روانشناسی

۱۰ خصوصیت بارز افراد داراى شخصیت برونگرا

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خصوصیت افراد برونگرا با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

شخصیت عبارت است از مجموعه ویژگى هاى جسمى ، روانى و رفتارى که هر فرد را از افراد دیگر متمایز مى کند. هر فرد با مجموعه ای از قابلیت ها و ظرفیت ها براى پیدا کردن شخصیت خاصى به دنیا مى آید و محیط تعیین مى کند که این قابلیت ها و ظرفیت ها به چه میزانى شکوفا شده و به ظهور برسند. درواقع تعامل دو عامل محیط و وراثت شخصیت خاصى را در فرد پى ریزى مى کند ، در این میان دو تیپ شخصیتى که پر رنگ تر از بقیه ى تیپ هاى شخصیتى هستند ، دو خصوصیت درون گرایى و برونگرایى هستند.

احتمالا شما هم تا به حال با اشخاصى برخورد کرده اید که بسیار خونگرم و خوش مشرب هستند به این گونه افراد برونگرا مى گویند.

 ۱۰ ویژگی بارز افراد برونگرا

 10 ویژگی بارز افراد برونگرا
۱۰ ویژگی بارز افراد برونگرا

١- خیلى زود تصمیم مى گیرند و به سرعت آن را عملى مى کنند.

٢- خون گرم ، اهل معاشرت و زود جوش هستند.

٣- به افراد و اشیا توجه نشان مى دهند.

۴- در زمان حال زندگى مى کنند.

۵- به ارزش هاى عینى یا عوامل عینى توجه دارند.

۶- به جهان محسوس و پدیدارهاى آن توجه دارند.

٧- به ورزش وفعالیت هاى این چنینى علاقه مند هستند.

٨- بسیار راحت و روان صحبت مى کنند.

٩- به خود اعمال و نتیجه ى آنها توجه دارند.

١٠- طرفدار اصطلاحات اساسى هستند.

خصوصیات افراد برونگرا را بهتر بشناسیم

خصوصیات افراد برونگرا را بهتر بشناسیم
خصوصیات افراد برونگرا را بهتر بشناسیم

اجتماعی و پیرو قانون هستند

افراد داراى تیپ شخصیتى برونگرا ، بسیار اجتماعى ، پر دل و جرأت و با انرژى هستند. خوش بین و کنجکاو هستند ، از طریق کار عملى و گفتمان یادگیرى بهترى دارند ، افراد داراى شخصیت برونگرا ، افرادى پر حرف هستند ، علاقه فراوانى به شرکت در فعالیت هاى دسته جمعى دارند. افراد برون گرا به اطراف خود دقت مى کنند و حواسشان به اتفاقات اطرافشان هست . از صفات شخصیت هاى برون گرا این است که در زمان حال زندگى مى کنند ، آنها افرادى منطقى هستند و معمولا تصمیماتشان عینى و بر اساس واقعیت است . افراد داراى شخصیت برون گرا به قانون بسیار اهمیت مى دهند و از آن دسته افرادى هستند که کارهایشان را بر اساس قانون ، نظم و زمان بندى دقیق انجام مى دهند.

مدیران بسیار خوبی هستند

برون گراها نسبت به بقیه ى افراد از مهارت هاى اجتماعى بالاتر و وجدان کارى برخوردار هستند . آنها افرادى مردم دار و نوع دوست هستند دیگران را حمایت مى کنند و از خوشحال کردن آنها لذت می برند. افراد با تیپ شخصیتى برون گرا مدیران موفقى هستند. تیپ شخصیتى برون گرا در ارتباط با دیگران مهربان ، دلسوز و بسیار ملاحظه ‌کار است. به بهترین کیفیات اشخاص توجه می‌کند و رفتار اشخاص مورد نظر خود را آرمان‌سازی می‌کند. به هماهنگى اهمیت می‌دهد. هرگز دوست ندارد به کسی توهین کند یا اشخاص را از خود نا امید کرده و یا برنجاند.

انتقاد پذیر نیستند

انتقاد پذیر نیستند
انتقاد پذیر نیستند

دوست دارد که به شدت مورد توجه قرار بگیرد، و به خاطر کارهایی که برای دیگران انجام مى دهد مورد تأیید و تحسین واقع شود . یک فرد برون گرا دوست دارد مورد نیاز بقیه باشد اما گاهى در کار مراقبت کردن از دیگران تحت فشار قرار می‌گیرد. چنانچه از کارش انتقاد کنند افسرده و کسل مى شود و یا اینکه دیگران را سرزنش می کند . دوست دارد سنت‌ها و آداب و رسوم را زنده نگه دارد. گاهى هم می‌تواند خیلى خشک و سخت‌گیر باشد و از کسانی که نظراتشان را با او در میان نمی‌گذارند انتقاد کند.

سخنران و رک هستند

افراد برون گرا به دلیل مهارت در صحبت کردن و استفاده از الفاظ ، شرکت کردن در بحث هاى چالش برانگیز را دوست دارند و در مقابله با افراد تا مجاب کردن آنها بحث را ادامه مى دهند ، افرادى رک هستند و اغلب به احساسات دیگران اهمیت نمى دهند . از اینکه توسط دیگران کنترل شوند به شدت بیزارند و در عین حال انعطاف پذیر بوده و با انبوهى از کار و مسئولیت کنار مى آیند. شخصیت هاى برون گرا اغلب اوقات بیشتر از عقل با احساس خود تصمیم مى گیرند از این رو گاهى زیادى درگیر مشکلات بقیه مى شوند. آنها از روبرو شدن با مشکلات هراسى ندارند و در راه رسیدن به اهدافشان موانع را پشت سر مى گذارند . همیشه به دنبال کسب مهارت وتوانایى در سطوح بالاتر هستند در این زمینه هم موفق هستند.

استراتژیست های خوبی هستند

افرادى که داراى تیپ شخصیتى برون گرا هستند استراتژیست هاى فوق العاده ای هستند و این توانایى را دارند که مسائل پیچیده را به خوبى درک کرده و حل کنند آنها در زمان مواجهه با مشکلات در کمترین زمان ممکن راه حل هاى مفیدى ارائه مى دهند. معمولا رنگ‌های روشن را بیشتر دوست دارند. بیشتر از اعمال و رفتار دیگران خشمگین می‌شوند تا کارهاى خودشان. اطلاعات شخصی خود را به سادگی با دیگران قسمت می‌کنند. رویکرد سریع‌الوصول را بیشتر ترجیح می‌دهند و تنها از روی تجارب زندگی خود درس می‌گیرند و نه با عبرت گرفتن از دیگران.

تنوع طلب و انعطاف پذیرند

برون گراها افرادى تنوع طلبند ولى همزمان بر انجام امور روزمره ى خود نیز تمرکز کافى دارند ، از اینکه مورد توجه دیگران واقع شوند بسیار لذت می برند ، آنها همیشه در پى گرفتن تأیید دیگران هستند . در حالت کلى اشخاص برون گرا زندگى را به خود و دیگران سخت نمى گیرند و انعطاف پذیرند ، از این رو با شرایط سازگارى خوبى دارند ، عاشق نزدیکان خود هستند . بزرگ‌ترین چیزى که باعث وحشت آنها مى شود این است که نکند پس از یک فاجعه هولناک آخرین بازمانده ى انسان روی زمین باشند! (آنها به شدت از قطع ارتباط با دنیای خارج و مردم مى ترسند) یعنی تنهایی برای آنها بسیار زجر آور است. اگر کسى باعث ناراحتى شان شود به راحتى از او خواهند گذشت .

اعتماد به نفس بالایی دارند

اعتماد به نفس بالایی دارند
اعتماد به نفس بالایی دارند

برون‌گرایی رفتاری است که با دیدگاه عینی و خارجی مشخص شده و با فعالیت عملی بالاتری همراه است ، افراد «برون‌گرا» از آمادگی کمتری برای تسلط بر نفس خویش برخوردارند . معمولا نسبت به افراد دارای شخصیت درونگرا اعتماد به نفس بالاتری دارند . این افراد بودن در جمع و فعالیت‌های گروهی را بر فعالیت‌های انفرادی ترجیح مى دهند . با این حال در انجام امور انفرادى موفق ترند .

علاقمند به کار های گروهی هستند

افراد با تیپ شخصیتى برون گرا فضاهاى مهیج و دوستانه را براى کار ترجیح مى دهند. از آنجایى که تنوع طلب هستند هراز گاهى شغل خود را عوض مى کنند. آنها توانایى این را دارند که براى دیگران ایجاد انگیزه کنند ، از این رو در پیش بردن کارهاى گروهى موفق هستند . افراد با تیپ شخصیتى برون گرا در سرگرم کردن دیگران متبهر هستند و حضورشان در جمع باعث شادى دیگران مى شود ، آنها با مهربانى خود همه را تحت تأثیر قرار مى دهند ، به همین خاطر تنهایى و بیکارى برایشان سخت است .

شعار آنها : اول کار بعد تفریح

افراد با تیپ شخصیتى برون گرا اصلا انسان هاى پیچیده ای نیستند و درک کردن آنها کار دشوارى نیست ، شخصیت آنها نیمه ى تاریکى ندارد و در حضور جمع و در خلوت خود یکسان است. چیزى بین ۵٧ تا ۶٠ درصد جمعیت را افراد برون گرا تشکیل مى دهند. آنها افرادى منضبط ، هدف دار و قاطع هستند بر همین اساس از بقیه ى افراد نیز توقع دارند که این گونه باشند ، برون گرایان افرادى بسیار جاه طلب و عشق قدرت هستند و در مقام رهبریت بسیار موفق عمل مى کنند .

بسیار خونگرم و مهمان پذیرند

بسیار خونگرم و مهمان پذیرند
بسیار خونگرم و مهمان پذیرند

تیپ شخصیتى برون گرا عاشق مهمان است و اصولا مهماندار خوبى است و عاشق سرگرمى هاى مهیج ، موسیقى و خوراکى است . از شنیدن و تأیید اخبار بد خوشش نمى آید . ناراحتى و رنج دیگران او را متاثر مى کند. افراد برون گرا دست و دل باز و بخشنده اند ، بسیار بشاش و دوست داشتنى اند ، ریسک کردن در ذات آنهاست . اگر از انسجام امرى مطمئن باشند حتما از آن استقبال مى کنند ، آنها ایده هاى قابل اجرا را دنبال مى کنند و اغلب از مهارتهاى موجود بهره مى گیرند. حقیقت را مهم تر از ادب مى دانند. از آنجایى که به پیرامون خود دقت مى کنند ایراد بقیه را دیده و از آنها انتقاد مى کنند. آنها اعتقاد دارند تنها زمانى احساسات اعتبار دارد که منطقى باشد.

بسیار عجول هستند

معمولا به عقاید و نظرات بقیه احترام مى گذارند. از سیاست ها و ایده هاى دیگران تا جایى که به اهداف خودشان آسیبى نرسد استقبال مى کنند و خواهان این هستند که بقیه نیز از افکار و ایده هاى آنان الهام بگیرند. همواره مشکلات را به صورت چالش هایى در مسیر زندگى قبول می کنند . افرادى عجول هستند از این رو اگر روند کاریشان کند باشد نمی توانند صبور باشند ، شخصیت هاى برون گرا مایلند که همواره شرایط تحت کنترلشان باشد زیرا حس مسئولیت پذیرى آنان قوى است. آنها نمى توانند به راحتى با حس درونشان کنار بیایند و در مقابل احساسات دیگران نیز خود را مسئول مى دانند.

فعال و ماجراجو هستند

تیپ شخصیتى برون گرا افرادى فعال و پویا هستند و امید به زندگى در آنها بسیار بالاست ، تخیلات آنها قوى است ، پشتکارشان عالى ، مستقل و پویا هستند ، اغلب به حدى درگیر کار می شوند که به سلامتى و وضع جسمانی خود بى توجهند. بسیار ماجراجو بوده و از تجربه هاى نو لذت می برند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خصوصیت افراد برونگرا با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره