جنسی و زناشویی

سکس چت | رابطه جنسی مجازی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سکس چت و رابطه جنسی مجازی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داشتن رابطه جنسی یکی از نیاز های اصلی هر فرد محسوب می شود که به طور غریزی در وجود همگان قرار داده شده است. در صورتی که این رابطه به طور صحیح و با رعایت موازین اخلاقی انجام پذیرد ، علاوه بر ارضاء جسمی ، سبب ارتقا و پالایش روح و روان نیز خواهد شد. البته لازم به ذکر است که برخی از افراد ، به منظور سرکوب نمودن امیال خود ، از هر روشی که بعضا اشتباه نیز می باشد برای ارضا کردن میل جنسی خود استفاده می کنند.

از این میان می توان به اختلالاتی نظیر: خودارضایی ، تماشای فیلم های پورن ، انجام رابطه جنسی به صورت مجازی ، ابتلا به هرزه نگاری ، بروز بی بند و باری های جنسی و… اشاره نمود. متاسفانه انجام هر یک از اعمال اشاره شده ، نه تنها میزان شهوت را کنترل نمی کند ، بلکه عواقب جبران ناپذیری را نیز به دنبال خواهد داشت. ابتلا به انواع بیماری های روحی نظیر افسردگی ، کاهش عزت نفس ، از بین رفتن زیبایی چهره و اندام ، مبتلا شدن به امراض مقاربتی (مانند: ایدز ، هپاتیت ، زگیل تناسلی و…) ، قسمتی از عوارض ارضا جنسی در جهت نادرست می باشند.

سکس چت چیست؟

یکی از راه هایی که به تازگی در میان افراد باب شده است ، برقراری رابطه جنسی به صورت مجازی و یا به اصطلاح “سکس چت” می باشد. بسیاری از افراد خصوصا جوانان ، بدون آگاهی از مضرات این شیوه ، به تخلیه فشار جنسی خود می پردازند. عموما این دسته از افراد امکان برقراری رابطه جنسی با فرد مورد نظر خود را به صورت نزدیک ندارند و از طریق فضای مجازی اقدام به این کار می کنند.

در این روش بعد زمان و مکان حذف می شود و طرفین می توانند از راه دور نیز به تحریک یکدیگر بپردازند. استفاده از کلمات ، اصوات و تصاویر محرک ، بخش اصلی این روش را شامل می شوند. در واقع به بیان ساده می توان سکس چت را این گونه معرفی کرد که افراد می توانند از طریق فضای مجازی و یا حتی تماس تلفنی ، به وسیله قوه تخیل خود ، پارتنر مورد نظرشان را مجسم نمایند و به اوج لذت جنسی برسند. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب شما را با معایب و مزایای سکس چت بیشتر آشنا نماییم.

معایب انجام سکس چت

معایب انجام سکس چت
معایب انجام سکس چت

سکس چت نیز همانند سایر ناهنجاری های جنسی ، دارای معایب فراوانی است که در صورت مداومت بر آن ، عوارض جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. همان طور که می دانید ، ارتکاب برخی از اعمال ناشایست ، علاوه بر خود فرد ، بر افراد جامعه نیز تاثیر منفی بر جای خواهد گذاشت. از جمله پیامدهای خطرناک رابطه جنسی مجازی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

احساس گناه

اولین پیامد منفی که گریبان گیر افراد خواستار رابطه جنسی از طریق فضای مجازی می شود ، القای احساس گناه در پی ناکامی های متعدد خواهد بود. مسلما زمانی که افراد به انجام چنین روابطی مبادرت می ورزند ، پس از مدتی به پوچی می رسند. این در حالی است که علاوه بر این که وقت ، هزینه و انرژی بسیاری را در این راستا هدر داده اند و به نتیجه مطلوب نیز نرسیده اند. در چنین شرایطی ، ابتلا به عذاب وجدان و احساس گناه را به طور جدی لمس خواهند نمود.

اعتیاد آور

با پافشاری بر انجام سکس چت ، به تدریج احساس نیاز بیشتری در فرد شکل می گیرد. این پروسه بسیار شبیه به روند زندگی معتادان مصرف کننده مواد مخدر می باشد. به طور مثال شخصی که در اوایل ابتلا به سکس چت ، به طور میانگین هفته ای یکبار به تخلیه جنسی می پرداخته است ، با تکرار این روند ، ممکن است حتی به روزی چندین مرتبه نیز دچار شود و برای رسیدن به لذت دلخواه ، علی رغم میل باطنی خود ، می بایست دفعات و تایم هر مرحله را افزایش دهد. در غیر این صورت حالت خماری با علائمی نظیر: پرخاشگری ، افسردگی و یا حتی منزوی شدن فرد بروز خواهد کرد.

بروز تخیلات جنسی نامتعارف

از آن جایی که رکن اصلی و عامل موفقیت در سکس چت ، داشتن تخیلات قوی می باشد ، بسیاری از افراد ، حتی پس از پایان رابطه نیز به خیال بافی در این زمینه می پردازند. تصاویر مختلف سکسی را در ذهن خود مجسم می کنند و به آن شاخ و برگ می دهند. معمولا در چنین مواقعی ایده انجام خود ارضایی و یا تماشای فیلم های مستهجن ، گام بعدی این دسته از اشخاص خواهد بود.

ابتلا به زود انزالی

بر طبق اظهارات پزشکان سکسولوژی ، زود انزالی یکی از اختلالات شایع روابط جنسی و زناشویی محسوب می شود که درصد نارضایتی بالایی را به خود اختصاص داده است. رسیدن به اوج لذت جنسی در زمان اندک ، یکی دیگر از پیامدهای مخرب سکس چت شناخته شده است که معمولا پس از ازدواج ، در افراد نمایان خواهد شد. این بیماری برای هر دو نفر عذاب آور خواهد بود و موجب سردی زوجین و عدم برقراری رابطه جنسی لذت بخش خواهد شد.

کاهش اعتماد به نفس

کاهش اعتماد به نفس
کاهش اعتماد به نفس

فردی را تصور کنید که سال ها در کنج خانه مانده است و به دلیل ترس از طرد شدن توسط جامعه ، جسارت بیرون رفتن از خانه را ندارد. افرادی که به سکس چت علاقه مند هستند ، به دلیل فضای محدودی که برای خود تعریف کرده اند ، پس از مدتی به چنین حالتی دچار می شوند چرا که درک درستی از برقراری رابطه جنسی صحیح ندارند و دچار کاهش چشمگیر اعتماد به نفس می شوند. آن ها از اینکه توانایی انجام سکس موفق در زندگی مشترک را نداشته باشند واهمه دارند و گاهی حتی از درمان نیز سر باز می زنند.

کاهش سلامتی روح و جسم

بیشترین ضربه ای که سکس چت به فرد وارد می کند ، تضعیف روحیه او می باشد. البته از خسارات متعدد آن بر روی سلامت جسمی نیز نمی توان چشم پوشی کرد. کاهش اعتماد به نفس ، بی اعتمادی ، افزایش حس تنوع طلبی ، افسردگی ، خشم ، استرس شدید ، ناکامی ، احساس نارضایتی از زندگی و … تنها بخشی از عوارض انجام ارضای جنسی از طریق روابط مجازی می باشد.

شاید در نگاه اول این عوارض تعریف شده برای سکس چت دور از واقعیت به نظر برسند ، اما اگر نگاهی دقیق و موشکافانه به جوانب آن بیاندازید ، متوجه عمق مسئله خواهید شد. از آن جایی که سکس چت نوعی خودارضایی نیز به شمار می آید ، ابتلا به بیماری های جسمی نظیر: عدم نعوذ ، زود انزالی ، کاهش بینایی ، ایجاد سردرد های مداوم و … از دیگر عوارض مداومت در سکس چت محسوب می شوند.

رشد بدبینی و سوء ظن

همان طور که قبلا نیز اشاره شد ، انجام سکس چت ، علاوه بر خود فرد بر زندگی اجتماعی او هم تاثیر منفی دارد و مشکلات عدیده اخلاقی را برای وی به همراه خواهد داشت. عموما این دسته از افراد کمتر به دیگران اعتماد می کنند و در دنیای واقعی خواستار برقراری ارتباط با دیگران نیستند.

از آن جایی که سکس چت به طور کاملا محافظه کارانه و به دور از چشم اطرافیان به وقوع می پیوندد ، لذا بسیاری از افراد مبتلا به این عمل ، حس خوبی به اشخاص پیرامون خود ندارند ، چرا که به اصطلاح آن ها را با عینک بدبینی خود تماشا می کنند و در اغلب موارد به دلیل سوء ظن شدید ، نمی توانند کسی را قبول داشته باشند و تقریبا به همه چیز و همه کس شک دارند.

عدم کنترل شهوت

سکس چت بستری نامحدود را برای افراد به وجود آورده است. به طوری که هر شخص می تواند به راحتی و در هر لحظه به خواسته های شهوانی خود پاسخ مثبت دهد و درصدد رفع آن برآید! زیرا بدون هیچ مانعی ، می تواند رابطه جنسی مجازی را تجربه نماید.

به همین دلیل افراد در بسیاری از موارد ، توانایی رد و نادیده گرفتن خواسته خود را ندارند. طبیعی است که با قرار گرفتن در فضای بدون چهارچوب با تحریک پذیری بالا ، کنترل شهوت بسیار سخت خواهد شد. به دنبال افزایش شدید تمایلات جنسی ، ناهنجاری های بی شماری همانند بروز افکار نامتعارف و تمایل به برقراری رابطه جنسی به صورت حضوری قوت می گیرد.

فروپاشی بنیان خانواده

فروپاشی بنیان خانواده
فروپاشی بنیان خانواده

علاوه بر افراد مجرد ، متاسفانه درصدی از متاهلین نیز به دام سکس چت با فردی غیر از همسر خود دچار شده اند. این دسته از افراد با برقراری رابطه مجازی سعی در تجربه نمودن تنوع جنسی دارند. افزایش اختلافات زناشویی ، نادیده گرفتن نیازهای جنسی همسر ، عدم رضایت جنسی ، بالا رفتن توقعات و درخواست پوزیشن های عجیب ، افزایش ریسک خیانت ، عدم ارضای صحیح جنسی و… از جمله عوارض این رفتار ناشایست قلمداد می شوند که تزلزل بنیان خانواده را شامل خواهند شد.

نداشتن رضایت جنسی

داشتن روابط جنسی مجازی با افراد متعدد و دارای ویژگی های ظاهری مختلف ، سبب افزایش حس تنوع طلبی بیش از پیش شخص خواهد شد. تجربه لذات متفاوت توسط پارتنر های گوناگون ، احساس سیری ناپذیری را برای افراد مبتلا به سکس چت ، در پی خواهد داشت. این موضوع به تدریج سبب بروز اختلالی به نام نارضایتی جنسی می شود. در این وضعیت ، فرد پس از گذشت مدتی ، از کمتر کسی لذت جنسی منتهی به ارضا دریافت می کند.

این حس حتی ممکن است پس از ازدواج نیز با شخص همراه باشد و موجب انتقال نارضایتی به همسر هم شود؛ چرا که در ارضا نمودن وی ناتوان خواهد بود. در این میان تندخویی ، سرد مزاجی و کم شدن علاقه ، از پیامد های این نارضایتی خواهند بود.

فواید سکس چت در تحکیم روابط همسران

گاهی انجام سکس چت می تواند برای افراد ، مثبت واقع شود و یا آن ها را از عوارض احتمالی کارهایی دیگر حفظ کند. موارد زیر را مطالعه نمایید تا با این دسته از مزایای رابطه جنسی مجازی بیشتر آشنا شوید.

در برخی از مواقع ، زن و شوهر می بایست برای مدتی دور از یکدیگر به سر ببرند. یقینا در چنین اوضاعی ، نمی توان از میل و خواسته های جنسی چشم پوشی کرد؛ زیرا افرادی که پیش از این بارها به صورت فیزیکی با یکدیگر رابطه برقرار کرده اند ، دچار نوعی وابستگی جنسی شده اند و نیاز به تمدید این حس دارند. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که زیاده روی در سکس چت حتی برای زوجین نیز عواقبی به دنبال خواهد داشت.

در این خصوص به افراد توصیه می شود که بنا بر طبع و میزان شهوت ، برنامه ریزی خاصی را معین نمایند و از بودن با یکدیگر لذت ببرند. استفاده از کلمات تحریک پذیر ، بیان خاطرات خوش ، صحبت کردن درباره خواسته های دلپذیر طرف مقابل ، ارسال عکس های محرک شخصی ، تجسم فرد در کنار خود و… به عنوان مهم ترین گام های سکس چت در میان زوجین به شمار می آید. به خاطر داشته باشید که این روش تا حد زیادی به پر کردن خلاء عاطفی کمک کرده و از بروز خیانت جلوگیری می کند. یادآوری لحظات سکسی جذاب برای همسر گامی موثر در این راستا قلمداد می شود.

ترک آسان سکس چت

ترک آسان سکس چت
ترک آسان سکس چت

یکی دیگر از مزایای رابطه جنسی از راه مجازی ، ترک آسان این عمل نسبت به ناهنجاری های دیگر جنسی می باشد. مهم ترین ابزار برای اشخاص مبتلا ، تلفن همراه یا لپ تاپ آن ها است. بدین منظور افرادی که تصمیم به ترک این عمل می گیرند ، به راحتی می توانند با ایجاد محدودیت و یا کنار گذاشتن فضای مجازی ، به فراموشی فضای مخرب سکس چت فائق آیند. البته در این زمینه نیز میزان عزم و درصد پشیمانی فرد بسیار حائز اهمیت است.

متاسفانه افرادی که خود را از لحاظ ذهنی و جسمی برای ترک سکس چت آماده نکرده اند ، هر لحظه امکان لغزش آن ها وجود خواهد داشت. گذراندن اوقات فراغت در بیرون از خانه و ملاقات با دوستان ، دریافت راهکار از مشاوران خانواده ، مطالعه ، ورزش ، یادگیری حرفه و… همگی به ترک آسان فرد کمک شایانی خواهند کرد.

در بسیاری از موارد ، افراد مبتلا به سکس چت ، برای ترک این عمل نیاز به دریافت مشاوره صحیح و کارآمد دارند ، زیرا نحوه مقابله و کنترل شهوت خود را نمی دانند. مسلما در چنین موضوعاتی افراد اغلب از دریافت مشاوره حضوری پرهیز می کنند زیرا از صحبت کردن مشکل خود در برابر روانشناس خجالت می کشند؛ به همین دلیل افراد زیادی از دریافت مشاوره بی نصیب می مانند و ممکن است در این مسیر با شکست رو به رو شوند.

یکی از راه های مناسب و پر بازده در خصوص مشاوره های جنسی ، دریافت راهنمایی از طریق تماس تلفنی می باشد. مرکز مشاور رایکو با بهره گیری از بهترین مشاوران خانواده ، آماده خدمت رسانی به افراد در همه کشور و تنها از طریق تماس تلفنی است. در این روش علاوه بر ناشناس ماندن فرد ، بعد مکان نیز بی معنا خواهد شد و در کمترین زمان ممکن می توان به پاسخ سوال های خود رسید.

سوالات متداول

۱- خانمی ۲۵ ساله هستم چند ماهی هست با آقایی آشنا شدم که چند روز پیش به من پیشنهاد سکس چت را دادند من خیلی جدی نگرفتم ، چون با این کار مخالفم ، از طرفی نگرانم که رابطه مان به این دلیل از هم بپاشد ، لطفا راهنمایی کنید که چه کار باید کنم؟

اگر قصد شما ازدواج است می بایست دقت بیشتری در رابطه خود داشته باشید. معمولا پسرانی که درخواست های نامتعارف از طرف مقابل خود دارند ، قطعا مقصد دیگری رو در رابطه دنبال می کنند و افراد قابل اعتمادی برای ازدواج نیستند. شما هم می بایست از این موضوع مطمئن شوید و از قصد قلبی آقا با خبر شوید.

۲- آقایی متاهل می باشم و به دلیل شرایط کاری ، بیشتر روزهای ماه را به دور از خانه و خانواده هستم. طبع بسیار گرمی دارم و تحمل چنین وضعیتی رو ندارم ، همسرم چندان به سکس چت تمایلی ندارد و از آن جایی که این کار ممکنه به خود ارضایی برسد ، آن را گناه می داند. خواهش می کنم که راهکاری ارائه دهید ، می ترسم که مرتکب خیانت شوم.

اول باید با تصحیح رژیم غذایی و عادات روزانه ، نسبت به کنترل میزان شهوت خود اقدام کنید. معمولا غذاهایی که دارای طبع گرم هستند ، این میل رو چندین برابر می کنند و این موضوع اصلا به نفع شما نیست. دوم اینکه با همسر خودتون به صورت کاملا صمیمی صحبت کنید و شرایط رو برایشان بازگو کنید ، مطمئن باشید که جواب منفی نمی گیرید. بهتر است به جای فکر کردن به راهکارهای دیگر ، رابطه تان را با همسر خود تقویت کنید. در صورتی که به نتیجه مطلوب نرسیدید ، می توانید با مرکز مشاوره تلفنی ما در ارتباط باشید.

۳-  من قبلا به سکس چت مبتلا بودم ، به طوری که گاهی هر روز این کار رو انجام می دادم ، اما با خواست جدی خودم این کار را کنار گذاشتم. متاسفانه در محیطی زندگی می کنم که چنین کارهایی تقریبا عادی است و من گاهی با دیدن آدم های اطرافم ، خاطرات بد گذشته رو به یاد می آورم. متاسفانه به دلیل برخی شرایط نمی توانم از آن محیط مخرب جدا شوم. لطفا راهنمایی کنید که چطور می توانم از خودم مراقبت کنم تا دوباره به دام چنین کاری نیافتم.

علاوه بر ترک سکس چت ، جلوگیری از لغزش هم بخش عمده ای از آن را تشکیل می دهد. شما می توانید برای رهایی از این معضل دوستان جدیدی پیدا کنید و حتی الامکان از قرار گرفتن در فضاهای مسموم هر چند دوستانه بپرهیزید. مصرف برخی گیاهان دارویی هم در کاهش میل جنسی تاثیر گذار هستند. اگر تلفن همراه شما همچنان به اینترنت متصل است ، برای مدتی این ارتباط را قطع نمایید و یا حتی سیم کارت خودتون را تعویض کنید. حتی الامکان شرایطی را برای ازدواج خود مهیا کنید و از راه صحیح به تخلیه خواسته های جنسی خود بپردازید. همچنین توصیه می کنیم که در طی چند مرحله مشاوره خصوصی دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سکس چت و رابطه جنسی مجازی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۶ نظرها

 1. سلام من دخترم و نوزده ساله هستم دوست پسر دارم که قصد ازدواج با اونو دارم و عاشق همیم ولی از هم دوریم ما از الان همو زنو شوهر میدونیم و یکی دوبار رابطه جنسی مجازی داشتیم به نظر شما این کار درسته یا اشتباه این زیان آوره ممکنه آسیب بزنه به رابطه بعد ازدواجمونویا نه؟

  1. با سلام و درود، ممکن است در نگاه اول تصور کنید سکس چت هیچ خطر یا یا ضرری ندارد اما باید بدانید خطرات این نوع روابط به صورت پنهان است و تمام ساختار یک رابطه را تحت تاثیر قرار می دهد. چرا که این نوع ارتباط به شدت آسیب زاست و باعث عدم مسئولیت پذیری افراد در دراز مدت می شود و کم کم به تنهایی و انزوا روی آورند. سکس چت در بلند مدت باعث تخریب عملکرد انسان می شود و سیستم عصبی و روانی دچار اختلال خواهد شد و ذهن یاد میگیرد و بدون حضور محرک هم می تواند به لذت برسد که این مورد به نوبه خود فاجعه آمیز می باشد.

 2. سلام من آقای نوزده ساله هستم یه دختر هست که قصد ازدواج با اونو دارم نامزدمه و عاشق همیم ولی از هم دوریم شهرامون فاصله داره ما از الان همو زنو شوهر میدونیم و حرفامون رو همه به هم میزنیم یکی دوبار رابطه جنسی مجازی داشتیم به نظر شما این کار درسته یا اشتباه این زیان آوره ممکنه آسیب بزنه به رابطه بعد ازدواجمونویا نه؟لطفا راهنمایی کنین

  1. سلام. صحبت ها و تحریک های جنسی در چت روم ها و فضای مجازی ، معایب و مزایایی دارد. از جمله معایب این عمل: اعتیادآور بودن ، علاقمندی به تنوع ، دیدن فیلم های محرک ، ناتوانی در کنترل احساسات جنسی ، علاقمندی نامتعارف جنسی ، زود انزالی ، بدبینی به شریک جنسی ، خودارضایی ، پایین آمدن اعتماد به نفس و … می باشد. البته ناگفته نماند رابطه جنسی مجازی در مقایسه با برخی روابط جنسی در دنیای واقعی ، دارای فوایدی نیز می باشد. از جمله فواید قابل ذکر: استحکام روابط جنسی بین همسرانی که بنا بر هر نوع دلیلی از همدیگر دور می باشند ، تنوع در روابط جنسی همسران و … می باشد.

 3. سلام من تمایل زیادی به سکس دارم سنمم پایینه و هیچ جوره دوس ندارم این تمایل افزایش پیدا کنه
  قبلا سکس چت انجام میدادم ولی مامانم فهمید و دردسرشد
  الانم همش دلم میخواد انجام بدم
  کمکم کنید لطفا

  1. سلام و درود.
   همه ی انسان ها نیاز به برقراری رابطه جنسی و ارضا شدن جسمی و روانی را در طول عمر خود مکررا احساس می کنند و این میل نیز همچون تمامی امیال و نیازهای انسان طبیعی است اما در برهه های زمانی خاص همانند بلوغ ، فشار جنسی بیش از پیش احساس می گردد و شما باید توانایی مدیریت کردن آن را در خود ایجاد کنید. معمولا تمایل به خودارضایی ، تماشای فیلم های پورن ، سکس چت در بین نوجوانان بسیار فراوان وجود دارد و شما می توانید با راهکارهایی مثل: تغییر دادن سبک زندگی ، تغییر دادن باورها ، دور شدن از محرک های جنسی ، دور شدن از محیطی که محرک است ، ایجاد کردن فعالیت های سرگرم کننده ، حضور داشتن در جمع ، تغییر در نوع غذا خوردن ، خسته کردن خود در طول روز ، ورزش کردن ، دقیقا وقت خواب به رختخواب رفتن ، با بدن برهنه در رختخواب نخوابیدن ، کاهش ساعت حضور در حمام و … ، میل جنسی خود را مدیریت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره