟

دلیل استرس شما ناشی از کنکور می باشد به هیچ عنوان از قرص خواب آور استفاده نکنید و این استرس را با رژیم غذایی سالم و فعالیت ورزشی کنترل کنید.

۲- آیا استفاده از قرص های خوبا آور می تواند مانع از گیجی و افسردگی شود؟

بهتر است به جای مصرف قرص بیشتر به فراغت خود بپردازید و سعی کنید مشکل را با یک روانشناسی و با استفاده از روش های معمول به جز مصرف قرص حل کنید.

۳- آیا مصرف قرص های خواب آور قوی عوارض دارد؟

بله، با مراجعه به متن مقاله می توانید با عوارض این دست از قرص ها آشنا شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قرص خواب آور قوی در حد بیهوشی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره