جنسی و زناشویی

۱۰ راهکار موثر درمان زود انزالی مردان

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهکارهای درمان زود انزالی مردان با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از شایع ترین مشکلات جنسی در آقایان ، انزال زود رس نام دارد . در این عارضه ،  فرد مبتلا قبل از رسیدن به حالت ارضا ، دچار انزال زودرس شده ، که این موضوع نارضایتی جنسی او را به همراه خواهد داشت . این اختلال تقریباً غیر قابل کنترل بوده و در مدت زمان اندک با کمترین تحریک به وقوع می پیوندد ، به همین دلیل بر روی کیفیت رابطه جنسی تاثیر گذار خواهد بود . در چنین شرایطی ، همسر شخص زود انزال به ارگاسم نرسیده و نارضایتی جنسی در آن ها به وجود می آید .

زمان قطعی برای مشخص کردن مدت انزال وجود ندارد ، چرا که نسبت به شرایط هر فرد مدت زمان قابل تغییر است . برای تشخیص قطعی این عارضه تنها یک راه تضمینی وجود دارد ؛ که شما با سنجیدن تعداد دفعات رابطه موفق و ناموفق خود متوجه خواهید شد ، مشکلی وجود دارد یا خیر ؟ به این صورت که اگر تعداد دفعات ناموفق شما از نظر کیفیت ، با توجه به نظر خود و همسرتان بیشتر باشد ، امکان زود انزالی در شما قوی تر است .

عوامل زیادی در به وجود آمدن این اختلال دخیل است که ریشه روحی و جسمی در افراد دارد . در ادامه بحث شما را با راه های مقابله با این اختلال آشنا خواهیم کرد.

بهترین راه های مقابله با زود انزالی مردان

بهترین راه های مقابله با زود انزالی مردان
بهترین راه های مقابله با زود انزالی مردان

استفاده از ابزارهای کمکی 

شما می توانید برای به تاخیر انداختن زمان انزال خود از برخی لوازم کمکی مانند : اسپری های تاخیری ، کاندوم ، ژل ، کرم و امثال این ها استفاده کنید . ممکن است در مراحل اولیه استفاده از این ابزار احساس نا خوشایندی داشته باشید ، اما با گذشت زمان به این وسیله ها عادت کرده و نتیجه مطلوبی عایدتان خواهد شد.

پرطرفدارترین ابزار برای درمان زود انزالی استفاده از کاندوم است . کاندوم ها به طور کامل آلت تناسلی مرد را پوشانده و با جلوگیری از تحریک  زیاد آن ، مانع از انزال زودرس در آقایان خواهد شد . اگر شما نیز از انزال زودرس رنج می برید ، پیشنهاد ما به شما استفاده از این گونه ابزار ها و وسیله های کمکی می باشد .

استفاده از پوزیشن های مخصوص 

یکی از روش های ساده و پر بازده در درمان زود انزالی استفاده از چند پوزیشن مخصوص در این رابطه می باشد . معروف ترین حالت در این زمینه به این صورت است که آقایان به صورت دراز کش قرار گرفته و همسر آن ها در بالای بدن وی به فعالیت در رابطه جنسی بپردازند.

در این گونه روش ها که آقایان فعالیت کمتری انجام می دهند ، انزال دیرتر به وقوع خواهد پیوست ؛ اما در حرکاتی که آقایان جنب و جوش بیشتری دارند ، انزال سریع تر اتفاق می افتد . پس اگر شما هم با زود انزالی دست و پنجه نرم می کنید ، بهتر است در حین رابطه از همسرتان کمک گرفته و یا مسئولیت حرکت در رابطه را به او واگذار کنید.

استفاده از تکنیک فشار 

یکی دیگر از کاربردی ترین روش ها در درمان زود انزالی استفاده از تکنیک وقفه و فشار است . در این تکنیک شخص مبتلا ، قبل از رسیدن به انزال ، باید در فرایند دخول وقفه ای کوتاه ایجاد کرده و از همسر خود بخواهد که اندکی سر آلت او را بفشارد . به وسیله این فشار از انزال زودرس جلوگیری کرده و می توان مدت رابطه جنسی را به طور طبیعی افزایش داد . در ابتدا ممکن است که این فشار با اندکی درد همراه باشد ، اما با گذشت زمان بدن شما با آن  کنار آمده و نیروی جنسی شما تقویت خواهد شد .

استفاده از تکنیک وقفه و شروع 

انجام این تکنیک بسیار ساده میباشد ؛ به این صورت که شما می توانید در حین انجام رابطه ی جنسی ، برای مدت کوتاهی از دخول صرف نظر کرده و به معاشقه و نوازش و کارهایی از این قبیل بپردازید. سپس زمانی که از رفع انزال خود مطمئن شدید ، مجدداً برای دخول اقدام کنید. می توانید این کار را به طور مرتب و در طی چند مرحله در یک رابطه جنسی انجام داده و تا زمانی که همسرتان به ارگاسم نرسیده است ،  ادامه دهید.

در واقع با این کار بدنتان را به یک تعادل نسبی رسانده ، همچنین از تنش و اضطراب احتمالی دور خواهید کرد. همانطور که می دانید استرس و اضطراب نیز یکی از دلایل اصلی برای انزال زودرس به شمار می آید ، پس با تسلط به عواطف و احساسات خود نیز می ‌توانید اندکی به بهبود رابطه جنسی خود کمک کنید.

افزایش تعداد دفعات رابطه 

افزایش تعداد دفعات رابطه 
افزایش تعداد دفعات رابطه

همانطور که کمبود دفعات رابطه جنسی موجب بروز انزال زودرس می‌شود ، افزایش تعداد دفعات نیز بر کیفیت و مدت انزال شما تاثیر گذار خواهد بود . به طور کلی با افزایش تعداد دفعات رابطه جنسی می‌توانید ، نسبت به درمان انزال زودرس خود اقدام کنید. در چنین شرایطی قطعاً با انجام اولین رابطه دچار انزال زودرس خواهید شد ، اما در دفعات بعدی این مشکل به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده و به کیفیت رابطه شما اضافه خواهد کرد .

نوع دیگری از این ترفند وجود دارد که در این روش از فرد زود انزال خواسته می‌ شود  قبل از وارد شدن به رابطه جنسی ، یک مرتبه خود ارضایی  انجام دهد. بر خلاف تاثیر این تکنیک ، انجام آن به فرد زود انزال توصیه نمی شود ، هر چند که نتیجه ی این کار نیز مثبت خواهد بود اما بهتر است به خاطر عوارض خطرناک خود ارضایی ، افراد مبتلا از انجام آن بپرهیزند.

معاشقه و پیش نوازی 

به طور طبیعی در رابطه ی جنسی ، خانم ها دیرتر از آقایان به اوج لذت جنسی می رسند ، لذا در انجام رابطه این نکته را باید در نظر گرفت که افراد زود انزال باید حتماً قبل از شروع رابطه حدود نیم ساعت به معاشقه و پیش نوازی همسر خود بپردازند. در غیر این صورت خانم ها به ارگاسم نرسیده و نسبت به انجام رابطه جنسی دچار سردی و بی میلی خواهند شد.

البته در بسیاری از موارد ، بانوان به علت شرم در این زمینه از بازگو کردن این مسئله به همسر خود ، امتناع می کنند ؛ اما زود انزالی به مرور زمان بر روی زندگی افراد تاثیر گذار خواهد بود. پس مهمترین تکنیک ایجاد رابطه ی جنسی در افراد زود انزال ، برای به ارگاسم رساندن همسر ، انجام مدل های متفاوت معاشقه از جمله : نوازش ، ماساژ ، به آغوش کشیدن ، بوسیدن و…  است . قطعا اگر این اتفاق قبل از دخول به وقوع بپیوندد ، تاثیرات مثبت و شگفت انگیزی بر سطح کیفیت و لذت بخش بودن رابطه خواهد داشت.

تغذیه مناسب 

مصرف مواد غذایی مرغوب ، نقش اساسی در وضعیت سلامت بدن داشته و همچنین یکی از فاکتورهای اصلی قوای جنسی محسوب می شود. استفاده از غذاهای فست فود ، نوشابه های گازدار و آبمیوه های قندی ، غذاهای پر چرب و شور از جمله خوراکی های ممنوعه به شمار می آیند.

در واقع مواد غذایی مصرفی ، نتیجه ی مستقیمی با کاهش و یا افزایش نیروی جنسی انسان دارد . اگر دچار عارضه ی زود انزالی هستید ، برای رفع این مشکل بهتر است که به جای مصرف خوراکی های ذکر شده ، از مواد طبیعی و بدون ضرر استفاده کنید . خوردن میوه و سبزیجات تازه ، خرما ، نان جو ، پیاز و …  جایگزین های مناسبی برای افزایش قوای جنسی می باشند.

نوشیدن آب کافی نیز در روند درمان تاثیر گذار خواهد بود. به طور کلی انواع مواد غذایی  با طبع گرم برای بهبود و درمان زود انزالی ، موارد مناسبی هستند. هر چقدر که طبع غذاها و مواد مصرفی سرد باشند ، امکان بروز زود انزالی تشدید خواهد شد. خوردن خوراکی ها با طعم ترش مانند : لواشک ، ترشی ، سرکه و… نیز ممنوع می باشد چرا که روند بروز انزال را تسریع می بخشند.

منع مصرف مواد مخدر 

بر خلاف باور عمومی افراد ، مصرف مواد مخدر نه تنها در درمان انزال زودرس مفید نبوده بلکه اثرات مخرب و جبران ‌ناپذیری را برای مصرف کننده به دنبال خواهد داشت. بسیاری از افراد به منظور بالا بردن توان جسمی و جنسی ، به دام اعتیاد مواد مخدر می افتند . به طور مثال شخصی را تصور کنید که برای رفع و درمان زود انزالی خود ، به سمت مصرف تریاک روی بیاورد ؛ طبعا در روزهای اول مصرف قوای جنسی وی به طرز باور نکردنی افزایش پیدا می کند.

به همین دلیل فرد بیمار ، مجددا نسبت به استعمال تریاک اقدام می کند. با گذشت زمان علاوه بر گرفتار شدن در دام اعتیاد ، به علت مصرف زیاد ، بدن او به این مواد عادت کرده و باز هم زود انزالی را تجربه خواهد کرد. لذا به مرور زمان میل و قوای جنسی او با کاهش چشمگیری مواجه خواهد شد. این تنها بخشی از عوارض مصرف مخدر به منظور درمان انزال زود رس است. متاسفانه برخی از افراد برای رهایی از این بیماری ، به مواد مخدر صنعتی که بسیار خطرناک تر هستند و صدمات بیشتری نیز به انسان وارد می کنند ، اعتیاد پیدا می کنند. در ثانی در زمان استفاده از چنین موادی ، امکان بروز رفتارهای پر خطر جنسی از سوی فرد معتاد بسیار شایع است ، چرا که بعد از مصرف اعتماد به نفس کاذب پیدا کرده و دست به کارهای خطرناک می زنند.

مصرف داروهای گیاهی 

مصرف داروهای گیاهی 
مصرف داروهای گیاهی

استفاده از داروهای گیاهی برای درمان انزال زودرس بسیار اثر بخش بوده و از عوارض جانبی کمتری برخوردار است . برخی از دمنوش های مناسب برای درمان این بیماری عبارت اند از:

 • دمنوش زنجبیل و عسل به همراه مقداری گلاب
 • دمنوش سنبل طیب و گل گاو زبان
 • دمنوش گل میخک
 • دمنوش زعفران

هم چنین برای درمان انزال زودرس می توانید هرشب قبل از خواب کمر خود را با روغن سیاهدانه به خوبی ماساژ داده و تاثیر شگفت انگیز او را ببینید. ماساژ دادن زیر شکم به روغن هایی مانند روغن زیتون و روغن کنجد به مدت چهل روز مثمر ثمر خواهد بود. البته مصرف کنجد سیاه ، شاه زیره ، اسپند ، گشنیز ، کندر ، عرق بیدمشک ، بهار نارنج و خرفه نیز خالی از لطف نمی باشد.

از دیگر راه کارهای طب سنتی برای این منظور استفاده کردن از حنا در حالت نعوذ است ، به این روش که قبل از استفاده ، ابتدا آلت را با آب و صابون شسته و مقداری حنا را با آب ترکیب کرده و به آلت خود بمالید. به مدت ده دقیقه آلت خود را با حنا ماساژ داده و سپس آبکشی نمایید. حنا دارای خاصیت ضد عفونی کننده بوده و به پوست آلت ضخامت می بخشد ، در نتیجه مانع از تحریک شدید و انزال زودرس خواهد شد.

باید ها و نباید ها را جدی بگیرید

اگر به انزال زودرس مبتلا هستید انجام دادن کارهای زیر برای شما توصیه نمی شود:

 • استفاده از لباس هایی با الیاف مصنوعی ، مخصوصا لباس زیر
 • استفاده از شلوار و لباس های زیر تنگ
 • قرار گرفتن در معرض بادهای مصنوعی سرمایشی مانند پنکه و کولر
 • استفاده ی بیش از حد از آنتی بیوتیک ها
 • خوردن غذاهایی با طبع سرد و خوراکی های کارخانه ای
 • بی توجهی به یبوست و اقدام نکردن برای درمان آن

در عوض می توانید با بهره گیری از توصیه های زیر ، روند بهبود خود را تسریع ببخشید:

 • مصرف غذاهایی با طبع گرم
 • استفاده از کرسی در فصول سرد سال
 • بستن کمربند های پشمی در هوای سرد
 • ورزش و تقویت اندام های لگن

خوشبختانه درمان زود انزالی با روش های متعدد امکان پذیر می باشد. اگر شما با تکنیک های ارائه شده موفق به درمان و بهبود بیماری خود نشدید ، می توانید به پزشکان متخصص مراجعه کرده و تحت درمان دارویی قرار بگیرید. داروهایی نظیر :پروکستین ، سرترالین و سیلدنافیل از جمله مهم ترین و پرطرفدارترین داروها در این زمینه می باشند. البته مصرف خود سرانه ی آنها به هیچ وجه توصیه نمی شود ، چرا که این دسته از داروها تاثیر مستقیم بر روی مغز انسان داشته و تشخیص مصرف آنها به عهده ی پزشک است.

برای دریافت مشاوره در خصوص درمان و تشخیص مسائل جنسی، می ‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره خانواده رایکو از طریق تلفن در سراسر کشور در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهکارهای درمان زود انزالی مردان با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره