سایر مطالب

نحوه استفاده از اسپری تاخیری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اسپری تاخیری و نحوه استفاده از آن با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از مشکلات شایع در روابط جنسی میان زوجین ، زود انزالی مردان است که متاسفانه امروزه عده زیادی با آن درگیر هستند. زود انزالی علاوه بر اینکه موجب عدم درک لذت کافی از رابطه جنسی می شود ، باعث ایجاد تاثیرات منفی و مخرب نیز در روابط زناشویی خواهد شد و همین امر موجب شده است که ، همواره مشکل زودانزالی آقایان ، یکی از مشکلات مهم و تاثیرگذار در زندگی مشترک شناخته شود.

روانشناسان ، ریشه و علت اصلی زودانزالی را در برخی اختلالات روان شناختی مانند استرس و اضطراب می دانند. این موضوع به ویژه در اوایل ازدواج ، بیشتر نمود پیدا می کند و اغلب ، این آقایان جوان هستند که به دنبال یافتن راهی برای درمان زودانزالی خود می باشند. اما امروزه یکی از روش های درمانی برای رفع مشکل زودانزالی ، اسپری های تاخیری هستند که در این مطلب به بررسی و نحوه استفاده از آن خواهیم پرداخت.

اسپری تاخیری چیست؟

اسپری تاخیری یکی از ابزارهای درمان فوری و راحت زودانزالی محسوب می شود که نتایج مورد انتظار را برای برقراری یک رابطه جنسی عالی ، به سرعت فراهم می کند. یقینا شما نیز به این مسئله واقف هستید که اثر اسپری تاخیری ، موقتی بوده و برای هربار برقراری رابطه جنسی ، لازم است که از این اسپری استفاده شود.

مکانیزم عمل اسپری تاخیری ، کاهش حساسیت قسمت سر آلت مرد است که باعث تاخیر در انزال خواهد شد. اصلی ترین ماده ای که در این اسپری ها ، استفاده شده ، لیدوکائین است که مقدار آن حدود ده درصد از ترکیبات موجود در اسپری بوده و وظیفه کم کردن میزان حساسیت عصبی سلول های سر آلت را برعهده داشته و باعث کندی در روند انزال مرد می شود.

البته بهتر است توجه داشته باشید که این مقدار لیدوکائین در اسپری تاخیری بسیار زیاد است و معمولا برای افرادی مناسب است که شرایط حادی دارند و افرادی که دچار زودانزالی شدید نیستند می توانند از ژل های تاخیری که دارای درصد بسیار کمتری لیدوکائین و در حدود دو درصد هستند ، بهره بگیرند. سایر ترکیبات مجاز موجود در اسپری تاخیری شامل: آب ، اتانول ، بنزوکائین ، پروپیلن گلایکل و بنزیل الکل می باشند.

روش صحیح استفاده از اسپری تاخیری

برای استفاده از اسپری تاخیری ابتدا می بایست با آب و صابون ، آلت تناسلی را به طور کامل و تمیز شست و شو داده تا قدرت جذب آن در پوست بیشتر گردد. سپس آلت را به طور کامل خشک کنید و اسپری را در فاصله ده سانتی متری از آلت گرفته و حدود دو تا سه پاف از آن را بر روی کلاهک آلت و زیر آن ، اسپری کنید.

از آن جایی که قدرت جذب پوست های مختلف ، متفاوت است ، میزان مصرف و استفاده از این اسپری نیز در همه افراد یکسان نیست اما به طور معمول ، عمل اسپری نباید بیشتر از ۵ ثانیه به طول بینجامد. پس از اسپری کردن ، در حدود ۵ دقیقه صبر کنید تا مواد جذب پوست شده و اثر کند. البته این مدت زمان ، تا بیست دقیقه نیز قابل افزایش است. مدت زمان ماندگاری و تاخیر ایجاد شده نیز در افراد مختلف متفاوت است اما معمولا تا نزدیک به یک ساعت ماندگاری داشته و می تواند در انزال ، تاخیر ایجاد کند.

پس از استعمال اسپری تاخیری ، امکان استفاده از کاندوم نیز وجود دارد و می توان بلافاصله پس از زدن اسپری ، از کاندوم نیز بهره برد. البته این شیوه ای که در این قسمت به آن اشاره کردیم ، حالت کلی استفاده از اسپری تاخیری است و باید بدانید همه اسپری های تاخیری ، دارای کاربرد و تاثیر یکسانی نیستند و نحوه استفاده از آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد. از این رو بهتر است از دستورالعمل های مختص هر محصول که همراه بسته بندی آن وجود دارد ، استفاده نمایید.

مراحل استفاده از اسپری تاخیری

۱- در مرحله اول ابتدا اسپری را آماده کرده و آن را چند بار به خوبی تکان دهید. بهتر است از قبل ، آن را امتحان کرده تا از سالم بودن و سهولت خارج شدن مواد داخل آن ، اطمینان حاصل کنید.

۲- قسمت سر آلت یا کلاهک ، منطقه ای است که باید اسپری را بر روی آن استعمال کرد. این قسمت حساس ترین بخش از آلت تناسلی مرد ، محسوب می شود.

۳- تعیین مقدار دوز مصرفی از اسپری تاخیری ، بسیار مهم است. توصیه می شود در ابتدای استفاده از آن ، از دوز پایین و حدود دوبار پاف اسپری ، شروع کنید و در مراحل بعدی ، دقت داشته باشید که دوز مصرفی برای هربار استفاده ، از ۴ بار تجاوز نکند. البته پس از چند بار استفاده از اسپری تاخیری ، میزان دوز مصرفی کاملا برای شما مشخص می شود.

۴- انتخاب روش استعمال اسپری تاخیری نیز یکی از مراحل استفاده از آن به حساب می آید. بهتر است شیوه مد نظر خود را انتخاب کرده و روشی که برای شما راحت تر و کاربردی تر است را به کار ببرید. مثلا می توانید آن را مستقیما بر روی ناحیه تناسلی اسپری کرده و یا اینکه دست ها را آغشته به مواد اسپری کنید و سپس به تمام سطح آلت خود بکشید.

۵- پس از استعمال اسپری بر روی آلت خود ، باید حدود ۱۰ دقیقه صبر کرده تا مواد جذب پوست شوند. این مدت زمان بهترین وقت برای معاشقه با همسرتان است. از راه های مختلف نوازش و تحریک برای برنگیخته کردن همسر خود استفاده کنید تا در موقع آمیزش ، هردوی شما بتوانید لذت عمیق جنسی را به طور همزمان دریافت کنید.

۶- پس از گذشت مدت زمان لازم برای جذب داروی تاخیر ، اگر احساس کردید که هنوز عضلات آلت شما ، به اندازه کافی بی حس نشده اند ، می توانید یک بار دیگر از اسپری استفاده کرده و با گذشت پنج تا ده دقیقه ، عمل زناشویی را انجام دهید.

۷- پس از گذشت مدت زمان انتظار برای جذب مواد ، آلت تناسلی شما به اندازه کافی برای شروع یک رابطه جنسی طولانی آماده می شود و می توانید بدون دغدغه و نگرانی از زودانزالی ، رابطه لذت بخشی را تجربه کنید.

نکات مهم برای تاثیر بیشتر اسپری تاخیری

نکات مهم برای تاثیر بیشتر اسپری تاخیری
نکات مهم برای تاثیر بیشتر اسپری تاخیری

برند اسپری تاخیری

انتخاب برند مناسب برای خرید هر محصولی ، تاثیر مستقیمی با کیفیت آن دارد. برای انتخاب یک اسپری تاخیری مناسب نیز ، برند محصول بسیار مهم می باشد. البته این موضوعی است که نیاز به تجربه شخصی دارد و توصیه و پیشنهاد دیگران برای انتخاب یک محصول با کیفیت ، چندان قابل اطمینان نخواهد بود. از این رو بهتر است پس از خرید مداوم برندهای مختلف ، اسپری مورد نظر خود را انتخاب کرده و همیشه از آن استفاده کنید.

مقدار مصرف

همانطور که در بخش های قبل نیز اشاره کردیم ، بهتر است میزان استفاده از اسپری تاخیری بیش از حد مجاز نباشد ، اما باز هم ملاک تصمیم گیری برای مقدار مصرف اسپری تاخیری به نیاز شما و تجربه ای که در مقاربت های گذشته داشته اید ، بستگی دارد. مثلا ممکن است ، عده ای از افراد تنها با یک بار اسپری ، یک رابطه جنسی با زمان ایده آل را تجربه کنند و یا اینکه میزان مصرف اسپری در عده ای دیگر ممکن است از حد مجاز نیز بیشتر شود.

محل صحیح استفاده

محل دقیق استفاده از اسپری در درمان زود انزالی و درک لذت جنسی بسیار موثر خواهد بود. در واقع برای داشتن شانس بیشتر برای تاخیر در انزال ، یافتن محل صحیح و انتخاب حساس ترین ناحیه آلت تناسلی به جای اسپری زدن به تمام سطح آلت ، می تواند تاثیر بیشتری در بی حسی و کاهش حساسیت آلت تناسلی داشته باشد. این قسمت همانطور که پیش از این نیز اشاره شد ، منطقه کلاهک آلت است. دو تا سه پاف از اسپری تاخیری در بالا و زیر کلاهک آلت ، تاثیر فوق العاده ای در به تاخیر انداختن انزال مرد خواهد داشت. پس از استفاده اسپری ، مالش منطقه به مدت بیست ثانیه برای تاثیر بهتر مواد تاخیری ، موثر می باشد.

زمان استفاده از اسپری تاخیری

اینکه استفاده از اسپری تاخیری ، قبل از نعوظ آلت تناسلی انجام شود یا پس از آن ، تفاوتی ندارد. باید طبق تجربه ای که از رابطه زناشویی با شریکتان دارید ، بدانید که کدام روش برای شما بهتر است.

فاصله استفاده تا تاثیر اسپری

فاصله استفاده از اسپری تاخیری تا زمان تاثیر آن به نوع اسپری و ترکیبات موجود در آن بستگی دارد. البته باید بدانید هیچ کدام از انواع اسپری های موجود در بازار ، دارای تاثیر آنی نیستند و برای تاخیر در انزال ، نیازمند صرف مدت زمانی می باشند. از این رو ، برای کسب بهترین نتیجه در هنگام رابطه جنسی ، بهتر است حداقل زمان مورد نیاز برای جذب مواد به طور کامل طی شود و از زمان استفاده از اسپری تا وارد شدن به رابطه ، حدود پنج دقیقه گذشته باشد.

تعداد دفعات اسپری کردن

علاوه بر تجربه رابطه جنسی که به شناخت مقدار مصرف اسپری می انجامد ، انتخاب یک محصول مناسب با توجه به درصد ترکیبات موجود در آن نیز در مقدار مصرف و تعداد دفعات اسپری کردن ، موثر می باشد. انتخاب یک محصول کارآمد با قدرت جذب خوب علاوه بر اینکه می تواند باعث صرفه جویی در مصرف آن و کاهش هزینه خرید مجدد شود ، عوارض کمتری را برای شما و همسرتان نیز در پی خواهد داشت. البته آگاهی از این موضوع که آیا اسپری مورد نظر با پوست شما سازگار باشد نیز مسئله با اهمیتی است. بر این اساس برخی از بهترین برندهای اسپری تاخیری و تعداد دفعات استفاده از آن شامل موارد زیر می باشند:

 • تعداد دفعات پاف در اسپری تاخیری Promescent حداقل ۳ بار اسپری و حداکثر ۶ بار است. اما باید توجه داشت که در موارد ضروری ، تعداد دفعات اسپری ، نباید بیشتر از ده بار شود.
 • تعداد پاف در اسپری  Stud 100 حداقل ۳ بار و حداکثر ۵ بار اسپری خواهد بود.
 • تعداد پاف مورد نیاز توسط اسپری تاخیری Super dragon تنها دوبار کافی است.
 • با استفاده از اسپری Emotion نیز تنها با ۱ یا ۲ بار اسپری می توان نتایج دلخواه را کسب کرد.

در تمام موارد نام برده شده ، مقدار حداقلی که به آن اشاره شد برای کسب بهترین نتیجه ، کافی است و تنها در صورت لزوم و نداشتن کارایی لازم می توانید از تعداد دفعات بیشتر استفاده کنید.

 موارد مهم و احتیاط آمیز برای استفاده از اسپری تاخیری

 موارد مهم و احتیاط آمیز برای استفاده از اسپری تاخیری
موارد مهم و احتیاط آمیز برای استفاده از اسپری تاخیری
 • بعد از اینکه مقدار لازم از اسپری را بر روی آلت خود ماساژ دادید ، حتما دست های خود را بشویید تا از تماس آن با بخش های حساس بدن مانند چشم ها و یا انتقال به بدن همسرتان ، جلوگیری شود.
 • در صورتی که اسپری تاخیری را در تمام سطح آلت تناسلی خود استفاده کنید ، به دلیل ایجاد بی حسی ، احتمال از دست دادن نعوظ وجود دارد. بنابراین طبق توصیه هایی که در بخش های قبل به آن اشاره شد ، از اسپری تنها برای قسمت های تعیین شده استفاده کنید.
 • برای صرفه جویی بیشتر در مصرف اسپری تاخیری و جلوگیری از اتلاف آن ، مقدار کمی از مواد اسپری را بر روی آلت و یا دست ، قرار داده سپس با ماساژ پخش کنید.
 • فاصله مناسب برای استفاده از اسپری ، حدود ده سانتیمتر است اما برای تاثیر بیشتر ، می توانید این فاصله را تا سه سانتیمتر از آلت کاهش دهید.
 • دقت داشته باشید که در هنگام اسپری کردن ، مواد بی حسی به هیچ عنوان ، روی بیضه ها و یا داخل مجاری ، وارد نشود.
 • اگر دارای سابقه بیماری هایی مانند بیماری قلبی ، کلیوی ، صرع و ناراحتی های کبد هستید ، حتما پیش از استفاده از اسپری تاخیری ، با پزشک مشورت کنید.
 • از آن جایی که معمولا ، زنان مدت زمان بیشتری را برای رسیدن به تحریک و ارگاسم نیاز دارند ، بهتر است پس از استفاده از اسپری تاخیری و گذراندن زمان انتظار برای جذب آن ، حتما آلت خود را با آب بشویید یا از کاندوم استفاده کنید.
 • اگر پس از استفاده از اسپری تاخیری ، برخی علائم مانند قرمزی ، سوزش و خارش را در سطح پوست خود مشاهده کردید ، استفاده از اسپری را متوقف کرده و به پزشک مراجعه کنید.

آیا استفاده از اسپری بر روی اسپرم تاثیر می گذارد؟

معمولا این سوال زیاد پیش می آید که در صورت استفاده از اسپری تاخیری و بارداری همسر ، آیا این مواد بر روی اسپرم ، تاثیرات منفی دارد یا خیر؟ اگر استفاده از اسپری تاخیری به اندازه و کم باشد ، خطر و تاثیر منفی زیادی بر اسپرم مرد نخواهد داشت. البته برای احتیاط بیشتر می بایست پس از گذشت ده دقیقه از زمان انتظار برای جذب مواد ، حتما آلت تناسلی خود را با آب بشویید تا در صورت وجود آثار سوء در ترکیبات اسپری ، از بین برود.

تاثیر اسپری تاخیری بر نطفه و باروری مردان

از آن جایی که توانایی باروری مردان با کیفیت اسپرم رابطه مستقیم دارد و کیفیت اسپرم در تشکیل نطفه بسیار موثر است ، در صورت استفاده مداوم و زیاد از اسپری تاخیری ، احتمال ناباروری مردان و عدم حرکت مناسب اسپرم در دیواره رحم ، وجود خواهد داشت. از این رو بهتر است در استفاده از اسپری تاخیری ، دقت داشته و زیاده روی نکنید چرا که می تواند بر روی نطفه تاثیرات منفی داشته باشد.

تاثیر اسپری تاخیری بر جنین

توجه به بحث سلامت مادر و جنین در دوران بارداری ، مسئله با اهمیتی است و معمولا همه پزشکان ، تاکید بسیاری در اعمال مراقبت های ویژه در این دوران خواهند داشت. درواقع در دوران بارداری ، جنین در حال رشد ، به جز اکسیژن و مواد مغذی ، نباید در معرض هیچ گونه مواد دیگری قرار بگیرد و کوچکترین مشکل می تواند سلامت جنین را به خطر بیندازد. بنابراین ، به طور حتم ترکیبات موجود در اسپری های تاخیری دارای اثرات نامطلوب و مضری بر روی جنین می باشند و ایمنی مادر و جنین را تهدید می کنند.

اثرات استفاده از اسپری تاخیری برای زایمان

همانطور که گفته شد ، اسپری تاخیری برای جنین خطرناک است و به دلیل وجود مواد مختلف شیمیایی در ترکیبات این محصول ، اثرات زیانبار آن بر روی جنین ، به اثبات رسیده است. اما علاوه بر جنین ، مادر نیز می تواند به خاطر استفاده از اسپری تاخیری دچار مشکلاتی در دوران بارداری و در هنگام زایمان شود.

در واقع وجود هرگونه مواد شیمیایی در بدن مادر می تواند باعث نقص و خطراتی در هنگام زایمان شود و سلامت مادر و نوزاد را کند. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز داشتید ، می توانید با مشاوره خانواده رایکو تماس گرفته و راهنمایی های لازم در مورد استفاده از اسپری تاخیری را دریافت نمایید.

تاثیرات مثبت استفاده از اسپری تاخیری بر زن و مرد

 • معمولا در روابط زناشویی ، به ویژه در اوایل ازدواج ، زوج ها علاقه بیشتری به ماندن در رختخواب دارند که استفاده از اسپری تاخیری این شرایط را برای آن ها به وجود می آورد.
 • این اسپری های تاخیری به گونه ای تهیه شده اند ، که می تواند باعث افزایش مدت زمان آمیزش و در نتیجه افزایش میزان رضایت هر دو طرف شود.
 • اگر به دلایلی نمی خواهید که شریک جنسی شما متوجه شود که از محصولات تاخیری برای درمان زودانزالی استفاده می کنید ، می توانید آن را به طور مخفیانه و پیش از شروع رابطه اعمال کنید.
 • استفاده از اسپری های تاخیری ، علاوه بر اینکه باعث درمان زودانزالی و یک رابطه جنسی لذت بخش می شود ، موجب افزایش اعتماد به نفس شما نیز خواهد شد.

مزایای استفاده از اسپری تاخیری

مزایای استفاده از اسپری تاخیری
مزایای استفاده از اسپری تاخیری

سهولت و سادگی در استفاده

به طور حتم ، اسپری تاخیری یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های درمان زودانزالی است. استفاده از این محصول به اندازه ای ساده و راحت است که در عرض چند دقیقه قبل از رابطه جنسی ، می توان آماده شروع یک آمیزش مطمئن و کامل بود.

بهبود و افزایش اعتماد به نفس

از جمله اصول مهم برای داشتن یک رابطه جنسی عالی ، وجود اعتماد به نفس است. این مسئله به خصوص برای آقایان در اوایل ازدواج ، از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگر یک مرد نتواند در طول مقاربت ، لذت جنسی را به همسر خود ، تقدیم کند ، اعتماد به نفس خود را از دست خواهد داد. زودانزالی یکی از اصلی ترین علل همین مشکل است که استفاده از اسپری های تاخیری می تواند باعث بهبود و تقویت اعتماد به نفس مرد شود.

در دسترس بودن و استفاده در صورت لزوم

علاوه بر اینکه این نوع از محصولات تاخیری کاملا در دسترس بوده و امکان استفاده از آن در هر شرایطی محیا می باشد ، برای مواقعی که شما در یک پروسه طولانی درمان زودانزالی قرار دارید نیز کارایی داشته و تا زمان حاصل شدن نتیجه درمان طولانی مدت ، می توانید از این محصول استفاده کنید و در صورتی که جزء آن دسته از افرادی هستید که رابطه جنسی مستمر و زیادی را دارید ، هیچ نگرانی از بابت این موضوع نخواهید داشت.

ترکیبات مطمئن و فاقد ضرر

به طور کلی ترکیبات مورد استفاده در اسپری تاخیری به دلیل موضعی بودن ، برای فرد استفاده کننده هیچ مشکلی را در پی نخواهد داشت. این ترکیبات تنها به وجود آورنده یک بی حسی موضعی هستند و به ندرت پیش می آید که این ترکیبات ، حساسیت زا باشند.

امکان تهیه آن بدون نسخه و تجویز پزشک

از دیگر مزایای استفاده از اسپری تاخیری ، امکان تهیه آن بدون نسخه پزشک است. از این رو اگر برای مراجعه به پزشک یا مشاوره جنسی دارای معذوریت هایی هستید ، می توانید به راحتی از طریق داروخانه ها یا فروش آنلاین ، این محصولات را تهیه کرده و استفاده نمایید.

سوالات متداول

۱- آیا استفاده از اسپری تاخیری باعث افزایش میل جنسی هم می شود؟

مردانی که به مشکل زودانزالی دچار هستند ، می توانند با استفاده از اسپری تاخیری ، علاوه بر درمان زودانزالی ، به طور موقت ، لذت بیشتری را نیز در رابطه جنسی با همسر خود تجربه کنند.

۲- آیا بعد از استفاده اسپری تاخیری و برای شروع رابطه جنسی باید آلت را شست؟

 شستن آلت تناسلی پس از اینکه مواد اسپری ، جذب پوست شد ، ضروری است. این مسئله به ویژه برای ایجاد رابطه جنسی بدون کاندوم و رابطه دهانی ، بسیار مهم است.

۳- آیا می‌توان در طول شبانه روز ، به طور مرتب از این گونه محصولات استفاده کرد؟

دستورالعمل های مربوط به محصولات مختلف ، متفاوت هستند اما معمولا گفته می شود که در یک شبانه روز ، نباید بیشتر از ۶ بار و بین هر بار اسپری کردن کمتر از ۴ ساعت فاصله باشد.

۴- مدت زمان تاخیر به وجود آمده توسط اسپری تاخیری چقدر است؟

مقدار تاخیر به وجود آمده توسط اسپری های تاخیری حداکثر تا یک ساعت ، برآورد شده است اما در حالت معمول ، پس از مصرف این محصول ، رابطه جنسی چیزی نزدیک به نیم ساعت تا چهل دقیقه بیشتر می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اسپری تاخیری و نحوه استفاده از آن با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

‫۴ نظرها

  1. با سلام و احترام، مطابق با تحقیقات صورت گرفته، احتمال بارداری در روزهای مختلف چرخه قاعدگی ممکن است متفاوت باشد، به طوری که احتمال باردار شدن تقریبا در دو روز اول قاعدگی برابر با صفر می باشد. ولی این عدد با گذشت روزها ممکن است افزایش یابد. توجه داشته باشید به طور کلی احتمال بارداری حتی در روزهای اوج قاعدگی خیلی زیاد نیست اما هیچوقت نمی توان گفت احتمال بارداری در این دوران به صورت صد در صدی وجود ندارد.

 1. سلام من اقایی ۳۵ ساله هستم که در ارتباط جنسی با همسرم خیلی زود ارضا میشم حس میکنم نمیتونم نیازهای خانومم رو برطرف کنم و زود بعد از ارضا بیحال میشم شما راه حل قطعی برای زودانزالی دارید که به من بگید؟

  1. با سلام و وقت بخیر، دلیل زود انزالی معمولا شامل: مشکلات روانی، عدم آمادگی ذهنی و … می باشد. در بیشتر موارد این بیماری پس از مدتی خود به خود درمان می شود اما در مواقعی که زود انزالی ادامه دار شد، می توانید از برخی روش ها مثل: تمرینات ریلکسیشن، آرام سازی، پرت کردن حواس خود و … استفاده کنید. البته لازم به ذکر است در برخی آقایان که اعتیاد دارند، ترک اعتیادشان می تواند منجر به درمان زودانزالی شود. یک روش دیگر برای کاهش حساسیت بدن خود، می توانید هنگام رابطه جنسی از یک یا حتی دو کاندوم استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
پیج مشاوره دریافت مشاوره