جنسی و زناشویی

سکس ضربدری | علل اصلی و پیامد های رابطه جنسی ضربدری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سکس ضربدری با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

رابطه جنسی بیان احساسات درونی و غرایز جنسی در انسان است. از نظر روانشناسان ، روابط زناشویی وسیله ای برای نشان دادن روابط عمیق عاطفی بین زن و مرد است که می تواند معیار سلامت روانی و جسمی در افراد باشد. متاسفانه برخی از زوجین به دلیل نداشتن آگاهی جنسی و یا ناتوانی در رسیدن به ارگاسم ، دچار اختلاف شده و به تدریج سردی بد فرجامی گریبان گیر آنها خواهد شد.

از این رو برخی از آن ها برای رفع این مشکل ، اقدام به برقراری رابطه های نامتعارف جنسی از قبیل سکس ضربدری می کنند که امروزه در بسیاری از جوامع رواج دارد. اما دریغ از این که با انجام این کار عوارض و اثرات نامطلوبی را گریبان گیر خود خواهند کرد.

سکس ضربدری چیست؟

بسیاری از افراد پس از مدتی که از زندگی مشترک و ‌رابطه زناشویی شان می‌گذرد به‌ مرور زمان نسبت به هم سرد می‌شوند. آن‌ها احساس می‌کنند در روابط جنسی خود ، تنوعی وجود ندارد. تنوع در سکس برای بسیاری از زوج‌ها نقش حیاتی دارد. از این‌ رو آن‌ها می‌کوشند که به این رابطه تنوع دهند. یکی از فانتزی‌هایی که آن‌ها ممکن است درگیر آن باشند انجام سکس ضربدری است.

سکس ضربدری سکس میان دو یا چند زوج است. هم‌چنین یکی دیگر از انواع سکس ضربدری انجام سکس میان گروهی از مردان و یا گروهی از زنان است. این تمایل به این معنا است که یکی از زوجین تمایل دارد یک فرد یا یک زوج را وارد رابطه خود کند و یا اینکه یک زن تمایل دارد با چندین زن دیگر هم‌زمان رابطه جنسی برقرار کند. صورت رایج این‌گونه روابط بیشتر به‌صورت چند زوج انجام می‌شود ؛ یعنی هم‌ زمان که دو زوج باهم سکس انجام می‌دهند می‌توانند پارتنر های خود را عوض کنند.

تاریخچه سکس ضربدری قبل از اسلام

ممکن است با خود فکر کنید که انجام این نوع سکس تنها در قرون جدید رخ‌ داده و در دوران پیامبر اکرم (ص) و پیش از آن چیزی به نام سکس ضربدری وجود نداشته است ؛ اما جالب است بدانید کماکان در تاریخ ، انواع ازدواج وجود داشته است و تمایل به سکس ضربدری و یا سکس به روش های نامتعارف ، از دوران‌ پیش از اسلام در میان اعراب وجود داشته است.

اعراب در زمان‌ها قدیم و عصر جاهلیت چند همسر داشتند. آن‌ها در بسیاری از موارد هم‌زمان با همه‌ی زن‌های خود سکس انجام می‌دادند. این کار خلاف موازینی بود که آن دوران ، اسلام به مردم عرضه می‌داشت ؛ اما در برخی افراد و قبایل آن زمان پیوندی به نام نکاح استبضاع رایج بوده است. ازدواج به روش استبضاع یعنی یک مرد همسر خود را در اختیار مرد دیگری که دارای قدرت بدنی بیشتری یا صفت پسندیده دیگری بود ، برای تغییر یا اصلاح خانواده و نسل خود ، می گذاشته است.

نوع دیگر ازدواج نکاح جمعی بوده است به این صورت که در آن‌ یک عده مشخص از مردان با یک زن یا بالعکس ، باهم رابطه جنسی داشتند. نکته جالب ازدواج چند مرد با یک زن ، آن بوده است که اگر این زن باردار و پس‌ از آن صاحب فرزند می‌شد ، مردی که شبیه آن فرزند بوده است ، به‌عنوان پدر وی انتخاب می‌شد.

نکاح بدل شکل دیگری از ازدواج است که قبل از اسلام بسیار مرسوم بوده است و در آن دو مرد با توافق ، همسران خود را برای برقراری رابطه جنسی تعویض می کردند.

انواع سکس ضربدری

انواع سکس ضربدری
انواع سکس ضربدری

سکس ضربدری انواع گوناگونی دارد. همان‌طور که گفته شد گونه رایج آن انجام سکس میان دو یا چند زوج به‌صورت هم‌زمان است؛ اما گاهی سکس ضربدری میان افرادی دیگر هم صورت می‌گیرد. بسیاری از مردان و زنان تمایلی به جنس مخالف ندارند. آن‌ها بر اساس ساختارهای ژنتیکی و محیطی که در آن رشد کرده‌اند نمی‌توانند به جنس مخالف تمایلی داشته باشند. تمایل این‌گونه افراد به همجنسان خود است. به این‌گونه افراد هم‌جنس‌گرا گفته می‌شود.

این افراد با احساسات و تمایلات که به هم‌جنس خود دارند به سمت او جذب می‌شوند و تمایل دارند انواع سکس و روابط را با آن‌ها تجربه کنند. در بعضی حالات آن‌ها می‌خواهند با بیشتر از یک نفر به‌طور هم‌زمان رابطه ایجاد کنند. این رابطه نوع دیگری از سکس ضربدری است که در دنیای مدرن بین بسیاری از انسان‌ها رواج دارد.

سکس ضربدری مدرن

تری گلد در کتاب «نگاهی به آیین شهوانی سکس ضربدری» نوشته است ؛ سکس ضربدری در بین برخی از خلبانان نیروی هوایی آمریکا و همسران آنها ، در زمان جنگ جهانی دوم رایج بوده است و به علت بالا بودن نرخ تلفات در میان آنان ، خانواده خلبانان با یکدیگر توافق می کردند که در صورت اتفاق افتادن هرگونه حادثه برای همسران و کشته شدن ، همسر او توسط دیگر همکار ، از جهت ارضای تمایلات جنسی و عاطفی ، حمایت شود.

این تفکرات ناشی از عقاید نادرست در میان افرادی است که نمی‌توانند تفاوت خوب را از بد تشخیص دهند. اینکه آدمی قبل از مرگ احتمالی خود شریک زندگی‌اش را به دیگری بسپارد به معنای فکر باز و امروزی نیست.

در چه محل‌هایی سکس ضربدری صورت می‌گیرد؟

سکس ضربدری بیشتر در مهمانی‌های خصوص انجام می‌شود. زوجین ، هم دیگر را برای انجام این سکس به مهمانی‌های خصوص دعوت می‌کنند و این کار را انجام می‌دهند. هم‌چنین بسیاری از موارد زوج‌ها از طریق اینترنت باهم آشنا شده و برای جای سکس ، محلی را به توافق انتخاب می‌کنند. در کشورهای دیگر در بسیاری از بارهای آزاد سکس ضربدری و انواع سکس به‌صورت آزاد انجام می‌شود. هم‌چنین انجام این نوع سکس می‌تواند در بین انسان‌هایی که روابط فامیلی دارند نیز به وجود بیاید.

دلایل انجام سکس ضربدری

سکس ضربدری و تمایل به آن به دلایل زیادی می‌تواند انجام شود. بسیاری از کسانی که به انواع سکسی که خارج از چهارچوب‌های اخلاقی است تمایل دارند به دلیل فانتزی‌های ذهنی‌ آنها است. فانتزی چیزی است که در عمل واقعیت ندارد و تنها زاییده ذهن ما است. همه‌ی افراد در ذهن خود فانتزی‌هایی برای عمل‌های مختلف از جمله سکس دارند.

بسیاری با تصورات و تخیلات خود با انجام این فانتزی‌ها در واقعیت مخالفت می‌کنند و آن‌ها را سرکوب می‌کنند ؛ اما عده‌ای دیگر ، نمی‌توانند آن را سرکوب کنند و تمایل دارند که در واقعیت به آن برسند. هم‌چنین افرادی که در دوران کودکی‌ ، مشکلات و اختلالات بسیاری را تجربه کرده‌اند در دوران بزرگ‌سالی‌ دچار مشکل در رابطه‌های خود ازجمله سکس و معاشقه می شوند. از رو این افراد بیشتر در معرض انجام دادن انواع سکس ضربدری قرار می‌گیرند و به انجام آن تمایل پیدا می‌کنند.

گرایش به سکس ضربدری

افرادی که به این‌گونه سکس‌ها علاقه دارند برای این تمایلات خود همواره دلایلی دارند. طبق تحقیقاتی که انجام‌شده و پرسش‌هایی که از این افراد در شرایط گوناگون صورت گرفته ، هریک از این افراد برای گرایش خود به سکس ضربدری دلایل خاص خود را داشتند که در زیر به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

۱) چند شریک جنسی: بسیاری از مردان تمایل دارند که سکس گروهی داشته باشند و از آمیزش با زنان برای یک‌شب لذت می‌برند. هم‌چنین آن‌ها ممکن است همسران خود را در این رابطه وارد کرده و هم‌زمان با چندین زن رابطه داشته باشند ؛ اما اکثر زنان تمایلی به سکس‌های این قبیل ندارند و تنها این فانتزی را در ذهن خود نگه می‌دارند.

۲) ملال جنسی: خیلی از افراد بعد از مدتی که از ازدواج و رابطه‌شان می‌گذرد از سکس با همسر خود خسته می‌شوند و رابطه ی جنسی را تکراری می دانند. این افراد با روی آوردن به سکس گروهی و ضربدری و یا انواع سکس های نامتعارف ، سعی در برطرف کردن نیاز خود دارند.

۳) تأیید طلبی مردان: بسیاری از مردان برای اینکه ثابت کنند که شریک جنسی مناسبی هستند انجام این سکس را پیشنهاد می‌دهند و سعی می‌کنند به شریک خود ثابت کنند که نقصی ندارند.

۴) رابطه جنسی ناموفق: بسیاری از زوج‌ها رابطه جنسی ناموفق دارند. این افراد بنا به دلایلی ممکن است در برقراری رابطه ناموفق شوند. عده‌ای از زنان و مردان در سکس مهارت ندارند و باعث می‌شوند شریک آنها از این آمیزش لذت نبرد. عده‌ای دیگر ، تمایلاتی دارند که طرف دیگر رابطه دوست ندارد آن‌ها را انجام دهد و کم‌کم دچار سردی و عدم کیفیت در رابطه‌ می‌شوند. این افراد برای رفع نیازهای جنسی خود به انواع سکس گروهی و سکس ضربدری روی می‌آورند.

تماشای سکس ضربدری

تماشای سکس ضربدری
تماشای سکس ضربدری

عده‌ای از دیدن سکس توسط دیگران لذت می‌برند و می‌توان گفت که ارضا می‌شوند. این افراد ممکن است تنها به تماشای این سکس بپردازند و عملاً خودشان وارد رابطه نشوند. این افراد در بسیاری موارد شریک جنسی خود را مجبور می‌کنند که در مقابل آن‌ها به آمیزش با فرد دیگری بپردازد. وجود روابط این‌چنینی بین زوجین بسیار مخرب است. آن‌ها با انجام این‌گونه سکس‌ها به یکدیگر نشان می‌دهند که در قید و بند روابط نیستند و هیچ‌گونه حد و مرزی را در روابط خود ندارند.

تماشا شدن در سکس ضربدری

نوع دیگری از تمایل در افراد ، علاقه به تماشا شدن توسط دیگران در حین سکس است. این افراد دوست دارند هنگامی‌که با دیگران وارد رابطه جنسی می‌شوند دیگران ازجمله پارتنرشان به تماشای آن‌ها بنشیند. آن‌ها با این کار قدرت خود را به رخ دیگری می‌کشند و از سکس این‌چنینی لذت می‌برند.

فیلم‌های پورن و تأثیر آن‌ها بر گرایش‌های سکسی

امروزه بسیاری از فیلم‌های سکسی که آن‌ها را به نام پورن می‌شناسیم در بسیاری از سایت‌های اینترنتی وجود دارد. در این فیلم‌ها به طرز اغراق‌ آمیزی روابط بین زن و مرد به تصویر کشیده می‌شود. این فیلم‌ها بسیار مهیج ساخته‌شده و در ساخت آن از انواع بازیگران پورن استار استفاده می‌شود.

هنگامی‌که افراد با سنین مختلف به تماشای این فیلم‌ها می‌نشینند ، تصور می‌کنند که هر آنچه می‌بینند با واقعیت فرقی ندارد. در واقع آن‌ها از آن چه که در پشت پرده‌ی این فیلم‌ها می‌گذرد خبر ندارند. ساخت این فیلم‌ها بسیار مشکل است. زنان و مردان در هنگام ایفای نقش در این فیلم‌ها پیوسته باید از سوی دیگر تقویت شوند.

مدت‌ زمان ارضا شدن در این فیلم‌ها با دنیای واقعی قابل مقایسه نیست. ابزاری که به‌ راحتی در این فیلم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد اصلاً مناسب نیستند. نوع روابطی که افراد دارند اصلاً قید و بندی ندارد و حتی در بسیاری موارد به یکدیگر آسیب جسمی وارد می‌کنند. در بعضی موارد به انواع سکس‌های غیربهداشتی و کثیف می‌پردازند. تماشای این قبیل فیلم‌ها توسط نوجوانان و کسانی که نسبت به سکس واقعی اطلاعات درستی ندارند بسیار مخرب است.

آن‌ها تصور می‌کنند آنچه می‌بینند واقعیت دارد و در دنیای بیرون به دنبال آن می‌روند. سکس ضربدری یکی از فیلم‌هایی است که کارگردانان پورن توسط آن‌ها برای خودشان درآمدزایی می‌کنند. نشان دادن روابط چند زن و چند مرد به‌صورت هم‌زمان با یکدیگر باعث ایجاد تمایل در افرادی می‌شود که به تماشای این فیلم‌ها می‌پردازند. دیدن این فیلم‌ها باعث ایجاد اعتیاد در نوجوانان و جوانان و باعث بروز انواع اختلالات جنسی و جسمی در آن‌ها می‌شود.

ایمنی در سکس ضربدری

با وجود مخرب بودن سکس ضربدری ، این تمایل در افرادی که خواهان انجام آن هستند از بین نمی‌رود. آن‌ها ممکن است هرگز از انجام چنین عملی امتناع نکنند. به همین دلیل بعضی افراد شروع به سازمان‌دهی انجام این‌گونه سکس‌ها کرده اند. این افراد برای مهمانی‌ها و تجمعاتی که در آن‌ها سکس ضربدری انجام می‌شود وسایل و آموزش‌هایی را اختصاص دادند.

در این‌گونه محافل ، انواع کاندوم‌ها و وسایلی که نیاز است را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. ابتلا به بیماری خطرناکی همچون ایدز یکی از نگرانی‌های این افراد است که همواره به دنبال راهی برای جلوگیری از شیوع آن هستند. در این محافل افراد با آگاهی دادن به زوجین در مورد خطر ابتلا به این بیماری‌ها به آن‌ها می‌گویند که حتی‌الامکان در حین سکس دخول انجام ندهند و تا جایی که ممکن است به ارضا شدن از طریق دهان اکتفا کنند. این پیشگیری‌ها و آگاهی‌ها نقش مؤثری در کاهش بیماران ایدزی دارد.

پیامدها و عواقب سکس ضربدری

پیامدها و عواقب سکس ضربدری
پیامدها و عواقب سکس ضربدری

این سکس پیامدهای بسیار مخربی دارد. زوجین همواره به هم احساسات متفاوتی دارند. حسادت یکی از مهم‌ترین احساساتی است که در بسیاری مواد باعث تخریب رابطه می‌شود. وقتی دو زوج سکس ضربدری انجام می‌دهند رفته‌رفته ممکن است حسادت نسبت به اینکه جفتشان با پارتنر دیگری ارضا می‌شود برانگیخته شود. این حسادت آن‌ها را از هم دور کرده و رابطه‌ آنها را مخرب‌تر می‌کند. از سوی دیگر با انجام این سکس ممکن است رفته‌رفته تمایلات و علاقه به همدیگر را از دست بدهند و نسبت به هم بی‌تفاوت شده و دچار بدبینی شوند ؛ اما مهم‌ترین و مخرب‌ترین تأثیری که سکس ضربدری دارد دچار شدن به انواع بیماری‌های مقاربتی است.

وقتی یک زوج برای رابطه‌ خود محدودیت ندارند و از چهارچوب خارج می‌شوند ، مسلماً به مواردی از قبیل سلامت جسمی افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستند اهمیت نمی‌دهند. از این‌ رو ممکن است به انواع بیماری‌های مقاربتی نظیر هپاتیت ، ایدز و سفلیس دچار شوند. با توجه به افزایش روابط جنسی ضربدری و تأثیرات مخرب آن بر روح و روان افراد اعم از ایجاد روحیه خشن ، عدم صداقت مابین زوجین و از بین بردن اعتماد دوطرفه ، افزایش اضطراب و احساس ناامنی در فرد و از همه مهم‌تر ، افزایش شیوع بیماری‌های منتقله جنسی ، نیاز به مطالعات و بررسی‌های بیشتر در این زمینه احساس می شود.

سکس ضربدری و ازدواج سفید

یکی از روابطی که متأسفانه در دنیای مدرن امروزه بسیار رواج پیداکرده است ازدواج سفید است. ازدواج سفید به این معنا است که زوجین باهم زندگی می‌کنند و انواع تمایلات و خواسته‌های یکدیگر را برطرف می‌کنند اما هیچ‌گونه قید و بندی در رابطه‌شان وجود ندارد. به این صورت که هر وقت یکی از طرفین تمایلی به ادامه رابطه نداشت می‌تواند رابطه را بدون هیچ محدودیتی ترک کند.

این ازدواج تأثیرات بسیار مخربی بر افراد می‌گذارد. یکی از مواردی که در این‌گونه ازدواج‌ها ممکن است پیش بیاید انجام سکس‌های گروهی ضربدری است. در این روابط چون قید و بندی وجود ندارد طرفین رابطه ممکن است خواسته‌هایی از هم داشته باشند که نامتعارف است. سکس ضربدری نیز از این‌ گونه موارد است. به همین دلیل پیوستن به روابط این‌ چنینی و پذیرفتن این نوع سکس اصلاً توصیه نمی‌شود.

سکس ضربدری و شیوع آن

در گذشته که اطلاعات افراد در رابطه با بیماری‌ها کم بود و هم‌چنین به دلیل کمبود دسترسی افراد به اینترنت ، آن‌ها درباره سکس و انواع مختلف آن اطلاعات چندانی نداشتند و زمانی که به آن تمایل داشتند به رفع آن می‌پرداختند. آن‌ها در محافل مختلف می‌رفتند و با افراد مختلفی که حتی با آن‌ها آشنایی نداشتند وارد رابطه می‌شدند.

این امر باعث می‌شد به انواع بیماری‌ها مبتلا شوند ؛ اما با گسترش علم و دسترسی افراد به اینترنت اطلاعات و آگاهی آن‌ها در زمینه انواع سکس و بیماری‌های احتمالی افزایش یافت.

اگر با مسائل این‌چنینی دست‌ و پنجه نرم می‌کنید و نیاز به مشاوری دارید که بتواند به شما در این راستا کمک کند همه‌ روزه از ساعت ۸ الی ۲۴ از طریق شماره‌های درج‌ شده در وب‌ سایت می‌توانید با ما تماس بگیرید و مشاوره خانواده دریافت کنید.

نتیجه

پاسخ به نیازهای جنسی افراد با عنوان سکس موضوع بسیار مهمی در زندگی زوجین است. پاسخ به این نیاز توسط شریک زندگی می‌تواند حس مطلوب و خوشایندی در افراد به وجود آورد و زندگی مشترک آن‌ها را تقویت کند؛ اما در بعضی موارد نوعی از سکس با عنوان سکس ضربدری در میان افراد شکل می‌گیرد. تمایل به سکس ضربدری از زمان‌های پیش از اسلام در میان اعراب دوره‌ی جاهلیت رواج داشته است. تمایل به این سکس و عوارض آن بسیار تخریب‌کننده است. این تمایلات و روابط ، خارج از چهارچوب‌های اخلاقی زندگی زناشویی و اجتماعی است. از این‌ رو برای رفع این موضوع ، حتماً باید از راهنمایی های روان‌شناس و انواع مشاوره خانواده بهره برد و از آن‌ها طلب کمک کرد.

سوالات متداول

۱- اگر تمایل به سکس ضربدری داشتیم چگونه با این تمایلمان برخورد کنیم؟

همان‌طور که گفته شد تمایل به سکس ضربدری ریشه در بسیاری از مشکلات دارد. گاهی افراد به دلیل اینکه خود را امروزی نشان دهند و نظر شریک خود را جلب کنند به این سکس تمایل نشان می‌دهند ؛ اما باید بدانیم که این تمایلات ، نامتعارف هستند. هنگامی‌که با این‌چنین مواردی مواجه می‌شویم به‌جای نادیده گرفتن و سرکوب کردن آن بهتر است با مشاور خانواده صحبت کنیم تا بتوانیم راه‌حل‌های مناسبی را برای رفع این مشکل به دست آوریم.

۲- هنگام که با درخواست انجام سکس ضربدری از طرف پارتنر خود مواجه می‌شویم چه کنیم؟

زمانی که شریک و پارتنرمان از ما چنین خواسته‌ای داشت ، هرگز نباید برای اینکه نظر او را جلب کنیم خواسته‌اش را بپذیریم. بهتر است درباره‌ی این موضوع و دلیل تمایلش به این سکس و هم‌چنین عوارض انجام این سکس با او صحبت کنیم. سپس از او بخواهیم برای رفع این مشکل به روانشناس مراجعه کند تا بتواند آن را حل کند.

۳- هدف افراد از انجام سکس ضربدری چیست؟

افرادی که سکس ضربدری را انجام می‌دهند بیشتر به این دلیل تمایل به انجام آن دارند که بسیار تنوع‌طلب هستند. این افراد دوست دارند که انواع روش‌های رابطه جنسی را تجربه کنند. بعضی افراد هم می‌خواهند ثابت کنند که امروزی و مدرن هستند و در قید و بند هیچ رابطه‌ای نیستند.

۴- آیا اگر شریکمان از ما چنین درخواستی کرد باید از او جدا شویم؟

پاسخ به این عمل قطعی نیست. بعضی افراد هنگامی‌که با چنین مسائلی روبه‌رو می‌شوند نمی‌توانند این مسئله را هضم کنند. آن‌ها باورشان نسبت به شریکشان تخریب‌ شده و تصور می‌کنند که ممکن است او در جایی دیگر و به‌صورت پنهانی به این نیاز خود پاسخ دهد. به همین دلیل ادامه‌ی رابطه برای آن‌ها غیرممکن می‌شود و تصمیم به جدایی می‌گیرند؛ اما عده‌ای دیگر به هنگام مواجه‌شدن با این مسئله سعی می‌کنند شریکشان را از عوارض این نوع سکس آگاه کرده و در پی درمان آن برمی‌آیند و شریکشان را از این موضوع دور می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سکس ضربدری با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. سلام، همسرم ۵۰ سالشه و با این سنش تازه داره به من پیشنهاد سکس ضربدری میده واقعا خجالت اوره با وجود بچه های بزرگم نمیتونم طلاق بگیرم چیکار کنم؟

    1. با سلام و احترام، ترویلیسم برای بعضی ها به نظر یک کابوس شبانه می آید اما برای سایر افراد مثل یک فانتزی جنسی است که امروزه به شدت در میان زوجین افزایش پیدا کرده است. این فتیش جنسی معمولا در میان زوج های متاهل پیش می آید که تمایل دارند همسر خود را در حال سکس با شخص دیگری ببینند. همسر شما اصطلاحا یک فرد کاکولدینگ هستند. به شما توصیه میکنیم هنگام صحبت با همسرتان به عدم علاقه به این کار اشاره کنید. خجالت نکشید که در مورد شرم ها و ترس هایتان با ایشان صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره