جنسی و زناشویی

انواع زود انزالی مردان و ۵ راهکار درمان انزال زودرس

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع زود انزالی مردان و راهکارهای درمان آن با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اختلالات جنسی در آقایان طیف وسیعی را دربرمی گیرد. یکی از شایع ترین آن ها اختلال در انزال است. اگر آسیبی به سیستم عصبی وارد شود موجب می‌شود که فرد دچار زود انزالی شود. زود انزالی نوعی اختلال غیر قابل کنترل است که قبل از دخول و یا بلافاصله پس از آن رخ می دهد و این امر باعث بروز مشکلات زیادی بین طرفین رابطه می شود و در صورت حل نشدن رابطه از هم خواهد پاشید.

انواع زود انزالی

زود انزالی اولیه: شامل افرادی می شود که از ابتدا دچار انزال زود رس بوده اند و هیچ وقت نتوانسته اند رابطه جنسی کامل و لذت بخشی را تجربه کنند.

زود انزالی ثانویه: این گروه از افراد در ابتدا هیچ مشکلی ندارند ولی با گذشت زمان و پس از مدت های زیادی از برقراری رابطه ی طبیعی زناشویی مبتلا به اختلال زود انزالی می شوند. بروز زود انزالی در این شرایط دلایل مختلفی دارد و در بیشتر مواقع به خاطر وجود بیماری خاصی مانند مشکلات پروستات یا پرکاری تیروئید رخ می دهد. گاهی زود انزالی به دلیل مشکلات عاطفی و یا استرس و اضطراب گریبان گیر فرد می شود.

راهکارهایی جهت درمان انزال زودرس

راهکارهایی جهت درمان انزال زودرس
راهکارهایی جهت درمان انزال زودرس

استفاده از تکنیک مکث و آغاز برای درمان زود انزالی

تکنیک مکث و آغاز از جمله موثرترین روش های درمان زود انزالی می باشد که بسیار تاثیرگذار است. با این تکنیک رابطه جنسی به طور طبیعی شروع می شود و زمانی که فرد به نهایت فعالیت جنسی می رسد و دقیقا قبل از اینکه انزال رخ دهد ، فعالیت را متوقف کرده و برای چند لحظه مکث می کند و هیچ فعالیتی انجام نمی دهد.

ممکن است در اوایل این روش کنترل سخت به نظر برسد ولی پس از چند بار تمرین فرد لذت جنسی زیادی را تجربه خواهد کرد. برای بهره مندی هر چه بیشتر ، برای انجام این تکنیک می توانید در ابتدا روش ۴ به ۱ را به کار بگیرید و با گذشت زمان آن را به ۹ به ۱ برسانید. به این صورت که در آمیزش های اولیه آلت تناسلی خود را چهار بار وارد واژن کنید و بعد از مکث کوتاهی برای بار دوم این کار را تکرار کنید یعنی چهار بار دیگر آلت خود را داخل واژن کنید و مجدداً مکثی کوتاه داشته باشید ، این چرخه را آن قدر ادامه دهید تا نهایتا در زمان دلخواهتان به انزال برسید. نسبت به توانایی و وضعیت جسمانی خود می توانید به تدریج در طول چند هفته تا چند ماه به دفعات تحریک بیفزایید تا زمانی که به بهترین حالت یعنی نه بار دخول و یک مکث برسید.

 استفاده از تکنیک فشار برای درمان زود انزالی

رابطه جنسی را به صورت معمول شروع کنید تا وقتی که به اوج تحریک رسیده و احساس کردید که در حال ارضا شدن هستید ، در این حالت از ادامه ی رابطه خودداری کنید و دقیقاً نوک آلت ( کلاهک) را بین انگشتان خود گرفته و فشار دهید و تا زمانی که متوجه شدید احساس انزال شما برطرف شده است فشار را ادامه دهید ، بعد از برداشتن فشار ، توقفی کوتاه به اندازه ی ۳۰ ثانیه داشته باشید و دوباره به فعالیت جنسی خود بپردازید .

در این روش به دلیل فشاری که به آلت جنسی وارد شده ممکن است ، نعوظ کامل صورت نگیرد ولی جای نگرانی نیست زیرا رفته رفته بر اثر تحریکات بعدی آلت به نعوظ کامل خواهد رسید. این روش را به دلخواه خود می توانید چندین بار تکرار کنید. در اثر تمرین و تکرار تکنیک فشار در نهایت به مرحله ای خواهید رسید که کنترل انزال کاملا در اختیار شما قرار خواهد گرفت و به طور کامل مشکل زودانزالی شما رفع خواهد شد.

 درمان دارویی زود انزالی

در مورد زود انزالی گاهی درمان های دارویی شامل مصرف دارو ضد افسردگی مانند فلوکستین ، سرتالین و…است. این داروها ضمن به تاخیر انداختن انزال زمان رابطه ی جنسی را نیز افزایش می دهند. ولی فراموش نکنید که هیچ دارویی را بدون مشورت با پزشک مصرف نکنید زیرا ممکن است عوارض جانبی جبران ناپذیری در پی داشته باشد .

عده ای از افراد اغلب برای طولانی کردن زمان رابطه و جلوگیری از زود انزالی از داروهایی استفاده می کنند مانند ترامادول و متادون غافل از اینکه این داروها اعتیاد آور بوده و شخص را به شدت وابسته به مصرف می کنند. دارو درمانی زمانی انجام می شود که اختلال زود انزالی در مرحله حاد باشد و فرد را از نظر روانی درگیر کرده و مشکلاتی در روابط فرد به وجود آورده باشد.

پس اگر تمایل به استفاده از این قبیل داروها داشتید حتما با پزشک متخصص در این مورد مشورت کنید مشاوره با یک روانکاو در حل مشکل می تواند راه گشا باشد. در این زمینه برای رفع مشکل زود انزالی خود می توانید به صورت تلفنی از سراسر ایران با مرکز مشاوره خانواده رایکو در تماس باشید و از مشاورین این مرکز در زمینه مشکل زود انزالی خود مشاوره های تخصصی بگیرید.

 درمان زود انزالی به وسیله ی کنترل کردن هیجانات

 درمان زود انزالی به وسیله ی کنترل کردن هیجانات
درمان زود انزالی به وسیله ی کنترل کردن هیجانات

سعی کنید از هیجان زدگی خودداری کنید و در این شرایط بهترین کار حفظ آرامش است با این کار علاوه بر کنترل زود انزالی خود زمان رابطه ی شما نیز طولانی تر خواهد شد و این گونه رضایت دو طرف جلب خواهد شد. در شروع رابطه و قبل از اینکه دخول صورت بگیرد پیش نوازی بر احساسات طرفین تاثیر فراوانی دارد ، که شامل لمس کردن بدن ، نوازش کردن و ماساژ دادن شریک جنسی است.

که علاوه بر درمان زود انزالی ، دو طرف برای برقراری رابطه جنسی آماده تر می شوند. زمان برانگیختگی برای خانم ها چیزی حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به زمان نیاز دارد ولی برای آقایان بسیار زودتر اتفاق می افتد. از این رو باعث می شود که توانایی کنترل هیجان در آقایان افزایش پیدا کرده و بر اثر تمرین ، تمرکز لازم برای جلوگیری از زود انزالی را پیدا می کنند.

 حرکات کگل برای رفع انزال زود رس

انجام دادن حرکات کگل به صورت منظم و مداوم عضلات کف لگن را تقویت می کند و باعث افزایش کنترل انزال می شود. این تمرین ها شامل منقبض و منبسط کردن (در اصطلاح شل و سفت کردن) مداوم عضلات قسمت تحتانی لگن است که این روز ها به عنوان اولین گزینه برای درمان بی اختیاری ادرار و افتادگی مثانه در خانم ها و درمان زودانزالی در آقایان به کار گرفته می شود. همچنین آقایان می توانند برای افزایش سایز و سفت شدن آلت تناسلی که بر اثر ضعیف شدن عضلات تحتانی لگن ایجاد شده این حرکات را انجام دهند.

در ابتدا باید عضلات درگیر در تمرینات کگل را بشناسید به این منظور هنگام ادرار کردن به طور ارادی ، جریان ادرار را برای چند لحظه کوتاه قطع کنید و با این راهکار عضلات درگیر در حرکات کگل را شناسایی کنید.

برای شروع کار ، عضلات دور مهبل و مقعد را منقبض کرده و ۸ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید و بعد از گذشتن این زمان عضلات را در حالت ریلکس قرار دهید ( اصطلاحا شل کنید) ، این تمرین را چندین بار در روزمی توانید انجام دهید و پس از مدتی که عضلات قوی تر شدند مدت انقباض را افزایش دهید. حرکات کگل ارگاسم را لذت بخش تر می کند و یکی از راه های اساسی برای درمان زود انزالی در مردان است.

سایر روش های درمان زودانزالی

روش های دیگری نیز برای درمان زود انزالی وجود دارد از جمله استفاده از کاندوم که کمک می کند انزال به تاخیر بیفتد مخصوصاً کاندوم هایی که به محلول های تاخیری آغشته هستند. استفاده از کرم های که محتوی لیدوکایین یا یک ماده ی بی حس کننده هستند نیز سطح حساسیت را کاهش داده و تا حدی زودانزالی را درمان می کنند ولی مشکل این روش این است که وقتی از کرم های بی حسی استفاده می شود این بی حسی به شریک جنسی نیز منتقل می شود.

اگر مشکل زود انزالی خیلی باعث آزار فرد شده باشد می تواند چند ساعت قبل از برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود ، خود ارضایی کند ، در این صورت می تواند مدت انزال را به تاخیر بیندازد و رابطه ی طولانی تری داشته باشد. عده ای نیز معتقدند که با پرت کردن حواس خود به مشکلات و مشغله ی زندگی می توان انزال را به تاخیر انداخت. همچنین از دیگر راه حل های خانگی درمان زود انزالی می توان تعداد دفعات مقاربت را افزایش داد. وقتی زمان انجام رابطه جنسی به هم نزدیک باشد از شدت اضطراب کاسته می شود و در نتیجه بهتر می توان بر زود انزالی غلبه کرد.

حرف آخر

در پایان باید بگوییم که زود انزالی بیماری محسوب نمی شود. مدیریت صحیح استرس و اضطراب ، همچنین داشتن کنترل روی احساسات می‌تواند راهی منطقی برای پیشگیری از این اختلال باشد و البته تمام راه حل های مورد ذکر تا حدودی می تواند کمک کننده باشد ، اگر مشکل شما با به کار بستن این راهکار ها حل نشد حتما در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید. دوست دار سلامت خود باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع زود انزالی مردان و راهکارهای درمان آن با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

    1. با سلام و وقت بخیر، چندین روش وجود دارد که همسرتان می توانند قبل از درخواست کمک پزشکی، خودشان آنها را امتحان کنند. گاهی اوقات موارد ذکر شده در زیر می تواند اثر بخش باشد: یک یا دو ساعت قبل از رابطه جنسی خودارضایی کنند. از کاندوم ضخیم برای کاهش حساسیت استفاده کنند. برای به عقب انداختن انزال، نفس عمیق بکشند. در حین رابطه جنسی استراحت کنند و به چیزی کسل کننده فکر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره