ازدواج

در مراسم خواستگاری چه سوالاتی پرسیده شود؟

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خواستگاری با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از جلسات مهم قبل از ازدواج و عروسی مراسم روز خواستگاری و صحبت های آن است که دختر و پسری که تصمیم به ازدواج گرفته اند از این فرصت می توانند بهترین استفاده را برای شناخت طرف مقابل خود کنند. معمولا برای دختران و پسرانی که تا قبل از روز خواستگاری هیچ شناختی از یکدیگر ندارند و به صورت کاملا سنتی قصد ازدواج دارند فرصت خوبی است. حال بسیاری از این دختران و پسران نمی دانند در روز خواستگاری چه سوالاتی بپرسند و چه حرف هایی را در اولویت قرار دهند تا درباره ی آن ها صحبت کنند. برخی دیگر هم به پرسیدن سوالات درباره مسائل کوچکی از قبیل موسیقی مورد علاقه، غذای مورد علاقه، رنگ مورد علاقه و … بسنده می کنند. هر دو طرف یعنی هم دختر و هم پسر باید مهارت های گفت و گو و اینکه درباره چه مسائلی صحبت کنند را باید بیاموزند که ما در این نوشتار سعی کرده ایم درباره ی سوالات شب خواستگاری و این که راجب چه مسائلی صحبت کنند اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم همچنین شما عزیزان پس از مطالعه مطالب ارائه شده سوالاتی در این زمینه داشتید می توانید با مرکز مشاوره خانواده تلفنی، رایکو تماس حاصل فرماید تا مشاوران ما با صبر و شکیبایی خود به تمامی سوالات شما در این باره پاسخ دهند.

زمانی که دختر و پسر از تفاوت های فردی و خانوادگی یکدیگر مطلع باشد بهتر می توانند تصمیم گیری کنند.

اهمیت سوالات جلسه ی خواستگاری

<بسیاری از دختران و پسران هیچ گونه اطلاعات و آگاهی راجع به این که در مراسم خواستگاری چه سوالاتی از طرف مقابل خود بپرسند و همچنین راجب چه چیزهایی صحبت کنند ندارند و برخی از اهمیت صحبت های جلسه خواستگاری آگاه نیستند. با توجه به صحبت هایی که در جلسه خواستگاری بین دختر و پسر انجام می شود دو طرف می توانند راجع به تفاوت ها و ویژگی های فردی و خانوادگی یکدیگر مطلع شوند و تصمیم عاقلانه بگیرند به همین دلیل هم دختر و هم پسر قبل از مراسم خواستگاری لیستی از سوالات مهمی که باید راجب آن با طرف مقابل خود صحبت کنند را باید تهیه کنند.

لیست برخی از سوالات مهم جلسه خواستگاری

در این بخش ما نمونه هایی از سوالاتی که در جلسه خواستگاری باید پرسیده شود را بیان می کنیم اما باید توجه داشته باشید که صرفا نباید فقط این سوالات پرسیده شود بلکه این سوالات نمونه هایی است برای این که ذهن شما باز شود و متوجه شوید که چه نوع سوالاتی باید از طرف مقابل خود بپرسید. در ذیل برخی از این سوالات را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

انگیزه فرد از ازدواج چیست؟ سوال مهمی که باید پرسیده شود انگیزه ی فرد از ازدواج کردن است زیرا بسیاری از دختران و پسران به اصرار خانواده ها راضی به ازدواج می شوند و هیچ علاقه و میلی به ازدواج ندارد و یا دختر یا پسری برای این که از خانواده اش جدا شود تصمیم به ازدواج می گیرد باید توجه داشته باشید که هم وابستگی زیاد به خانواده و هم جدا شدن و فاصله گرفتن از خانواده می تواند مسئله ی مهمی باشد که یک پیش آگاهی منفی از فرد به شما می دهد.

سن، شغل و تحصیلات: برای برخی از دختران و پسرانی که تصمیم به ازدواج می گیرند اختلاف تحصیلات مسئله بسیار مهمی است از این رو مراسم خواستگاری بهترین موقعیت برای صحبت کردن راجع به این موضوع می باشد. شما می توانید راجب درآمد و همچنین وضعیت مالی سوال بپرسید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید. سن فرد هم سوال دیگری است که دو طرف باید از یکدیگر سوال بپرسند.

چه انتظاراتی از طرف مقابل خود دارید: سوال دیگری که باید در لیست سوالات خود از طرف مقابلتان قرار دهید این است که از طرف مقابل بپرسید چه انتظارات و خواسته هایی از همسر خود در زندگی مشترک دارد. زیرا این موضوع که رفتار ها و خواسته هایتان با یکدیگر جور شود می تواند باعث بهتر شدن زندگیتان باشد.

نظر او را راجب زندگی مستقل و یا مشترک با خانواده ها بپرسید: اگر شما فردی هستید که دوست دارید مستقل و دور از خانواده ها زندگی کنید باید راجع به این موضوع در جلسه خواستگاری صحبت کنید و از او بپرسید که نظرش را در مورد اینکه دوست دارد زندگی مشترک یعنی با خانواده خود داشته باشد یا زندگی مستقل را به شما بگوید.

زیبایی ظاهری چه مقدار برایش اهمیت دارد؟ راجع به این موضوع که فرد مقابل چه مقدار زیبایی ظاهر برایش اهمیت دارد صحبت کنید از او بپرسید اگر روزی به هر دلیلی نقض ظاهری در شما به وجود بیاید باز هم شما را دوست خواهد داشت یا خیر؟ البته پاسخ دادن صادقانه به این سوال شهامت بالایی می خواهد.

هدف هایت در زندگی چیست؟ : از طرف مقابلتان بخواهید راجع به هدف هایش در آینده و زندگی برای شما توضیح دهد. از او بخواهید این هدف بندی ها را اولویت بندی کرده و درباره آن ها صحبت کند.

مشکل روحی و جسمی: باید در جلسه خواستگاری و به هنگام صحبت کردن با طرف مقابلتان صداقت داشته باشید اگر بیماری روحی یا جسمی دارید که از نظر ظاهری در شما مشخص نیست باید این موضوع را اطلاع دهید، زیرا این فرد قرار است شما را به عنوان همسر خود انتخاب کند دانستن این موضوع می تواند به تصمیم گیری او کمک کند.

مسائل دینی: موضوع بسیار مهم دیگری که باید راجع به آن در مراسم خواستگاری صحبت کنید مسائل مذهبی و عقاید فرد است زیرا از لحاظ دینی هم کفو بودن از اساس زندگی مسالمت آمیز می باشد. می توانید درباره حلال و حرام، محرم و نامحرم و … از طرف مقابل خود سوال بپرسید.

پرسش درباره علاقه به فرزند داشتن و نحوه تربیت آن: درباره اهمیت داشتن فرزند و اینکه نحوه تربیت فرزندان برای او مهم است یا خیر سوال بپرسید، زیرا گاها ممکن است یکی از دو طرف علاقه شدیدی به فرزند داشته باشد در این صورت اگر در زندگی مشترک نتوانند صاحب فرزند شوند و همین موضوع مشکلات و ناراحتی های بسیاری در زندگی مشترک شان به وجود آورد.

سوالاتی که در بالا برخی از آن ها را بیان کردیم می تواند جزء سوالات مهمی باشد که هم دختر و هم پسر می توانند از آن ها در مراسم خواستگاری خود استفاده کنند. مسئله دیگری که وجود دارد این است که دو طرف باید در جلسه خواستگاری صداقت داشته باشند به علاوه سوالات جلسه ی خواستگاری با توجه به معیار ها و ملاک های هر شخصی فرق می کند و نمونه هایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم برای کسانی که نمی دانند چه سوالاتی برای مراسم خواستگاری اهمیت دارد و باید راجع به چه چیزهایی صحبت کنند، می تواند پیش زمینه ای باشد تا بدانند درباره چه چیزی صحبت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خواستگاری با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۶ نظرها

  1. سلام من قراره به زودی ازدواج کنم از زنداداش این اقا من چیزای خوبی نشنیدم از نظر اخلاقی و رفتاری از همین اول به نظرتون بهتره ازش فاصله بگیرم؟

    1. با سلام و درود، نقش خانواده در ازدواج بسیار پررنگ است و توجه به آن‌ برای زوجین از جهات مختلفی اهمیت دارد. اینکه خانواده همسر آینده شما از نظر وضعیت فرهنگی در چه سطح و شرایطی قرار داشته باشند، در زندگیتان بسیار تأثیر خواهد داشت. وضعیت فرهنگی خانواده‌ها، نوع آداب ‌و رسوم آن‌ها، ویژگی‌های رفتاری و سبک زندگی آنان را به‌ شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. هر چقدر شما و خانواده‌تان از این جهات با خانواده همسرتان تشابهات بیشتری داشته باشید مسیر ازدواج با سهولت بیشتری پیش خواهد رفت. اما تفاوت‌های فرهنگی از همان زمان خواستگاری تا بعد از ازدواج، اختلافات و تعارض‌های زیادی را برای شما به بار خواهد آورد و به قدرت سازگاری بسیار بالایی برای کنار آمدن به شرایط نیاز خواهد داشت، بنابراین طبق شرایط خانوادگی و عقاید خود، اگر فکر می کنید نوع برخورد و رفتار این خانم، در آینده برای زندگیاتن خطرساز می شود، بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر نمایید.

    1. با سلام، در این زمینه ها بیشتر از اینکه شما بخواهید سوال کنید تحقیق محلی و خانوادگی و دوستان مناسب تر است، چون به هر حال اگر فرد صادقی باشد بدون گفتن شما حتما خودش مطرح می کند و اگر هم مساله این باشد که خودشان مطرح نکنند و شما بخواهید مطمئن بشوید شاید به هر نحوی سوال بپرسید جواب قانع کننده ای دریافت نکنید بنابراین بهتره حتما از آشنایان، خانواده، محیط کار، زندگی و آشنایان در این رابطه تحقیق کنید.

  2. برای من خیلی مهمه که همسر آیندم قبل از ازدواج رابطه جنسی نداشته باشه. اینو چجوری تو جلسات خواستگاری مطرح کنم؟ اصلا درسته که ازش بپرسم؟

    1. با سلام، بهترین زمان پرسیدن سوالات جنسی از همسر آینده جلسه نهایی خواستگاری است. سوالات جنسی خود را محترمانه و با الفاظ غیرمحرک بپرسید،طوری مطرح کنید که نگرش ها و جهتگیری های فرد را مشخص کند.از وارد شدن به جزئیات مسائل جنسی چپرهیز کنید و به رفتار فرد مقابل هنگام پاسخ به این مسائل توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره