جنسی و زناشویی

درمان همجنس گرایی و هم جنس بازی در مردان

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درمان همجنس گرایی و هم جنس بازی در مردان با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

نیاز به محبت کردن و محبت دیدن در تمام انسان ها یک نیاز عاطفی و غریزی محسوب می شود. این نیاز در طی مراحل مختلف رشد و در دوره های گوناگون زندگی شکل‌ های مختلفی پیدا کرده که در هر مرحله ای از زندگی می بایست به گونه‌ای متناسب با آن مواجه شد.

گرایش های روانی و عاطفی میان دو جنس مخالف زن و مرد به یکدیگر یکی از بدیهی ترین روش های کسب محبت و ارضای میل جنسی از جانب دو طرف است که توسط ازدواج تامین می شود. اما برخی مواقع گرایش های عاطفی و جنسی ممکن است میان دو نفر از یک جنس ایجاد شود که همجنس گرایی نامیده می شود. همجنس گرایی یک رفتار ناهنجار است که به معنای ارضای غریزه جنسی از طریق فرد همجنس می باشد که این مسئله از دیدگاه اسلام و سایر ادیان الهی حرام و گناه محسوب می شود.

همجنس گرایی چیست؟

همجنس گرایی نوعی انحراف جنسی محسوب می شود که باعث می شود فرد نسبت به جنس مخالف خود احساس تنفر پیدا کرده و هیچ گونه علاقه ای به جنس مخالف خود نداشته باشد. یک فرد همجنس گرا علی رغم این که از سلامت جسمانی برخوردار بوده اما به همجنس خود تمایل پیدا می کند. این تمایلات جنسی می تواند به صورت افکار وسواس گونه جنسی و یا انجام عمل جنسی برای رسیدن به لذت با همجنس خود باشد. همجنس گرایی در میان مردان و زنان وجود دارد که در این مطلب به بررسی درمان همجنس گرایی مردان می پردازیم.

تفاوت همجنس گرایی و همجنس بازی

همجنس گرایی و هم جنس بازی دو لغت با دو تعریف مجزا هستند که البته اغلب به اشتباه مترادف هم به کار برده می‌شوند. همانطور که از لغت همجنس گرایی مشخص است، یک نوع گرایش و کشش فطری را بیان می کند که به طور حتم در نهاد یک فرد قرار گرفته است. فرد هم جنس گرا یک گرایش درونی شدید به جنس موافق داشته و جنس مخالف برای او هیچ جذابیتی ندارد. اما همجنس بازی همانطور که مشخص است ، یک نوع بازی یا سرگرمی جنسی و یا یک روش برای ارضا نیازهای عاطفی و جنسی می باشد. افراد هم جنس باز به جنس مخالف خود علاقمند هستند ولی به دلایل مختلف به جنس موافق خود روی می آورند.

علل همجنس گرایی و هم جنس بازی در مردان

علل همجنس گرایی و هم جنس بازی در مردان
علل همجنس گرایی و هم جنس بازی در مردان

دلایل مختلفی باعث بروز رفتار همجنس گرایی در میان مردان می شود اما تاکنون یک نظریه و دلیل کامل برای علل همجنس گرایی به دست نیامده است. بر اساس تحقیقات انجام شده عواملی همچون ژنتیک، عوامل زیستی، تاثیر محیط، مسائل عاطفی در ایجاد گرایشات جنسی به هم نوع خود بسیار تاثیر گذار است.

از دیگر دلایل و علت همجنس گرایی را می توان تجربیات گذشته فرد مانند تجاوز جنسی ، همجنس بازی در دوران کودکی به علت کنجکاوی ، عدم توانایی در ارتباط با جنس مخالف و هم چنین نگرش حمایت آمیز برخی از جوامع و قانونی جلوه دادن این رفتار از علل همجنس گرایی مردان تلقی می شود.

درمان همجنس گرایی و همجنس بازی در مردان

از آن جایی که ترشح غیر عادی غدد درون ریز ، باعث بروز برخی تمایلان همجنس گرایانه در فرد می شود ، بهتر است که قبل از انجام هر نوع کاری برای درمان همجنس گرایی ، ابتدا به روان پزشک مراجعه نمایید تا با انجام برخی معاینات و آزمایش ها از ترشح نرمال این غدد ، اطمینان حاصل نمایید. در صورت وجود مشکل می توان با استفاده از دارو ، تمایلات جنسی را نرمال و عادی کرد.

برای درمان همجنس گرایی در وهله اول می بایست به روان پزشک مراجعه شود چرا که همجنس گرایی نیز مانند سایر مشکلات روانی قابل درمان بوده و هیچ گاه نبایست به خاطر خجالت ، از مراجعه به روان پزشک و دریافت مشاوره جنسی امتناع کرد.

راهکارهای موثر برای درمان همجنس گرایی

کنترل ذهن

از جمله روش های موثر برای درمان همجنس گرایی کنترل ذهن و افکار می باشد. در صورتی که افکار آلوده و هوس ایجاد رابطه با همجنس به سراغ شما آمد سعی کنید برای مهار آن ها ، ذهن خود را به سمت چیزهای دیگر هدایت کنید. مثلا تنها نمانید زیرا این افکار اغلب در هنگام تنهایی به سراغ انسان می آید. هر زمان افکار هوس آلود به سمت شما هجوم آورد باید تلاش کنید آن ها را قطع نموده و کنترل فکر خود را به دست بگیرید. به این صورت که از جای خود بلند شوید و یا کنار خانواده و دوستانتان بروید تا بتوانید این افکار مزاحم را کنترل و از ذهن خود خارج نمایید.

دوری از محیط های آلوده

برای درمان همجنس گرایی از قرار گرفتن در مکان ها و موقعیت هایی که باعث می شود فکر های همجنس گرایی برای شما تداعی شود اجتناب کنید. سعی کنید در این مواقع سریعا از این مکان ها دور شوید.

بی توجهی به افکار همجنس گرایانه

تلقین و تفکرات منفی گرایانه در مورد این که «این رفتار و علاقه به همجنس در شما جا افتاده و تثبیت شده است و یا اینکه شما هیچ علاقه ای به جنس مخالف خود ندارید» باعث می شود که در درمان همجنس گرایی موفق نبوده و با این تصور مانع از هرگونه تغییر و تلاش در خود خواهید شد. این تفکرات به هیچ عنوان صحت نداشته و هر فردی که این مشکل را دارد می تواند با تلاش خود آن را برطرف نماید.

افزایش روابط اجتماعی

اجتماعی شدن یکی از راه های مقابله با همجنس گرایی در مردان
افزایش روابط اجتماعی برای درمان همجنس گرایی در مردان

تا حد امکان از انزوا ، تنهایی و گوشه گیری دوری کنید و روابط اجتماعی‌ خود را با اطرافیانتان گسترش دهید. سعی کنید روابط خود را با دوستان و همکلاسی ‌ها و خانواده خود بیشتر کرده و به همراه آنها تفریحات سالم و مفرح انجام دهید. با آن ها به گردش ، سینما ، کوهنوردی و شنا بروید و از تنها ماندن بپرهیزید.

تصویر پردازی های مثبت

استفاده از تصویر پردازی در درمان همجنس گرایی موثر است. اینکه یک فرد همجنس گرا تصور کند در زندگی ، نقش یک مرد، پدر، همسر و پسر خانواده را دارد و این نقش را برای خود پر رنگ و کاملا مردانه به تصویر کشیده و به آن بال و پر دهد. بهتر است برای تاثیر بیشتر، این تصویرپردازی ها در قالب نوشته ، رفتار ، افکار روزانه و حتی افکار خیالی و تمام حالات ادامه پیدا کند. در واقع می بایست این فرد ، تمام وقت به مرد بودن خود فکر کرده و عمل نماید و همچنین تلاش مستمر داشته باشد که زندگی کاملا مردانه و اجتماعی خود را دنبال کند. در این صورت اگر این فرد به طور مداوم شش ماه با این طرز تفکر و تصویر پردازی ها زندگی کند می تواند از این افکار آلوده رهایی یابد.

اجتناب از نگاه هوس آلود به پسرها

برای درمان همجنس گرایی بهتر است مراقب نگاه های خود نیز باشید و همان طور که از نگاه شهوت آمیز به جنس مخالف خودداری می‌کنید از نگاه های آلوده و حرام به پسرها نیز دوری کنید. نگاه از روی شهوت به همجنس خود، هم از نظر اخلاقی و هم از نظر شرعی ، عملی بسیار ناشایست و قبیح است.

پرهیز از بیکاری

بیکاری نیز یک عامل مهم دیگر در گرایش به همجنس در مردان است. برای رهایی از این رفتار ، می بایست تمام تلاش خود را به کار بگیرید که بیکار نباشید. برای انجام این کار، بهتر است یک برنامه ریزی منظم و اصولی  برای ساعات شبانه روز خود داشته باشید. تمام اوقات خالی خود را با مطالعه ، کار ، گردش با دوستان ، ورزش و… پر کنید.

هیپنوتیزم درمانی

علاوه بر ارائه راهکارهای فوق، بسیاری دیگر از روش های درمانی همچون روش های درمانی روانشناسی مانند رفتار درمانی و شناخت درمانی می توانند برای درمان همجنس گرایی بسیار تاثیرگذار باشند. درمان به وسیله هیپنوتیزم یا همان هیپنوتراپی به همراه انجام مشاوره های روانشناسی برای درمان اینگونه اختلالات و انحرافات جنسی بسیار بهتر از سایر روش های درمانی می باشد.

انزجار درمانی

یکی از راههای درمان همجنس گرایی انزجار درمانی است. انزجار درمانی یعنی عامل تحریک و تقویت همجنس گرایی در اثر مجاورت و هم زمانی با عامل بیزار کننده این رفتار، قدرت خود را از دست می‌دهد. این روش با استفاده از تجسم انجام می شود. به این صورت که ، وقتی افکار همجنس گرایانه به ذهن خطور می کند ، به طور همزمان به برخی از اتفاقات نامطلوب و منزجر کننده نیز فکر کنید. این کار باعث می شود تا افکار هوس آلود با این افکار ناخوشایند تداخل داشته و باعث کاهش لذت و تمایل به هم جنس شود. با انجام این تمرین ، هر گاه احساس تمایل شدید به همجنس خود را داشتید به طور ناخودآگاه ، اتفاق ناخوشایند نیز تداعی شده و باعث می شود به تدریج همجنس گرایی به موضوعی انزجار آور تبدیل گردد.

تقویت اراده

تقویت اراده نیز از مهم ترین اقداماتی است که برای درمان همجنس گرایی و کنترل رفتارهای ناهنجار جنسی مورد توجه و استفاده قرار می گیرد. با داشتن اراده ای قوی می توانید به تمام موفقیت های مد نظر رسیده و حل مشکلات و مسائل آسان تر می شود.

ورزش کردن

نقش ورزش بر کنترل افکار جنسی ، موضوعی است که در تمام تحقیقات انجام شده به اثبات رسیده است. انجام ورزش مداوم در درمان همجنس گرایی نیز بسیار موثر و با اهمیت می باشد. هر چه قدر میزان و شدت تمرینات ورزشی بیشتر باشد توانایی کنترل افکار آلوده و همجنس گرایانه نیز بیشتر می شود. در واقع انجام ورزش شدید اثر منفی بر روی هورمون تستوسترون داشته و به این ترتیب باعث کاهش میل جنسی و در نتیجه تعداد اسپرم‌ مردان می شود.

برای درمان همجنس گرایی و حل این مشکل به صورت اصولی ، می توانید با مراجعه به یک روانشناس و یا تماس با مشاوران و متخصصان مرکز مشاوره خانواده رایکو ، اطلاعات بیشتر و دقیق تری در این رابطه کسب نمایید.

عوارض همجنس گرایی و همجنس بازی در مردان

عوارض همجنس گرایی و همجنس بازی در مردان
عوارض همجنس گرایی و همجنس بازی در مردان

افراد همجنس گرا معمولا علاوه بر داشتن مشکلات و مسائل جنسی با مسائل شخصیتی زیادی درگیر هستند. این افراد زندگی بسیار متزلزلی دارند. کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که رفتار همجنس گرایانه داشته باشد و به مشکلات شخصیتی دچار نباشد. مثلا افراد همجنس گرا معمولا دچار یک اختلال نمایشی هستند. به این صورت که آن ها دوست دارند همواره و به هر شکلی جلب توجه کنند این افراد اغلب با داشتن ظاهر و مدل مو یا آرایشی عجیب در تلاش برای جلب توجه می باشند. این افراد به گونه ای زندگی می کنند که با جلب توجه و نگاه دیگران می توانند از خود مراقبت کنند و در صورتی که این توجه را دریافت نکنند احساس ناامنی کرده و دچار افسردگی شدید می شوند.

از دیگر عواقب و عوارض همجنس بازی و همجنس گرایی می توان به بیماری های جسمانی که یکی از این پیامدها هستند ، اشاره کرد. عدم تمایل فرد به تشکیل خانواده و یا ازدواج یکی دیگر از عوارض همجنس گرایی مردان می باشد. ایجاد استرس شدید نیز از عواقب مورد انتظار در این گونه افراد می باشد. در کشورهایی که همجنس گرایی را مشروع دانسته‌ و زندگی آزادی برای آن ها وجود دارد باز هم مردم نگرش مثبتی نسبت به این قضیه ندارند و این افراد خود را نسبت به دیگر مردم جامعه جدا دانسته و در نتیجه هر روز بیشتر دچار انواع افسردگی می شوند.

علائم همجنس گرایی و همجنس بازی در مردان

۱- افکار آلوده : از مهم‌ترین علل همجنس‌ گرایی افکار آلوده است. این افکار می ‌تواند با دیدن تصاویر و صحنه‌ های مستهجن ایجاد شوند و  باعث گرایش به لذت نامشروع همجنس گرایی گردند. معمولاً این افکار در ضمیر ناخودآگاه فرد ثبت شده و در تنهایی به سراغ او آمده و او را وسوسه می‌ کند.

۲- علاقه به خوابیدن با پسرها : از علائم آشکار همجنس گرایی علاقه فرد به خوابیدن با همجنس خود است. وقتی این افکار در ذهن فرد وارد شد ، می تواند علامتی باشد که فرد باید آن را جدی گرفته و با آن طبق روش های فوق ، مقابله نماید یا با کمک یک مشاوره جنسی از بروز این رفتار جلوگیری نماید.

۳- انزوا و عدم ارتباط اجتماعی : تنهایی و گوشه گیری می‌تواند از عوامل و علائم همجنس گرایی در فرد باشد. این فرد برای جبران انزوا و عدم توانایی در ایجاد ارتباط در جامعه ، به یک فرد از جنس خود گرایش یافته و برای رفع نیاز روحی و عاطفی خود به همجنس گرایی روی می آورد.

۴- لذت بردن از تماس بدنی : مردهای همجنس باز و همجنس گرا معمولا از تماس بدنی مانند آغوش و یا دست دادن و یا بوسیدن فرد همجنس خود احساس لذت می‌ برند که این یکی از علائم همجنس بازی در فرد می‌ باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درمان همجنس گرایی و هم جنس بازی در مردان با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. من یه دوست دارم حدود ۱۰ ساله همو میشناسیم و با هم دوستیم ولی تازگیا حس میکنم یه جور عجیبی داره بهم نزدیک میشه و من واقعا چندشم میشه و حس بد میگیرم یعنی اینم داره همجنس گرا میشه؟

    1. با سلام، علائم همجنسگرا بودن بیشتر در نوع رفتار و تمایلات درونی افراد پدیدار می شود و نشانه های فیزیکی خاصی ندارد. اما شما می توانید با بررسی نوع رفتار و روحیات، وجود نشانه های همجنسگرایی را در افراد تشخیص دهید، این موارد عبارتند از: صحبت های تحریک کننده در خصوص سایر مردان، نسبت به تحریکات خانم ها بی تفاوت هستند، یکی دیگر از علائم همجنسگرا بودن در مردان این است که سعی می کنند رفتارهای همجنسگرایانه خود را از دیگران پنهان کنند. آنها به شدت از اینکه کسی از احساسات و تمایلات درونی شان آگاه شوند، واهمه دارند و اصلا نمی خواهند کسی به این موضوع پی ببرد. به همین علت سعی می کنند سلیقه و تمایلاتشان را با هر کسی به اشتراک نگذارند و سعی می کنند بیشتر وقت خود را با سایر مردان دیگر بگذرانند. معمولا آنها تمایل زیادی به برقراری روابط صمیمی تر با دوستان شان دارند و مدام می خواهند سایر مردان و یا جنس موافق خود را لمس کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره