مشاوره روانشناسی

راهکارهای تقویت امید به زندگی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهکارهای تقویت امید به زندگی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

امید به زندگی یک شاخص آماری است که مشخص می کند هر عضوی در یک جامعه چند سال عمر می کند و متوسط طول عمر هر فرد در یک جامعه چه مقدار است. امید به زندگی با رعایت کردن شاخص های بهداشتی و درمانی افزایش می باید و همینطور امید به زندگی می تواند بدلیل وجود انواع مشکلات در جامعه جرم ، جنایت و جنگ کاهش یابد . امید واژه ی زیبایی است که می تواند روحیه ی هر انسانی را در شرایط سخت حفظ کند و باعث ادامه دادن زندگی هر شخصی شود. امید مانند یک نور در ذهن هر انسانی می باشد که به او توان بهتر زندگی کردن را می دهد. گاهی ممکن است فرد همه ی امیدش را برای زندگی از دست بدهد مثلا از دست دادن یکی از عزیزان ، طلاق ، از دست دادن شغل و موقعیت شغلی ، همه ی این عوامل می تواند در نا امید شدن فرد از زندگی نقش داشته باشد. باید این را بیاموزیم که شکست پایان زندگی ما نیست و ما می توانیم از این شکست ها برای بهتر شدن زندگی مان استفاده کنیم. در ادامه ما به شما چند راهکار برای بالا بردن امید به زندگی ارائه می دهیم که پیشنهاد می کنیم این مطالب را تا انتها مطالعه فرمایید. 


به هر میزان که کاری و یا چیزی در نظر شما ممکن تر باشد ، میزان امید و امیدواری تان بیشتر می شود و در مقابل هر چقدر با خودمان فکر کنیم که چیزی غیر ممکن است و ما نمی توانیم به آن دست یابیم مایوس تر می شویم پس می توان گفت امید رابطه مستقیمی با احساس ما درباره ی امکان پذیری و عدم امکان پذیری یک موضوع دارد. 

راه کارهای افزایش امید به زندگی

قدردان داشته های خود باشید: بهتر است بجای اینکه دائما حسرت چیزهایی که در زندگی ندارید را بخورید به داشته هایتان فکر کنید افراد زیادی در کشورهای دیگر فقر ، جنگ و مشکلات بسیاری را تحمل می کنند. شما می توانید شکرگذار شرایط و زندگیتان باشید ، به این فکر کنید که می توانید کار کنید ، بدن سالمی دارید ، خانواده ی خوب و مهربانی دارید ، فکر کردن به این ها می تواند امید به زندگی را در شما دوباره زنده کند و شما همواره به جای فکر کردن به اتفاقات بد منتظر اتفاقات خوب زندگیتان باشید. 

دعا کنید: دعا کردن می تواند به شما کمک کند تا با ایمان کامل از شرایط سخت زندگی عبور کنید. به لذت هایی که در بهشت برای شما در نظر گرفته شده برای غلبه بر مشکلات فکر کنید. به این فکر کنید که خداوند پاداش صبر و تحمل شما را خواهد داد و هر زمانی که فکر کردید نیاز به امیدواری بیشتری دارید آن را با دعا کردن از خداوند طلب کنید. 

از حمایت دیگران بهره ببرید: وقتی که قدم در راه رسیدن به آرزوهایتان می گذارید باید این را هم در نظر داشته باشید که مشکلات زیادی در پیش روی شما قرار دارد. هیچوقت نباید تمام امید خود را از دست بدهید ، از کسانی که شما را حمایت می کنند کمک بگیرید تا کمی از مشکلاتتان کاسته شود. دیگران می توانند چشم اندازی از شرایط را به ما نشان بدهند که شاید خود ما از آنها غافل بوده ایم و متوجه آن نشدیم از جمله کسانی که می توانند ما را حمایت کنند خانواده ، دوستان و همکاران می باشند.

 استفاده از مواد غذایی مفید: تغذیه مناسب یکی از مهم ترین شیوه هایی است که در داشتن انرژی مثبت و امید به زندگی می تواند اهمیت بسزایی داشته باشد. پرهیز از مصرف مشروبات الکی ، ورزش منظم ، پرهیز از استعمال دخانیات ، جلوگیری از چاقی و اضافه وزن می تواند به شما کمک شایانی در این زمینه کند.


برای درک بیشتر مفهوم امید به زندگی پیشنهاد می کنیم ، داستانی که در ادامه برایتان بیان می نماییم را مطالعه فرمایید.

آنا بگنهولم روزی در حال اسکی کردن در کوهستانی شیب دار بود که ناگهان کنترل خودش را از دست داد و درون یک چاله ی آب تقریبا یخ زده که در نزدیکی یک آبشار بسیار بلند قرار داشت افتاد. در حالی که پاهای او بیرون قرار داشت ولی سرو بدن آن کاملا زیر یخ قرار گرفته بود. آنا بیش از ۸۰ دقیقه زیر یخ و آب قرار داشت. او توانسته بود با پیدا کردن یک حباب هوای بزرگ نفس بکشد. دمای بدن او به کمتر از ۱۳ درجه سانتیگراد رسیده بود ، یعنی کمترین دمایی که تا کنون در بدن انسان به ثبت رسیده است. نجات آنا ۸۰ دقیقه طول کشید و بلافاصله او را به بیمارستان منتقل کردند ، از لحاظ علم پزشکی آنا دیگر مرده بود ولی در کمال ناباوری ۳ ساعت بعد قلب او شروع به تپیدن کرد ، پزشکان بر این باورند که دلیل زنده ماندن آنا این بوده است که بدن آنا به خواب زمستان فرو رفته بود و معتقدند که تنها سلاحی که آنا را زنده نگه داشت امید به زندگی در او بود. 


امید به زندگی را در خودتان و دیگران تقویت کنید:

امید مسئله بسیاری مهمی است که خیلی از حکومت ها برای از پای در آوردن یک کشور یا یک سرزمین سعی می کنند از طریق گذشته و یا اعتقادات یک ملت امید را در آنها از بین ببرند. یکی از راه های افزایش امیدواری این است که موانع و سختی ها را ساده بگیریم.هر یک از ما می توانیم عشق و شادی را در جهان پیرامون خود انعکاس دهیم . امید خود نوعی انرژی مثبتی است که ما می توانیم آن را هم در خود تقویت کنیم و هم به دیگران انتقال بدهیم. برای اینکه یک دنیای امیدوار داشته باشیم ساده ترین راه این است که امید را در دیگران زنده کنیم و از آن ها هم بخواهیم همین کار را در موردمان انجام دهند .حال شاید کسی در مقابل این کار شما ارزشی قائل نشود بهتر است شما نسبت به آن بی اهمیت باشید و به این فکر کنید که امید ، برای داشتن یک دنیای زیباتر بسیار ضروری است. اگر در اطرافیان شما کسی چیزی را از دست داده است سعی کنید با امیدوار کردن او کاری کنید که دوباره برای دست یابی به خواسته اش تلاش کند و طعم زیبای امید داشتن را بچشد. داشتن خانواده و دوستانی که همواره انرژی مثبت و امیدواری را در دل آدم زنده می کنند می تواند جزئی از خوشبختی باشد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهکارهای تقویت امید به زندگی با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن